Holandsko – Japonsko 32:21 (kon.) | ROC – Brazília 24:24 (kon.) | Čierna Hora – Angola 33:22 (kon.)
Nórsko – J. Kórea 39:27 (kon.) | Španielsko – Švédsko 24:31 (kon.) | Maďarsko – Francúzsko 29:30 (kon.)
Holandsko
32:21 (18:10)
Japonsko
cz Nedeľa 25.07.2021, 02:00 • Národní sportovní hala, Tokio • Olympijské hry - ženy • Skupina A

To je ode mne z tohoto utkání vše, budu se na vás těšit v 9:15 u bitvy Norska s Jižní Korejí. Napočtenou! (03:32:56)

Úvodní bitva ženského házenkářského turnaje je minulostí, Nizozemsko celkem hravě potvrdilo roli favorita a poráží domácí Japonsko 32:21! Hostující hráčky vlétly do utkání jako hurikán a výborný start, během kterého si bleskově vypracovaly rozměrný gólový náskok, nakonec přetavily v hladké vítězství.

Nizozemsko – Japonsko 32:21 (18:10)
    Nejvíce branek: Abbinghová 7/1, van der Heijdenová 3, van Weteringová 3 – Fudžiová 5/3, Tanabeová 3, Ikeharaová 3. Rozhodčí: Garciaová, Paolantoniová (ARG). Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/4. Vyloučení: 1:3.

Konec zápasu. (32:21)
    60
    Poslední minutu základní hrací doby otevírá svým prvním gólem v zápase Malesteinová. (32:21)
    59
    Prudká rána Ikeharaové do pravého dolního rohu končí za nizozemskou gólmankou. (31:21)
    58
    Dvě a půl minuty před koncem skóruje Juki Tanabeová, domácí hráčky snižují náskok svých soupeřek. (31:20)
    57
    Merel Freriksová uzavírá sedmapadesátou minutu hry přesnou střelou do dolní části klece. (31:19)
    57
    Japonky ale stále bojují a snaží se kosmeticky upravovat skóre, nyní dala gól Mana Ohjamaová. (30:19)
    56
    Dulferová nyní zakončila do opuštěné japonské branky, Nizozemsko se prosazuje už potřicáté. (30:18)
    55
    Poprvé po dlouhé době vidíme na střelecké listině Abbinghovou, která proměnila nařízenou sedmičku. (29:18)

55
    Dvouminutový trest pro realizační tým Japonsko. (28:18)

54
    Hra se nyní přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, tempo je stále velmi rychlé. (28:18)
    53
    Kelly Dulferová uzavírá rychlou akci nizozemského výběru brankou, rozdíl mezi celky opět činí deset branek. (28:18)
    52
    Maharu Kondoová podruhé v rozmezí minuty, tentokrát brankářu překvapila z rychlého úniku. (27:18)
    51
    Gól vstřelil tým Japonsko (Maharu Kondoová). (27:17)

51
    Ohjamaová nastřelila spojnici, van der Heijdenová pak z brejku trefila jen domácí brankářku. (27:16)
    50
    Stačilo jen deset sekund a máme tu další zásah, střelou do horní části branky se prosazuje Smitsová. (27:16)
    50
    Míříme do posledních deseti minut dnešního střetnutí, branku nyní vstřelila domácí Haraová. (26:16)