Zlín – Bohemians 1:3 (kon.) | Pardubice – Liberec 2:2 (kon.) | Teplice – Ostrava 1:2 (kon.)
Plzeň – Sparta Praha 3:2 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
3:2 (2:1)
AC Sparta Praha
cz Sobota 11.09.2021, 19:00 • Doosan Arena, Plzeň • Česká FORTUNA:LIGA • 7. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního večera se s vámi loučím a u dalších přenosů z plzeňské Doosan Arény se opět budu těšit, na shledanou. (21:05:29)

Plzeň se tak dostává v tabulce FOTUNA:LIGY zpět na první místo. Aktuálně má Viktoria náskok dvou bodů právě na pražskou Spartu. Čtvrtá Slavia zaostává o pět bodů, nicméně ta má ještě dvě utkání k dobru.

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 9:5. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:15.

Je dobojováno. Pavel Vrba při svém návratu prohrává se svou Spartou 2:3. Viktoria se dostala do dvoubrankového vedení již v prvním poločase, když přesně pálili Beugueal s Mosquerou. Hosté krátce před odchodem do šaten ještě dokázali zásluhou Karlossona zkorigovat stav. Nicméně očekávaný tlak Sparty se ve druhém poločase nedostavil, ba naopak. Plzeň si poctivě bránila svůj náskok, který ještě parádní ránou navýšil, při svém debutu v Doosan Aréně, Jan Sýkora. Pražané už stačili jen zásluhou Drchala snížit vyrovnat už nestihli.

90+7

90+6
    Václav Drchal neprocpal přes soupeře balon do vápna, hráč Sparty navíc ani nevybojoval rohový kop. To vše se dělo již v poslední minutě nastaveného času.

90+5
    Viktoria se snaží šetřit čas na útočné polovině a zatím se jí to víceméně daří. Navíc Sparta fauluje uprostřed hřiště, takže se zase několik vteřin hrát nebude.

90+4
    Nepřesný centr Sparty skončil přímo v rukavicích Jindřicha Staňka, Spartě se pomalu začíná krátit čas.

90+3
    Žlutou kartu dostává Matěj Hybš (FC Viktoria Plzeň).

90+3
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Luděk Pernica.

90+2
    Tomáš Chorý mohl rozhodnout, obrana Sparty poslala na Nitu špatnou malou domů, nicméně vytáhlý útočník Viktorie se k míči nakonec nedostal.

90+2
    Pavel Šulc byl faulován uprostřed hřiště a Viktoria pochopitelně s rozehrávkou vůbec nepospíchá.

90+1
    Hlavní rozhodčí Ondřej Berka přidá nad rámec hrací doby rovnou šest minut.

90
    Rozběhla se nám poslední minuta normální hrací doby, odkopávat od své branky se chystá Jindřich Staněk.

89
    Jenom to v hledišti zahučelo poté co Jindřich Staněk vyboxoval míč mimo své pokutové území.

89
    Autor druhé trefy Václav Drchal tentokrát centroval z pravé strany a Pavel Bucha jeho centr odrazil na rohový kop.

88
    Hlavní rozhodčí znovu celou situaci ještě zkoumal s videorozhodčím, nicméně i tady bylo vše v pořádku a branka platí.

Jakub Štěrba

Góly: 18. Beauguel, 32. Mosquera (Bucha), 56. J. Sýkora (J. Kopic) – 41. Moberg Karlsson (Hložek), 87. Drchal

Karty:   16. Mosquera (PLZ), 29. Janošek (PLZ), 64. Řezník (PLZ), 90+3. Hybš (PLZ) – 66. Pavelka (SPA), 82. Štetina (SPA)

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Řezník, Kaša, Hejda (C), M. Havel – Bucha, Janošek (90+3. Pernica) – J. Sýkora (72. Al. Čermák), J. Kopic (72. P. Šulc), Mosquera (82. Hybš) – Beauguel (82. Chorý).
    Náhradníci: A. Hruška – Pernica, Hybš, Chorý, Al. Čermák, P. Šulc, Káčer.

AC Sparta Praha: Nita – Wiesner, Štetina, Panák (62. Karabec), Hancko – Pavelka (C), Sáček (77. Drchal) – Moberg Karlsson (62. Haraslín), Souček, Pešek (85. Polidar) – Hložek.
    Náhradníci: Holec – Drchal, Haraslín, Polidar, Vindheim, Karabec, Vitík.

Rozhodca: Berka – Nádvorník, Kříž

Diváci: 10584