Havířov – Třebíč 0:4 (kon.) | Benátky n/J – Litoměřice 1:3 (kon.) | Jihlava – Vsetín 3:0 (kon.)
Ústí n/L – Sokolov 3:4 (kon.) | Frýdek-M. – Slavia 3:5 (kon.) | Kolín – Vrchlabí 4:5 (0:1 po s.n.)
Šumperk – Přerov 2:1 (kon.) | Kadaň – Poruba 2011 1:3 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:4 (0:0, 1:3, 2:1)
HC Baník Sokolov
cz Streda 15.09.2021, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance Liga (CZ) • 2. kolo

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (20:25:49)

Sokolov zvládl závěrečný tlak Slovanu a odváží si z ústeckého ledu výhru 4:3! Hosté vedli již 4:1, ale domácí brankami Michala Trávníčka a Ondřeje Bláhy dodali závěru pořádné drama, nicméně na body to domácím nestačilo.

59:45
    Vítězslav Bílek nahodil kotouč před branku Sokolova, ale kotouč se neodrazil příhodně pro domácí. Ještě jedno vhazování.

59:34
    Vhazování před Cichoněm. Branka Slovanu samozřejmě prázdná!

59:30
    Jiří Severa měl na hokejce vyrovnání! Z pravého kruhu však Cichoně nepřekonal!

59:10
    Petr Hamalčík míří na střídačku!

59:01
    Sokolov drží zkušeně kotouč ve své útočné třetině.

58:27
    Petr Hamalčík zatím zůstává ve své brance.

58:27
    Slovan si bere oddechový čas.

58:27
    Jiří Drtina dělovkou z vlastní třetiny vybojoval vhazování před Cichoněm.

58:18
    Pokračuje se v pěti na obou stranách.

58:18
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Tůma – 4 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Vít Jiskra – 4 min., hrubost).

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Hraje se ve střední třetině.

57:20
    Tomáš Vracovský a Jaromír Kverka opět zaměstnali obranu Slovanu, jenž se nemůže dostat k závěrečnému tlaku.

56:41
    Vladimír Brož udržel skvělým obranným zákrokem Slovan ve hře, když pokryl přečíslení dvou proti jednomu.

55:51
    Sokolov drží kotouč takticky v útočné třetině.
    54:46 Ondřej BLÁHA - 3:4

54:46
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Slovan snižuje na rozdíl jediné branky! Domácí ONDŘEJ BLÁHA se otočil kolem Jana Pohla a nádhernou ranou do víka vymetl v brance Sokolova všechny pavučiny – 3:4! Asistence: Kryštof Ouřada a Lukáš Chalupa.

54:19
    Sokolov spíše držel kotouč v této přesilové hře a Slovan je v plném počtu.

53:12
    V oslabení to zkusila dvojice Jiří Drtina a Daniel Vrdlovec, ale k zakončení to nevedlo.

52:19
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ondřej Bláha – 2 min., držení).

51:55
    Do brejku naopak ujel Otakar Šik, ale kotouč se mu namotal na hůl a pod tlakem nakonec vůbec nezakončil.

51:24
    Slovan pokračuje v náporu, ale hosté nepouští domácí do šancí.

50:31
    Radek Pořízek mohl možná rozhodnout. Využil zaváhání ústecké obrany, ale sám před Hamalčíkem neuspěl a trefil pouze střed domácí branky!

49:35
    Štěpán Bláha hledal před brankou Jiřího Severu, ale v poslední chvíli dobře zasáhl Jan Strejček a pobídku zablokoval.

48:40
    Jan Milfait nepropálil bílou hrát před brankou Cichoně. Je to dobývání sokolovské branky.

47:30
    Trochu neučesaná pasáž hry. Přeci jen se hosté trochu zatáhli do defensivy a je to na Slovanu, aby tvořil hru.

46:14
    Jan Novák měl chuť po hattricku. Jeho skrytá dělovka od modré měla dobré parametry, ale nakonec stihl zasáhnout Petr Hamalčík a překazil zkušenému harcovníkovi třígólovou radost.

45:37
    Hodně ofensivní představení pokračuje. Jan Strejček střílel sám z mezikruží, ale přestřelil.

44:54
    Další zmatek před Cichoněm, ale další snížení z toho není. Slovan však opět plný sil.
    43:53 Michal TRÁVNÍČEK - 2:4

43:53
    Rychlá reakce Slovanu! Jiří Drtina našel v brejku MICHALA TRÁVNÍČKA, který si poradil zkušeně a pověsil kotouč do víka. Slovan je zpět ve hře – 2:4! Asistence: Jiří Drtina.
    43:18 Jaromír KVERKA - 1:4

43:18
    Baník právě vstřelil branku!
    Další direkt pro domácí Slovan! V akci dvou na jednoho nachystal Tomáš Vracovský kotouč JAROMÍRU KVERKOVI, který kotouč doklepl do sítě – 1:4! Asistence: Tomáš Vracovský a Radek Pořízek.

42:30
    David Tůma tečoval pokus Jana Trefného, ale opět nemusel Oldřich Cichoň zasahovat.

40:56
    V závěru přesilové hry orazítkoval opět tyč, dnes podruhé, Daniel Vrdlovec!

40:01
    Slovan zahajuje třetí část v přesilové hře a hned střílel od modré Jiří Drtina, ale jeho pokus se mezi tyče nevešel.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:47.

Druhá třetina se proměnila v brankový koncert. Ten zahájil hostující Jan Novák, který se během dvou přesilových her trefil hned dvakrát a poslal hosty do vedení! Za domácí snižoval Jiří Drtina, ale poslední slovo v prostřední části měl Vít Jiskra, jenž vrátil hostům ze Sokolova dvoubrankový náskok!

40:00

39:10
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny. Slovan se sám vyhnal z útočné třetiny.

38:53
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Vracovský – 2 min., nedovolené bránění).

38:23
    Michal Trávníček nenašel svou nabídkou Petra Přindiše. Sokolov opět otáčí hru.
    37:23 Vít JISKRA - 1:3

37:23
    Sokolov přeci jen odskakuje na rozdíl dvou branek! Ze středního pásma si nabruslil do střelecké pozice VÍT JISKRA a překvapil domácího brankáře ranou na lapačku – 1:3! Asistence: Ondřej Jurčík.

36:35
    Sokolov mohl opět odskočit, ale rána Adama Rulíka skončila pouze na tyči domácí branky!

35:48
    Ofsajd Sokolova je důvodem přerušení hry.
    35:04 Jiří DRTINA - 1:2

35:04
    Slovan odpovídá a snižuje! Michal Trávníček našel přihrávkou zpoza branky JIŘÍHO DRTINU a ten zavěsil – 1:2! Asistence: Michal Trávníček a Martin Tůma.

34:05
    Petr Hamalčík uklidňuje domácí svým zákrokem. Těžké chvíle pro ústecký Slovan.
    33:30 Jan NOVÁK - 0:2

33:30
    Dlouhá dvojnásobná přesilovka Sokolova je využita! Opět napřáhl zkušený JAN NOVÁK a tentokrát bez teče rozvlnil síť za Petrem Hamalčíkem – 0:2! Asistence: Otakar Šik a Jan Pohl.

33:10
    Nyní se Slovan dokonce osvobodil.

32:53
    Dvojnásobná přesilová hra Sokolovu zatím nevychází. Jan Pohl trefil pouze domácí blok.

32:13
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Štěpán Bláha – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Kryštof Ouřada – 2 min., podrážení).
    31:18 Jan NOVÁK - 0:1

31:18
    Čekání na branku ukončil zkušený JAN NOVÁK, který přetavil přesilovou hru Sokolova! Sokolovský zadák vypálil od modré a po teči od jednoho z domácích, kotouč zamířil do sítě – 0:1! Asistence: Tomáš Vracovský.

30:24
    Sokolov se usadil v útočné třetině, ale rány Tomiho a Pohla nezamířily přesně na branku.

29:47
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vladimír Brož – 2 min., vysoká hůl).

29:17
    Na druhé straně odpověděl velkou šancí Jiří Severa! Našel si odražený kotouč, ale sám před Cichoněm neuspěl!

28:05
    Tomáš Šmerha zůstal nehlídaný na brankovišti, ale v obrovské šanci mu kotouč sjel mírně z hole a jeho střela neměla potřebnou rasanci!

27:45
    Šikovo rychlá rána z levé strany, ale zároveň stejně rychlá byla také lapačka Petra Hamalčíka.

27:18
    Sražený pokus Jana Nováka, který skončil až v ochranné síti.

26:52
    Bratři Ondřej Bláha a Štěpán Bláha byli v přečíslení dvou proti jednomu, ale nevyřešili jej vůbec dobře a šanci si nevypracovali.

26:13
    Tato přesilová hra Slovanu nemělo takovou kvalitu a Vojtěch Tomi je na ledě.

25:40
    Naopak výbornou práci v oslabení předvedl Otakar Šik, který si vybruslil sám před Hamalčíka, ale domácí brankář svůj tým nyní podržel svým zákrokem!

25:13
    Slovan otáčel kotouč v útočné třetině, nakonec z toho resultovala rána Jiřího Drtiny od modré, ale kotouč na branku nedoletěl.

24:13
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Vojtěch Tomi – 2 min., nesportovní chování).

24:13
    Zakázané uvolnění Sokolova vrací hru před Cichoně.

23:16
    Souboj bývalých spoluhráčů Vracovského a Přindiše vyhrál domácí obránce, jenž poté kotouč poslal o plexisklo z obranné třetiny Slovanu.

22:02
    Štěpán Bláha ujel po pravé straně, dokonce prostřelil brankáře Cichoně, nicméně kotouč se vykutálel těsně vedle pravé tyče!

21:34
    Nahození Pohla se nedostala až k Hamalčíkovi. Hosté v přesilové hře, tak nebezpeční nejsou.

20:43
    Jako první zahrozil však ve druhé třetině Daniel Vrdlovec, který vyzkoušel v oslabení pozornost brankáře Cichoně.

20:01
    Sokolov začíná druhou periodu v přesilové hře.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:54.

První třetina souboje mezi Slovanem a Sokolovem branku nepřinesla. Blíže k ní měli domácí, kterým hodně pomohly přesilové hry. V nich trefili tyč Vítězslav Bílek a Daniel Vrdlovec. Hosty zároveň drží brankář Oldřich Cichoň, který měl plné ruce práce.

20:00

19:59
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ondřej Bláha – 2 min., podrážení).

19:23
    Zásah ústecké střídačky důvodem dalšího přerušení. Vhazovat se bude před Petrem Hamalčíkem.

19:01
    Začala poslední minuta první periody.

18:30
    Tomáš Šmerha se svou akcí po pravém mantinelu neuspěl. Sokolovští nejsou tak nebezpečným týmem, jako domácí.

17:03
    Kryštof Ouřada z pravého křídla trefil střed branky a také připraveného Oldřicha Cichoně. Slovan poslední minuty jednoznačně lepším týmem.

16:43
    Sokolov v plném počtu a ve stejnou chvíli se objevil sám mezi kruhy Daniel Vrdlovec a rozezvučel opět brankovou konstrukci za Cichoněm!

16:02
    Sokolov se nemohl osvobodit a přišla další rána Vítězslava Bílka, jenž orazítkovala dokonce tyč!

15:10
    Slovan hraje opět dobře přesilovou hru. Vítězslav Bílek z pravé strany jen těsně minul pravou tyč!

14:43
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Patrik Kadeřávek – 2 min., podrážení).

14:27
    Nepřesná přihrávka Štěpána Havránka znamená icing Slovanu.

13:52
    Druhá reklamní pauza, a po ní vhazování ve středovém kruhu.

13:27
    Adam Rulík hledal dvakrát hokejku Jaromíra Kverky. Přihrávky měly dobrou myšlenku, ale ani v jednom případě se nesetkaly s přesností.

11:48
    Karel Klikorka vymyslel pěknou přihrávku na Petra Haška, ten objel obránce, ale Petr Hamalčík jej dobře vybruslil a kryl jeho střelu.

11:00
    Další závar před brankou Cichoně! Martin Tůma dorážel za zmateného brankáře hostů, ale ani on jej nepropálil. První branka utkání visí ve vzduchu.

10:04
    I na druhé straně připisujeme první velkou šanci! Akci tři na dva zakončoval sám z mezikruží Tomáš Vracovský, ale přestřelil branku Petra Hamalčíka.

09:36
    Sokolov je kompletní. První přesilovka Slovanu však měla velmi dobré parametry.

09:12
    Další zámek Slovanu a dvě šance v přesilové hře! Nejprve neproměnil dobrou přihrávku David Tůma a následně z pravého kruhu trefil přesně střed branky Štěpán Bláha!

08:10
    Opět úřadoval Daniel Vrdlovec, našel křížem Jiřího Severu, ale ten z levého kruhu nedokázal zamířit přesně! Velká šance Slovanu!

07:52
    Slovan vyhrál vhazování a Daniel Vrdlovec našel na modré Jiřího Drtinu, jehož střelu však dobře viděl Oldřich Cichoň a kryl ji.

07:36
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Jan Strejček – 2 min., hákování).

07:03
    Oldřich Cichoň a jeho lapačka pouští do hry první reklamní pauzu. Po ní se bude vhazovat před brankou Baníku.

06:22
    Petr Hašek a Tomáš Šmerha se pouštěli do akce dvou proti dvěma, ale obrana Slovanu byla úspěšnější.

05:31
    Icing Sokolova. Domácí jsou v mírném tlaku v tuto chvíli.

05:10
    Oldřich Cichoň lapil ránu bývalého hráče Sokolova Petra Přindiše a přerušil hru.

04:02
    David Tůma si počkal na útočné modré, dostal přesnou přihrávku, ale jeho tvrdou bombu vyrazil Oldřich Cichoň. Hned poté ještě byly zmatky v sokolovském brankovišti zásluhou Davida Tůmy a Vítězslava Bílka, ale první branka utkání z toho nebyla.

03:01
    Ofsajd zastavil útočnou akci Sokolova. Příliš aktivní byl při přechodu přes modrou čáru Tomáš Vracovský.

02:35
    Jiří Severa vybídnul k teči Jana Grima, ten byl však před brankou dobře tísněn. Každopádně první vzruch před brankou Oldřicha Cichoně.

01:23
    Úvodní minuty mají kotouč pod kontrolou hosté ze Sokolova, nicméně zatím bez nebezpečnější situace.

00:15
    Petr Hamalčík má za sebou první rutinní zákrok. Po něm se bude vhazovat po pravé ruce ústeckého brankáře.

00:01
    Jaromír Kverka vyhrál úvodní buly utkání.

00:01

Před dnešním utkáním zazněla česká státní hymna a po ní je již vše nachystáno na úvod prvního domácího utkání ústeckého Slovanu.

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík (L. Cikánek) – J. Drtina (A), Š. Havránek, Vladimír Brož (A), Trefný, Přindiš, L. Chalupa, Záruba – Trávníček (C), Vrdlovec, Tůma – V. Bílek, Milfait, D. Tůma – Š. Bláha, O. Bláha, Ouřada – Grim, T. Čermák, Severa.

HC Baník Sokolov: Cichoň (A. Beran) – A. Rulík, J. Novák, J. Pohl, Strejček, Kadeřávek, Kulhánek, Klikorka – Vracovský, Kverka (A), Pořízek – Jurčík (A), Jiskra, Tomi – Šik, T. Rohan (C), M. Sloboda – T. Jandus, Hašek, Šmerha.

Rozhodčí: Petružálek, Jaroš – Coubal, Jindra.

Slovan – Sokolov

Oběma celkům vstup do nové sezóny nevyšel. Slovan podlehl Třebíči a Sokolov zase Prostějovu. Kdo si tak připíše první vítězství v novém ročníku Chance ligy?

V posledním zápase Slovanu hrubě nevyšla třetí třetina, kterou prohrál 0:3 a celý zápas tak 2:5. Branky vstřelili v 7. minutě kapitán Michal Trávníček a v 34. minutě Jiří Severa. Ústečtí vystřelili na branku pouze 23x a připsali si 14 trestných minut. Pokud bude chtít Slovan doma zvítězit, bude se muset v obou těchto ukazatelích určitě zlepšit. V posledním vzájemném zápase zvítězilo Ústí vysoko 6:4, když Ondřej Bláha vstřelil hattrick.

Ani Sokolov nevstoupil dobře do nové sezóny, ba naopak. Doma prohrál s Prostějovem vysoko 0:5. V přípravě se přitom Baníku dařilo, z jedenácti utkání vyhrál osm. Dokázal porazit na příklad dvakrát Slavii Praha nebo extraligovou Škodu Plzeň. Trenér Martin Štrba ostře kritizoval své hráče a věří, že jeho tým předvede v druhém utkání mnohem lepší výkon. V dresu hostí se představí i bývalý hráč Slovanu z minulé sezóny Karel Klikorka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Suchánek

Góly a asistencie: 36. J. Drtina (Trávníček, Tůma), 44. Trávníček (J. Drtina), 55. O. Bláha (Ouřada, L. Chalupa) – 32. J. Novák (Vracovský), 34. J. Novák (Šik, J. Pohl), 38. Jiskra (Jurčík), 44. Kverka (Vracovský, Pořízek)

Rozhodca: Petružálek, Jaroš – Coubal, Jindra