Zlín – Sigma Olomouc 1:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Teplice 3:1 (kon.) | Pardubice – Bohemians 3:0 (kon.)
Sparta Praha – Hr. Králové 4:0 (kon.)
AC Sparta Praha
4:0 (0:0)
FC Hradec Králové
cz Sobota 21.08.2021, 19:00 • Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč • Česká FORTUNA:LIGA • 5. kolo

Skončilo nám utkání 5. kola FORTUNA:LIGY mezi Spartou Praha a Hradcem Králové. Východočeši v prvním poločase rozhodně zanechali na trávníku sympatický dojem, ale tolik potřebnou branku vstřelit nedokázali, přestože i Sparta byla pořádně nebezpečná. Po pauze už to ale byla hra na jednu bránu. Za domácí nejprve skóroval Adam Hložek a o pár minut později také Jakub Pešek. V 71. minutě přidal třetí gól Matěj Polidar a v úplném závěru se ještě jednou trefil dnes velmi aktivní Jakub Pešek. Sparta tak zvítězila jasně 4:0.

Letenští si tak připisují další tři body do tabulky. Po dnešku jich mají 13, a tudíž minimálně do zítřka budou na prvním místě tabulky. Hradec i po pěti kolech zůstává na třech bodech.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního večera. Na počtenou! (20:58:39)

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 12:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:11.

90+4

90+3
    Votroci rozehráli rohový kop. Ten propadl až na malé vápno, ale Dávid Hancko nakonec stačil odvrátit.

90+3
    Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Otto Urma, přichází Jakub Klíma.

90+2
    Václav Drchal nabral na pravé straně obrovskou rychlost, ale finální přihrávku na malé vápno nezvládl. Míč proskočil až za postranní čáru, takže Hradec si vhodí ještě jeden aut.

90+1
    Nastavovat se budou 3 minuty.

90
    Mejdr zastavil akci pražské Sparty mířící po levé straně. Hosté ale už rozhodně vyhlíží konec dnešního utkání.

88
    Sparta právě vstřelila branku!
    JAKUB PEŠEK dává svou druhou branku v dnešním utkání. Po přihrávce z levé strany sklepl míč pod sebe Václav Drchal přímo proti noze střelce Peška. Rychlonohý sparťanský křídelník svým zakončením po zemi nedal Fendrichovi šanci. 4:0. Asistence: Václav Drchal.

87
    Moberg Karlsson si navedl míč na levou nohu, ale jeho projektil z velké dálky nebyl důrazný. Vilém Fendrich si určitě připsal jeden z méně složitých zákroků.

85
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Filip Souček.
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Tomáš Wiesner, přichází Adam Gabriel.

85
    Polidar zablokoval centr hostů z pravé strany. Hradecká aktivita ale ve druhém poločase už ani zdaleka není taková.

84
    Votroci dnes odjedou i s celkem velkým počtem žlutých karet. Další z nich si připsal Erik Prekop s číslem 11 na dresu.

83
    Jakub Pešek si všiml vedle sebe rozběhnutého Matěje Polidara, jehož centr byl až příliš přetažen. Nicméně Sparta u míče zůstane, za okamžik bude házet aut.

81
    Vilém Fendrich nyní bude mít práci s výkopem. Do konce utkání zbývá zhruba deset minut a o majiteli tří bodů je naprosto jasno.

79
    Okénka v obraně Hradce se stále častěji otevírají. Znovu dostal až příliš času Karlsson, který přes celou šíři pokutového území našel Adama Hložka. Ten si míč ještě zpracovával, a proto to trvalo delší dobu. Následné Hložkovo zakončení skončilo na noze bránícího hráče.

78
    S Urmovým centrem z levé strany neměl Florin Nita vůbec žádné problémy. Sparta posléze vyráží znovu do útoku.

76
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází Václav Drchal.