Vladivostok – D. Moskva 3:5 (kon.) | Helsinki – Jaroslavľ 2:0 (kon.) | CSKA Moskva – Barys 3:6 (kon.)
Riga – Novgorod 2:1 (kon.) | Red Star Kunlun – Jekaterinburg 1:5 (kon.) | Soči – Kazaň 2:3 (2:3 po s.n.)
S.Moskva – Petrohrad 0:2 (kon.) | Viťaz – Čeljabinsk 3:4 (kon.)
Kunlun
1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Avtomobilist Jekaterinburg
cz Utorok 14.09.2021, 18:30 • Arena Mytišči, Mytišči • KHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:57:17)

Československá stopa v utkání

Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský zástupce.

Střely na branku: 34 – 39.

Do konce druhé třetiny byl Kunlun rovnocenným soupeřem. Kvůli zásahu Da Costy z 24. minuty ale šel do třetí třetiny s jednogólovým mankem a místo toho, aby usiloval o vyrovnání, se musel převážně bránit. Lazušina během pár minut překonali Prince s Žukenovem a za stavu 1:4 se už zápas s laxním přístupem k bránění jenom dohrával. V poslední minutě se do prázdné klece ještě trefil Danil Romancev.

59:18 Danil ROMANCEV - 1:5

59:18
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Hosté přece jenom kompletují bůra. S přispěním Prince a Kulikova se zleva trefil do prázdné kasy DANI ROMANCEV. Sproul přijel zachraňovat situaci pozdě. Asistence: Shane Prince, Pavel Kulikov.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:35

58:30
    Šikin si poradil se střelou z pravé strany a nepovolil přitom žádnou dorážku. Kunlun si bere oddechový čas.

57:45
    Trošku kuriózní moment. Bočarov jel na prázdnou branku. Týmově nechal zakončit Brookse Macka a ten trefil jen tyč.

57:10
    Kunlun to ještě zkouší zdramatizovat. Lazušin je na střídačce a hraje se šst proti čtyřem.

56:35
    Dmitrij Šikin dostává trest za zdržení hry. Už potřetí v zápase tak odjíždí na trestnou lavici Shane Prince.

56:32
    Nicholls v další podobné šanci! Soupeře obral o kotouč ve středním pásmu, ale pak ho bekhendem poslal vedle Šikinovy pravé tyče.

55:20
    Cory Kane takřka dokonale načasoval průnikovou přihrávku. Brandon Yip jel sám na Šikina a ten ho vychytal parádním zákrokem à la Dominik Hašek.

54:04
    Danil Romancev se ocitl za všemi pěti hráči v červeném. Lazušin mu únik pokazil zákrokem levou rukou.

53:39
    Shane Prince si zpomalil před útočnou modrou. Méně trpělivý kolega mu kvůli tomu vjel do postavení mimo hru.

53:13
    Lazušin raději přerušil hru před nevýrazným Mackem. Čeká nás poslední reklamní přestávka spojená s úpravou ledové plochy.

52:44
    Menší chybička Jekatěrinburgu mezi červenou a obrannou modrou čarou. Výsledkem byla nepřesná křížná střela Spencera Fooa.

Michal Břuchanský

Góly a asistencie: 15. Lockhart (Nicholls) – 11. Ščemerov (S. Bočarov), 24. S. Da Costa (Spooner, Blacker), 44. Prince (Spooner), 47. Žukenov (Trjamkin, Chripunov), 60. Romancev (Prince, P. Kulikov)

Kunlun: Lazušin (Pengfei) – Sproul (A), Chelios, Tam, Fram, Yuen, Bartley (A), Jen – Wong, Lockhart, S. Foo – Nicholls, Kane, Yip (C) – Riche, Werek, Squires – Seto, J. Chu, Yan.
    Avtomobilist Jekaterinburg: Šikin (Galkin) – Ščemerov, Trjamkin (C), Alexej Vasilevskij (A), Gurkin, Blacker, Arzamascev, Sitnikov – Macek (A), Spooner, Prince – Romancev, S. Da Costa, Makejev – S. Bočarov, P. Kulikov, Belousov – Šumakov, Žukenov, Chripunov – Blednov.

Rozhodca: Kočetov, Lavrentěv – Černyšjov, Judin