Bordeaux – Rennes 1:1 (kon.) | Brest – Metz 1:2 (kon.) | Remeš – Nantes 3:1 (kon.)
Troyes – Angers 1:1 (kon.) | Clermont Foot – Monaco 1:3 (kon.) | Marseille – Lens 2:3 (kon.)
Clermont Foot
1:3 (1:1)
AS Monaco
cz Nedeľa 26.09.2021, 17:00 • Stade Gabriel Montpied • Ligue 1 Uber Eats • 8. kolo

Monaco vyhrává na půdě soupeře díky dobrému druhému poločasu 3:1. Jako první se prosadil domácí Mohamed Bayo. Ještě v prvním poločase srovnal Wissam Ben Yedder. Ve druhém poločase poslal hosty do vedení Kevin Volland a v závěru pojistil výhru Sofiane Diop. (18:59:37)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:12.

90+4

90+4
    Centr se snesl před branku, ale obrana si v pohodě poradila.

90+3
    Domácí fotbalisté mají možnost volného kopu na útočné polovině, ale času mnoho už nemají. Monaco ví, že tento duel vyhraje.
    90+1. Sofiane DIOP - 1:3

90+1
    Monaco právě vstřelilo branku!
    Je hotovo, hostující celek vyhraje tento zápas. Domácí se vrhli do útoku a nestačili se vrátit. Myron Boadu nádherně našel spoluhráče, kterým byl SOFIANE DIOP. Ten se dokázal prosadit patičkou. Asistence: Myron Boadu.

90+1
    Sudí bude nastavovat čtyři minuty.

90
    Dostáváme se do poslední minuty, brankář Monaca rozehrává od své branky a nutno poznamenat, že nespěchá.

89
    Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.

88
    Domácí hráči se dožadovali penalty, ale sudí nechává hru pokračovat. Následně Clermont vybojoval rohový kop.

88
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Ruben Aguilar.

87
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Benoît Badiashile.

86
    Hosté mají ponechanou výhodu, Strahinja Pavlović byl faulovaný soupeřem.

86
    Fanoušci ženou domácí hráče v cestě za vyrovnáním, ale Clermont čeká na velkou šanci.

84
    Žlutou kartu dostává Sofiane Diop (AS Monaco FC). Hostující hráč dostává žlutou kartu za nesportovní chování. Za triko zatáhl podavače míčů.

83
    Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jodel Dossou, přichází Pierre-Yves Hamel.

81
    Deset minut hry zbývá do konce zápasu, Monaco vede na půdě soupeře těšně 2:1. Clermont nyní ovšem žádné velké šance nemá.

80
    Sofiane Diop měl nyní dobré dvě příležitosti, ale ani v jednom případě nedokázal přesněji vypálit. Obrana si poradila.

Jan Prošek

Góly: 6. Bayo (N'Simba) – 26. Ben Yedder (Caio Henrique), 48. Volland (Caio Henrique), 90+1. Diop (Boadu)

Karty:   35. Rašani (CFT), 54. Gastien (CFT) – 29. Maripán (ASM), 45. Tchouaméni (ASM), 70. Volland (ASM), 84. Diop (ASM)

Clermont Foot: Desmas – Zedadka, Hountondji, Ogier (C), N'Simba – Gastien, Samed (66. Iglesias) – Dossou (83. Hamel), Berthomier (66. Chauí), Rašani (65. Allevinah) – Bayo.
    Náhradníci: Djoco – Allevinah, Billong, O. Busquets, Hamel, Iglesias, Chauí, Mendy, Seidu.

AS Monaco: Nübel – Sidibé, Maripán, Pavlović, Caio Henrique – G. Martins (69. Boadu), Y. Fofana (38. Matazo), Tchouaméni, Golovin (46. Diop) – Volland (88. Aguilar), Ben Yedder (C) (87. Badiashile).
    Náhradníci: Majecki – Aguilar, Badiashile, Boadu, Diop, Disasi, Jakobs, Jean Lucas, Matazo.