Ústí n/O – Vyškov 0:2 (kon.) | Slavičín – Karviná 1:5 (kon.) | Velvary – Chomutov 3:1 (kon.)
Sokolov – Bohemians 0:6 (kon.) | Hlučín – Ostrava 0:1 (po pr.) | Uničov – Sigma Olomouc 2:4 (kon.)
Kroměříž – Brno 2:2 (4:5 po pen.) | Val. Meziříčí – Prostějov 0:3 (kon.) | Vltavín – Ústí n. L. 0:0 (odl.)
Domažlice – Vlašim 1:7 (kon.)
TJ Valašské Meziříčí
0:3 (0:1)
1. SK Prostějov
cz Streda 25.08.2021, 17:00 • Fotbalový stadion Valašské Meziříčí • MOL Cup • 2. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek středečního večera. (18:53:39)

Prostějovští se museli ještě hodně dlouho ve druhém poločase strachovat o konečný výsledek zápasu. Valaši si ve druhé půli dokázali vypracovat některé slibně se rozvíjející akce, nakonec ale udeřili v nastavení hned dvakrát hostí a definitivně pečetili svůj postup.

90+3

90+3
    Prostějov právě vstřelil branku!
    Prostějov přidává i třetí branku v nastavení! SOLOMON OMALE si vyskočil nejvýše ze všech na centr z rohu a poslal jej nekompromisně na bližší tyč Pobořilovy svatyně.

90+2
    Prostějov i po druhém gólu nadále tlačí a bude ještě zahrávat rohový kop.

90+1
    Hosté v první minutě nastavení definitivně potvrzují svůj postup do dalšího kola poháru! VASIL KUŠEJ využil rozebrané obrany soupeře a bez problémů dostal míč za bezmocného Pobořila.

90
    Hosté kombinují na vlastní polovině a uklidňují závěr zápasu na svých kopačkách.

89
    Valašské Meziříčí se nadechlo k závěrečnému tlaku, obrana Prostějova ale i přes zmatky před vápnem odolává!

88
    Bartolomeu dobře rozdal míč na levou stranu Koudelkovi, jehož rána ale skončila na prvním blokujícím obránci.

87
    Valašská obrana už je velmi otevřená a rodí se nám logicky přečíslení na polovině domácích. Prostějov ale prozatím žádné z nich nedokázal využít.

86
    Prostějov ale velmi dobře takticky drží balón na svých kopačkách a spoří cenné vteřiny, které jej přibližují k postupu.

85
    Pobořilův výkop našel pouze hlavu protihráče, v rychlé protiakci se Bartolomeu prokličkoval až před vápno Valachů, jeho rána na zadní tyč ale mířila mimo branku.

84
    Rohový kop hostí šest minut před koncem řádné hrací doby samozřejmě hosté co nejvíce natahují. Velmi dobře cítí, že postup rozhodně nemají v kapse.

82
    Pobořil odhadl rychlý kontr velice špatně a poté, co se ocitl daleko mimo své vápno musel rychle mazat zpátky po kličce soupeře. Bartolomeu ale následně nedokázal využít přihrávky před malé vápno a celou situaci zakončil mimo tři tyče Pobořilovy svatyně.

81
    Rohový kop domácích nadělal obraně Prostějova nemalé potíže, nakonec si ale téměř celá kompletní jedenáctka hostí poradila a dostala míč do bezpečí.

80
    Střídání v týmu TJ Valašské Meziříčí: ze hřiště odchází Vozák, přichází Vašek.
    Střídání v týmu TJ Valašské Meziříčí: ze hřiště odchází Smilek, přichází Kopecký.

79
    Prostějovská taktika je více než zřejmá – nejlepší obrana je útok. Hosté i přes jednobrankové vedení tlačí Valachy na jejich polovině a nepouští je k míči.

78
    Veselý dostal míč v rychlém kontru do běhu před vápnem, načež se rozhodl pro zasekávačku a z otočky se pokusil vystřelit, jeho rána ale patřila jednoznačně do kategorie těch méně povedených. Brankář Bárta ji v poklidu sebral do rukavic.

77
    Kušej měl na kopačce dost možná rozhodující branku v samostatném úniku! Jeho ránu ale skvělým reflexivním zákrokem vytěsnil nad branku brankář Pobořil.