Toronto – Montreal 2:1 (kon.) | Washington – NY Rangers 5:1 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 4:1 (kon.)
Colorado – Chicago 4:2 (kon.) | Edmonton – Vancouver 3:2 (2:1 po s.n.)
Colorado Avalanche
4:2 (3:1, 1:0, 0:1)
Chicago Blackhawks
cz Štvrtok 14.10.2021, 04:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemně strávený čtvrteční den. Na počtenou! (06:57:41)

Statistické okénko

Střely na bránu: 36 – 34 | Přesilová hra: 0/4 – 1/3 | Trestné minuty: 12 – 12

Kdo se postavil do brankoviště?

Darcy Kuemper (COL) – 32 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,1%, odchytal 60:00
    Marc-Andre Fleury (CHI) – 32 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,9%, odchytal 56:34

Československá stopa v utkání

Dominik Kubalík (CHI) – 1+0, 0 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:10

1. Bowen Byram (COL) – 1+1
    2. Darcy Kuemper (COL) – 32 zákroků
    3. Gabriel Landeskog (COL) – 1+1

Je za námi utkání mezi Coloradem a Chicagem. Jednalo se o první bitvu v sezoně pro oba týmy a daleko raději na ni budou vzpomínat hokejisté Avalanche. Ti do utkání vstoupili skvěle, když po brankách Jacka Johnsona, Gabriela Landeskoga a Bowena Byrama vedli po deseti minutách už 3:0. Ještě před koncem prvního dějství ale snížil Dominik Kubalík. Jediným střelcem druhé třetiny byl Nazem Kadri, načež v závěrečné periodě pouze korigoval Connor Murphy. Colorado tak vítězí 4:2.

59:39
    Kane se ukázkově vrátil na svou polovinu kluziště, jenže teď už Chicagu čas nezbývá. Body dnes zůstanou v Denveru.

59:07
    Po krásné kombinaci mohl střílet Alex DeBrincat do prázdné brány, avšak Nazem Kadri brilantně vystrčil hůl a dokázal tak zastavit rodící se velké nebezpečí.

58:50
    Bekhendové nahození Jonathana Toewse nadělalo domácímu brankáři velké potíže.

58:26
    Domácí už hrají v plném počtu. Nicméně tlak Chicaga přetrvává.

58:09
    Také Dominik Kubalík nebezpečně střílel, jenže i český útočník brankový prostor netrefil. Colorado mělo štěstí.

57:41
    Utajená střela Patricka Kanea zaplula kousek vedle zadní tyče. Chicago ale nebezpečně kombinuje.

57:05
    J. T. Compher se snažil střílet ze středního pásma, ale trefil pouze před sebou se vracejícího obránce Blackhawks.

56:36
    Fleury už je na střídačce, takže Chicago hraje v šesti proti čtyřem.

56:26
    Černí jestřábi budou mít ideální možnost k tomu, aby duel ještě více zdramatizovali. Budou hrát totiž přesilovku. Fleury zatím zůstává v bráně, ale za chvíli zřejmě na střídačku dojede.

56:26
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., vražení na hrazení + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Tyler Johnson – 2 min., hrubost).
    55:31 Connor MURPHY - 4:2

55:31
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Ještě ale není hotovo! Chicago snižuje na rozdíl dvou branek. CONNOR MURPHY dostal kotouč přesně na hůl na pravý kruh, odkud jej odrazil od tyče do brány. Kuemper byl bezmocný. 4:2. Bez asistence.

55:03
    Seth Jones přidržel puk za brankou svého celku. Momentálně čeká na dostřídání spoluhráčů.

54:18
    Obránce Ian Mitchell nechal svou střelou od modré čáry vyniknout Darcyho Kuempera, který přerušil hru. Na řadu přichází reklamní pauza.

53:56
    Alex Newhook jen posunul puk do útočného pásma. Tohle teď samozřejmě domácím vyhovuje. Colorado je velmi blízko k zisku prvního vítězství v sezoně.

53:28
    Něco vymyslet zkouší i Ranta, který se nyní připomíná hlavně svým výtečným bruslením.

52:34
    Valerij Ničuškin přebruslil bránícího hráče, přičemž se dostal i k zakončení. Puk ale až příliš tlačil po ledě k zadní tyči, tudíž bránu netrefil.

52:19
    Murphyho propagační střelu ze strany Kuemper vyrazil na pravou stranu.

51:49
    Byram dokázal udržet útočnou třetinu. Po komerční přestávce je v pásmu Chicaga rušno.

51:08
    Ve skvělé pozici před bránou se objevil Patrick Kane, kterého ale Kuemper vybruslil a brilantně zasáhl. Brankář Avalanche si vysloužil potlesk publika.

50:50
    Valerij Ničuškin ukázal své umění na pravém křídle. Kotouč tlačil směrem k zadní tyči, ale tam byl připraven pohotový Fleuryho beton.

50:06
    Alex DeBrincat to zkusil nahozením z velkého úhlu. Kuemper zakročil vyrážečkou včas, když kotouč posunul do rohu kluziště.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:28
    Jost zvládl osobní souboj u mantinelu. Kotouč se ale posléze odkutálel jen do středního pásma.

48:59
    Philipp Kurashev nepřesně přihrál směrem k modré čáře. Tam kotouč nedokázal zachytit Calvin de Haan.

48:03
    Čtvrtá formace Blackhawks se v útočném pásmu snažila něco vymyslet, ale Darcy Kuemper znovu odolal. Jeho první soutěžní utkání v novém působišti je skvělé.

47:27
    Už po skončení přesilovky mohl potrestat chybu hostujícího celku Nazem Kadri. Bývalý útočník Toronta ale zacílil přesně do hrudi velezkušeného brankáře a zároveň vítěze Vezinovy trofeje z minulé sezony.

46:47
    Fleury teď musel předvést několik těžkých zákroků. Colorado ale nedokázalo usměrnit puk mezi tři tyče, nepovedlo se to Burakovskému ani Makarovi.

45:55
    Mikko Rantanen posunul černou gumu na Comphera, jehož rána bez přípravy z prostoru mezi kruhy jen těsně minula bránu.

45:23
    Connor Murphy měl dostatek času a prostoru na přesné a rychlé vyhození z vlastního pásma.

45:06
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Tyler Johnson – 2 min., sekání).

44:56
    J. T. Compher vystřelil z levého kruhu. Jeho rána příklepem nebyla pro Fleuryho příliš složitá.

43:49
    Patrick Kane vybídl přes celou šíři útočného pásma Jakea McCabea. Obránce Chicaga napálil jen rameno domácího muže v masce.

42:54
    Projektil Erika Johnsona z velké dálky minul o několik desítek centimetrů zadní tyč. Marc-Andre Fleury toho mnoho neviděl.

42:02
    Tyler Johnson vystřelil z vrcholu pravého kruhu. Darcy Kuemper se ale překvapit nenechal a kotouč si našel.

41:22
    Jack Johnson nahodil kotouč směrem do obranného pásma Chicaga. Na Lavinách je vidět, že teď se už nikam hnát za každou cenu nemusí.

40:42
    Gabriel Landeskog prověřil pozornost hostujícího brankáře rychlou střelou z levého kruhu.

40:19
    Domácí vyhodili puk mimo hrací plochu, ale čároví rozhodčí ukazují, že se kotouč dotkl plexiskla, tudíž se vylučovat nebude.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Ve druhém dějství jsme dlouho na větší šanci čekali, avšak ta nakonec přišla. Lépe řečeno, hned dvě gólovky Chicaga měl na hokejce Kirby Dach, avšak z branky se radoval jen a pouze domácí Nazem Kadri. Colorado tak před třetí třetinou drží komfortní vedení 4:1.

Střely na branku po 2. třetině: 27 – 21

40:00

39:52
    Vypadá to, že ve druhé třetině se už nic nestane. Tato část se dohrává ve středním pásmu.

39:06
    Samuel Girard pokusem od modré čáry těsně minul bližší tyč. Nyní se už do protiútoku vydávají hokejisté Chicaga.

38:36
    Hagel si při krytí kotouče nedával pozor, a proto byl čistým způsobem sražen na led. Hala v Denveru bouří.

37:59
    Dominik Kubalík hledal mezi kruhy kapitána Toewse, který ale skákavou přihrávku promáchl.

37:42
    Po zakázaném uvolnění Avalanche je hra přerušena. Před sebou máme ještě 138 sekund ze druhé třetiny.

37:22
    Hosté si nyní přihrávají ve vlastním pásmu, naopak domácí se více zatáhli do hloubi pole. Teď rozhodně nemusí nikam spěchat.
    36:12 Nazem KADRI - 4:1

36:12
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Nedáš, dostaneš! Colorado z následného protiútoku trestá. Individuálně to zkoušel obránce Byram, jehož snahu zakončil pohotovou střelou důrazný NAZEM KADRI. Fleurymu kotouč proskočil vedle levého betonu. 4:1. Asistence: Bowen Byram a Mikko Rantanen.

35:46
    Další velká šance pro Chicago! Patrick Kane vybídl ukázkovou přihrávkou rychlého Dach, který ani ve druhé obrovské příležitosti v této třetině neuspěl.

34:36
    Seth Jones dobruslil rychlého Comphera, který přihrávku na střed kluziště nepropasíroval.

34:02
    Přihrávka od modré čáry v podání Girarda přesná nebyla. Colorado se v prostředním dějství marně dostává do tempa.

33:22
    Nepřesný pokus o dlouhou přihrávku v podání Chicaga skončil zakázaným uvolněním. Těžiště hry se opět přesouvá před Fleuryho.

32:53
    Po delší době hrají oba celky v plném počtu. Zatím největší šanci druhé periody si vytvořilo Chicago.

32:06

32:02
    Z ničeho nic se obraně Avalanche utrhl Kirby Dach, jenž jel úplně sám na brankáře domácích. Darcy Kuemper se však zaskvěl, útočníka Blackhawks dokonale vybruslil.

31:28
    Kotouč ale převážně drželi hosté, kteří v posledních sekundách oslabení i vyhodili puk. Následně se bude pokračovat ve čtyřech na obou stranách.

31:06
    Colorado nyní hraje zkrácenou přesilovku čtyř proti třem. Dokáže v ní něco kloudného vymyslet?

30:53
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Brandon Hagel – 2 min., držení).

30:34
    Nyní to hostující tým překombinoval. Dostal se do přečíslení, avšak finální pas na Jonese přesný nebyl.

30:06
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (J. T. Compher – 2 min., hákování).

30:03
    Marc-Andre Fleury se musel mít na pozoru. Vyrazil ránu Landeskoga a poté si pohlídal dorážku Comphera.

29:46
    Hned na začátku oslabení posílá Chicago puk přes všechny čáry až na druhou stranu kluziště.

29:31
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Connor Murphy – 2 min., hákování).

29:08

29:05
    Bekhendová přihrávka Philippa Kurasheva se s přesností nepotkala. Záhy se Laviny osvobodily vyhozením puku až k Fleuryho bráně.

28:12
    Seth Jones zůstal volný v prostoru mezi kruhy. Jeho rána nebyla příliš důrazná a zároveň ne moc přesná, takže o to jednodušší práci Kuemper měl.

27:27
    Toews se šikovně vymíchal až do střelecké pozice, jenže Kuemper měl spodní část brány dokonale pokrytou. Z této příležitosti Černí jestřábi skórovat nemohli.

27:08
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., držení).

26:50
    Jonathan Toews sice protečoval puk, ale bylo to ještě před červenou čárou, takže na světě je zakázané uvolnění Blackhawks.

26:12
    Jujhar Khaira pracoval před brankovištěm soupeře, nicméně touš zkrotit úplně dokonale nedokázal.

25:54
    Kotouč opustil hrací plochu. Druhá třetina zatím moc záživný hokej nenabízí.

25:18
    Jake McCabe nahodil od modré čáry puk směrem na bránu. Darcy Kuemper ale stačil poměrně rychle vykopnout svůj levý beton.

24:40
    Colorado se usazuje v ofenzivní zóně. Nyní si mění kotouč poměrně nebezpečně.

24:01
    Mikko Rantanen udělal před bránou Chicaga velký vzruch. Kotouč si posunul na střed, odkud i vystřelil. Fleury si ale ve spolupráci s obránci poradil.

22:39
    Chicago vyhrálo buly v útočném pásmu, ale střela od modré čáry byla posunuta do ochranné sítě.

22:04
    Už se znovu začalo hrát v pěti na obou stranách. Zápěstím to zkoušel Connor Murphy. Ránu beka Chicaga ale zastavil ještě před Kuemperem důsledný Ryan Murray.

21:34
    Na druhé straně nezachytil černou gumu v útočném pásmu Cale Makar, jemuž přeskočila čepel.

20:54
    Kane se snažil něco vymyslet na pravé straně, avšak v danou chvíli neměl dostatečnou podporu spoluhráčů.

20:01
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Logan O'Connor – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Riley Stillman – 2 min., hrubost).

20:01

Za námi je první třetina, ve které jsme viděli čtyři góly. V rozmezí 5. až 10. minuty si Colorado vytvořilo komfortní vedení 3:0, avšak poté trochu polevilo a v oslabení inkasovalo z hole Dominika Kubalíka. Chicago ale bude muset svou hru rapidně zlepšit, pokud si chce z Denveru nějaké body odvézt.

Střely na branku po 1. třetině: 19 – 8

20:00

19:34

19:28
    Nazem Kadri pálil ze záklonu. Jeho pokus v tuto chvíli rozhodně neměl naději na úspěch.

18:32
    Hosté se ve vlastním oslabení dostali do šance. Akci založil Connor Murphy, po jehož přihrávce šel puk na hůl Alexe DeBrincata. Forvard Chicaga ale nechal vyniknout gólmana Kuempera.

17:59
    Po stříleném nahození Makara se k teči těsně před bránou dostal Gabriel Landeskog. Fleury pohotově zakročil.

17:34
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Tyler Johnson – 2 min., příliš mnoho hráčů).
    16:47 Dominik KUBALÍK - 3:1

16:47
    Přesilovka hostů je využita! Hokejisté Chicaga si rychle vyměnili puk. Po pobídce Iana Mitchella šel hrací předmět na hůl DOMINIKA KUBALÍKA, jehož dělovka zaplula přesně do zadní šibenice. Český útočník to lépe trefit nemohl. 3:1. Asistence: Ian Mitchell a Henrik Borgström.

16:15
    Teď se už domácí osvobodili. Po chybě Chicaga navíc mohl vpřed vyrazit Valerij Ničuškin, který ale na Jonesovi ztroskotal.

15:53
    Přesilovku hostů zatím řídí u modré čáry Seth Jones, který rozděluje přihrávky ze strany na stranu.

15:30

15:14
    Domácí celek v těchto minutách už nemá takový tlak, nicméně i nadále jednoznačně tahá za delší konec provazu.

14:24
    Calvinu de Haanovi přeskočila černá guma přes čepel. Blackhawks se tak musí vracet do střední třetiny.

13:38
    Patrick Kane si povyjel na pravý kruh, odkud zápěstím vypálil. Před brankovištěm stojící Dach nedokázal touš zasáhnout, proto si po delší době připsal Darcy Kuemper zákrok.

12:56
    Akce Tylera Johnsona po pravém křídle neměla naději na úspěch. Posila Chicaga totiž útočila mezi třemi bránícími hráči. Následně i nepřesně zamířila.

12:00
    S ránou Megny neměl Fleury větší potíže. Přesně osm minut před první sirénou se bude vhazovat ve třetině Chicaga.

11:24
    Jonathan Toews chtěl vjet do útočného pásma, ale kotouč mu přeskočil přes čepel. Proto tak hostující kapitán nemohl vybídnout Dominika Kubalíka na levém křídle.

11:00
    Sražená střela hostů skončila v ochranné síti. Po dlouhé době se Černí jestřábi vůbec dostali do útočné zóny.

09:34
    Kouč Jeremy Colliton si vyžádal oddechový čas. Je zcela jasné, že vstup jeho svěřenců do utkání se mu líbit nemůže.
    09:34 Bowen BYRAM - 3:0

09:34
    Hrozivý začátek sezony pro Chicago pokračuje. Gabriel Landeskog zavezl puk do útočného pásma, tam si všiml najetého BOWENA BYRAMA, kterého vybídl rychlou přihrávkou. Byram poté z levého kruhu krásně vymetl horní růžek a vsítil svůj první gól v kariéře NHL. 3:0. Asistence: Gabriel Landeskog.

08:53
    Girard nabil Rantanenovi, který si odskočil až k modré čáře. Tvrdá rána finského útočníka zamířila pár centimetrů vedle zadní tyče.

08:45
    Je pískáno zakázané uvolnění Blackhawks. Vhazovat se znovu bude před Fleurym.

08:36
    Fleury musel svým spoluhráčům pomoct s rozehrávkou. O chvíli později vznikl před jeho klecí velký závar, který gólem neskončil. Chicago se teď ale vůbec nemůže dostat do tempa.

07:42
    Zatím u všech kotoučů jsou domácí jako první. To nyní potvrdil Jost, jenž z otočky zamířil do ramene brankáře v bílém dresu.

07:10
    Erik Johnson vystřelil zápěstím hned po vyhraném buly. Fleury měl odkrytý výhled, a proto lapačkou skvěle zakročil.

07:05
    Rychlá souhra první lajny Colorada tentokrát skončila na betonech Marc-Andre Fleuryho. Ke střele se dostal Mikko Rantanen, který nezacílil dostatečně přesně.
    05:48 Gabriel LANDESKOG - 2:0

05:48
    Avalanche jdou do dvoubrankového vedení! Nahození Erika Johnsona od modré čáry bylo hned dvakrát tečováno. Nakonec se odrazilo od brusle GABRIELA LANDESKOGA mimo dosah gólmana Fleuryho. 2:0. Asistence: Nazem Kadri a Erik Johnson.

05:41
    Landeskog vybízel u zadní tyče Kadriho, jenž o chlup promáchl.
    04:26 Jack JOHNSON - 1:0

04:26
    Už v 5. minutě se dostává favorit tohoto duelu do vedení! JACK JOHNSON si najel na přihrávku spoluhráče Burakovského a bohatě využil toho, že obránce Chicaga škobrtnul. Záhy se dostal do samostatného úniku, který proměnil krásnou bekhendovou kličkou. 1:0. Asistence: André Burakovsky a Valerij Ničuškin.

04:11
    Alex DeBrincat přihrál do strany nepřesně. Záhy se snažil prosadit Patrick Kane, jemuž se akce nevydařila.

03:32
    Chicago se snažilo udržet v útočné třetině, ale zatím se mu to příliš nepovedlo. Colorado lépe bruslí.

02:15
    Hostující brankář Fleury byl málem už v prvních minutách docela překvapen. Zaměstnal jej Logan O'Connor, který napálil tyč svatyně Chicaga.

01:56
    Na druhé straně zamířil z prostoru mezi kruhy těsně vedle brány Kirby Dach.

01:26
    Tyson Jost si najížděl před brankoviště soupeřova celku. Přihrávku zpoza brány si ale nezpracoval zrovna nejlépe.

00:52
    Cale Makar zastavil soupeře u mantinelu. Posléze získal kotouč na hokejky domácích hokejistů.

00:01

Colorado Avalanche: Kuemper (J. Johansson) – Makar, Girard, E. Johnson (A), Byram, R. Murray, J. Johnson – Rantanen (A), Kadri, Landeskog (C) – Burakovsky, Compher, Ničuškin – Ranta, Jost, Newhook – Jayson Megna, L. O'Connor, Helm.

Chicago Blackhawks: M.-A. Fleury (Lankinen) – Seth Jones, de Haan, C. Murphy (A), McCabe, I. Mitchell, R. Stillman – P. Kane (A), T. Johnson, DeBrincat – Kurashev, J. Toews (C), D. Kubalík – Hagel, Dach, Borgström – R. Carpenter, Entwistle, Khaira.

Rozhodčí: Skilliter, Schlenker – Murchison, Hunt.

CHICAGO BLACKHAWKS

Chicago se v minulé sezoně mezi šestnáct nejlepších týmů nedostalo, nicméně letos má určitě daleko vyšší ambice. Přes léto posílilo o velmi zajímavá jména, kterými jsou kupříkladu brankář Marc-André Fleury, obránce Seth Jones nebo útočníci Tyler Johnson a Jujhar Khaira. Dres Blackhawks naopak už nebude oblékat Duncan Keith, jenž byl s tímto týmem spjat dlouhých 16 let. V přípravě Chicago třikrát vyhrálo, dvakrát padlo po nastavené hrací době a jednou v době základní. Těsně před startem ligy ale dokázalo porazit Minnesotu poměrem 5:1.

COLORADO AVALANCHE

Hokejisté Colorada sice vyhráli loňskou základní část, avšak ve 2. kole play-off nestačili na Vegas, a proto se museli s vyřazovací částí loučit celkem rychle. Laviny budou i letos patřit mezi hlavní adepty na zisk Stanley Cupu. V přípravě odehrály šest utkání s bilancí dvou výher a čtyř proher. V generálce na sezonu ale porazily Dallas poměrem 4:2. Z Colorada odešli Ryan Graves, Joonas Donskoi, Pierre-Édouard Bellemare, Patrik Nemeth, Brandon Saad či Philipp Grubauer. Opačným směrem zamířili Arťom Anisimov, Darren Helm, Darcy Kuemper, Dylan Sikura a Michail Malcev.

Česká a slovenská stopa

Martin Kaut (Colorado)
    Dominik Kubalík (Chicago)

Přeji příjemné brzké čtvrteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Coloradem Avalanche a Chicagem Blackhawks. Začínáme krátce po 4:00. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 5. J. Johnson (Burakovsky, Ničuškin), 6. Landeskog (Kadri, E. Johnson), 10. Byram (Landeskog), 37. Kadri (Byram, Rantanen) – 17. D. Kubalík (I. Mitchell, Borgström), 56. C. Murphy

Rozhodca: Skilliter, Schlenker – Murchison, Hunt

Diváci: 18 037