Znojmo – Villach 2:5 (kon.) | EC-KAC – Bratislava Capitals sk 2:3 (po s.n.)
HC LERAM Orli Znojmo
2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
EC Villach SV
cz Piatok 15.10.2021, 18:30 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League

Prvním, kdo odváží všechny body z Nevoga Arény je Villach a nutno říci, že zaslouženě. Hosté byli horším týmem jen v úvodních minutách zápasu, poté ale postupně přebírali otěže utkání a nakonec slaví velmi cenné tři body. Domácí Orli držel dlouho v zápase skvěle chytající Pavel Kantor, ke kýženým bodům to ovšem nevedlo. V neděli se Znojmo představí na ledě Lublaně, zatímco Villach doma přivítá Graz. (21:08:44)

58:55
    Kantor teď doslova tygřím skokem zamezil další velké příležitosti Villachu.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:42
    Villach právě vstřelil branku!
    Tohle je pravděpodobně definitivní razítko na vítězství Villachu. CHRIS COLLINS zapisuje svoji druhou branku v utkání poté, co dorazil střelu svého kolegy Jamieho Frasera.
    Asistence: Jamie Fraser

55:14
    Kapitán Radim Matuš neudržel nervy poté, co ho rozhodčí vykázal na trestnou lavici za hru vysokou holí a nakonec odchází rovnou do kabiny a svému týmu v závěru nepomůže. VIllach navíc bude hrát přesilovou hru.

55:10
    Domácí se snaží dotáhnout, ale jejich hra v posledních minutách postrádá lehkost, naopak Villach hraje v těchto pasážích utkání velice účelný hokej.

54:46
    Gorčík uháněl sám na gólmana Bernarda, jeho střelu ale hostující gólman zkrotil.

52:47
    Scott Kosmachuk taktak, že nezasunul kotouč při povedené samostatné akci za Pavla Kantora. Domácí gólman, ale navzdory čtyřem inkasovaným brankám předvádí velmi dobrý výkon.

51:48
    Ofsajd domácích, vhazovat se bude před Pavlem Kantorem.

50:18
    Anthony Luciani si vybruslil až před gólmana Bernarda, postrádal ale čas na přesnější umístění svého pokusu.

50:02
    Při hře čtyři na čtyři to prudkou střelou od modré čáry zkoušel obránce Sedlák, stav zůstáva ale beze změny.

48:49
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Matuš – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Gorčík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu EC GRAND Immo VSV (Lindtner – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu EC GRAND Immo VSV (Flemming – 2 min., hrubost).

48:49
    Hromadná strkanice!

48:25
    Do menší potyčky se dostal Sebastian Gorčík, rozhodčí ale vylučovat nebudou.

47:01
    RENARS KRASTENBERGS posílá svůj tým do dvoubrankového vedení prudkou střelou nad vyrážečku Pavla Kantora.

Dnešní utkání sleduje 2704 diváků.

45:30
    Hodně nešťastný odraz kotouče od brusle čárového rozhodčího poslal hráče Villachu do obrovské příležitosti. Kantor ale svůj tým drží na dostřel.

44:39
    Střela Dereka Joslina od mantinelu našla pouze připravenou lapačku Pavla Kantora.

43:44
    Chris Collins při přečíslení dva na jednoho vzal odpovědnost na sebe a vyslal puk na bránu, vyrážečka Pavla Kantora byla ale na místě.

42:08
    Rozhodčí píská hru vysokou holí kapitána Matuše, vhazování ve středním pásmu.

41:27
    Znojmo začalo poslední třetinu aktivně, po střele obránce následuje vhazování v útočném pásmu.

40:01

Po druhé části těsně vedou hosté a nutno říct, že za průběh této třetiny zřejmě zaslouženě. Modererovu trefu po buly ještě vymazal svou akcí Fejes, ale následný tlak a šance hostů nakonec přetavil ve vedoucí trefu Collins. Další třetina začne přibližně ve 20:10.

40:00

39:53
    Tečovaný puk těsně před Bernardem končí nad brankou.

39:11
    Hosté opět udeřili v závěru třetiny, tentokrát po hrubce na útočné modré čáře, po níž ujel do samostatného úniku CHRIS COLLINS a rychlou bekhendovou kličkou překonává Kantora. Bez asistence.

38:33
    Luciani se přichomýtl k odraženému kotouči před brankou Villachu, ale odraženou branku netrefil.

36:45
    Pavel Kantor drží svůj tým. Po nepřesném vyhození Bartka se zčista jasna zjevil v šanci Richter, ale znojemský gólman reflexivně vykopl betonem. Následně si poradil i s Bacherovou střelou od modré.

35:53
    Hughes se po pravém křídle dral přes obránce do zakončení, svým pokusem ale míjí Kantorovu klec.

35:38
    Zakázané uvolnění hostů, hra se vrací před Bernarda. Častěji na puku jsou nyní hosté, Orli hrozí spíše z brejků.

34:27
    Znojmo vyrazilo ve čtyřech dopředu, nakonec po zpomalení celé akce pálil Bartko od modré, Matuš se snažil tečovat, ale Bernardovi nadělal velké problémy.

33:51
    Kolize ve středním pásmu zastavila slibně se rozvíjející přečíslení hostů, čárový rozhodčí píská ofsajd.

33:19
    Další velká chyba ve znojemském pásmu, po níž byli hned dva hráči Villachu sami před Kantorem, ten ale v pádu dokázal kotouč pokrýt i po dorážkách hostujících hráčů.

33:08
    Nedorozumění ve znojemské obraně mohl potrestat Broda, ke kterému se dostal volný puk u modré čáry, jeho střelu švihem ale efektním semaforem našel v rukavici Kantor.

31:49
    První útok Villachu je velmi nebezpečný, Karlsson už dnes jeden gól dal a jeho další střela dala Kantorovi zabrat. Znojemský gólman vyráží.

31:29
    Gorčík hledal od zadního mantinelu před brankou Matuše, přihrávka postrádala přesnost.

31:12
    Villach chtěl okamžitě odpovědět, delší pobyt v útočném pásmu ale kromě Bacherovy střely od modré nic nebezpečného nepřinesl.

30:17
    Orli právě vstřelili branku!
    Krásná individuální akce HUNTERA FEJESE, který ve středním pásmu našlápl, doslova si povodil Lindnera, kterému prohodil kotouč mezi nohama a následně překonal Bernarda střelou na vyrážečku k pravé tyči. Bez asistence.

30:10
    Kantor pokryl nahození od modré z hokejky Lindnera.

29:19
    Luciani na útočné modré vybojoval puk, proti přesile v bílých dresech o něj ale vzápětí přišel.

28:51
    Ofsajd Znojma, kteří po povedeném začátku trochu vypadli z role.

27:35
    Okamžitě po vyhraném buly v útočném pásmu vypálil z vrcholu kruhu KEVIN MODERER a jeho střela zaplula přesně pod břevno branky nad vyrážečku Kantora. Asistence: Yannic Pilloni.

27:12
    Nádherné kombinaci elitní formace Orlů ze Znojma chyběl už pouze gól v jejím závěru.

26:03
    Fraser měl velkou šanci poslat svůj tým do vedení, místo puku končí ale v síti společně s domácím obráncem a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

24:56
    Joslinův pokus od modré Kantor přes přejíždějící hráče neviděl, dokázal ale letící puk vyrazit.

24:22
    Hosté zkrácené oslabení zvládli a jsou kompletní.

23:58
    Sedlák pálil z první od modré, Bernard vyráží betonem před sebe a skákající kotouč nakonec odpalují hostující obránci do bezpečí.

23:15
    Znojmo je v plném počtu, za Kantorem po dorážkách na brankovišti plane další potyčka.

23:08
    Vyloučení v týmu EC GRAND Immo VSV (Krastenbergs – 2 min.).
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Haman – 2 min., hrubost). Na ledě se jiskří a další náznak potyčky rozhodčí okamžitě trestají.

22:28
    Po buly v útočném pásmu pálí Brittain a za Bernardem zvoní tyč!

22:22
    Vyloučení v týmu EC GRAND Immo VSV (Flemming – 2 min., vysoká hůl).

22:22
    Svoboda výbornou prací v oslabení vybojoval faul soupeře, v pokračující akci navíc nabil Matušovi, jeho střela z úhlu ale těsně míjí branku.

21:43
    Karlssonova překvapivá střela zpoza obránce míjí pravou Kantorovu tyč.

21:15
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Southorn – 2 min., nedovolené bránění).

21:15
    Po zákroku ve středním pásmu zcela mimo kotouč se ve středním pásmu strhla strkanice, se kterou mají rozhodčí dost práce. Vypadá to ale, že potrestán bude jen úvodní zákrok, který melu odstartoval.

21:05
    Propagační střelou to od modré zkusil Haman, ale Bernard dobře viděl a nenechal se překvapit.

20:01

První třetina přinesla svižný hokej s mnoha šancemi na obou stranách. Více střeleckých příležitostí mělo domácí Znojmo, ujal se ale jen pokus Radka Prokeše. Za hosty se mezi úspěšné střelce zapsal Anton Karlsson, který pokračoval v útočné akci a byl odměněn odraženým kotoučem, který následně poslal za záda Pavla Kantora. Druhá třetina začne přibližně v 19:18.

20:00

19:45
    John Hughes mohl v samém závěru překlopit misky vah na stranu Villachu, jeho pokus ale postrádal přesnost.

18:40
    Velká šance Joshe Brittaina z prostoru mezi kruhy gólem nekončí. Tohle byla skvělá pobídka od Samuela Fejese.

17:39
    A je tu vyrovnání. Pár vteřin po ubráněné přesilovce se prosadil ANTON KARLSSON, ke kterému se odrazil kotouč a hostující útočník ho poslal nad rameno Pavla Kantora.
    Asistence: John Hughes, Chris Collins

17:19
    Hosté v plném počtu. Tahle přesilovka se Znojmu nepovedla.

15:19
    Vyloučení v týmu EC Panaceo VSV (Richter – 2 min., nedovolené bránění).

14:28
    Radim Matuš tváří v tvář Bernardovi nezamířil přesně, domácí teď propásli velkou příležitost odskočit od dvě branky.

12:36
    Hraje se dlouho bez přerušení, aktivnější domácí drží kotouč na svých hokejkách a Villach teď k ničemu nepouští.

10:08
    Gorčík předložil přihrávku Michalu Kvasnicovi, který ale svoji střelou po ledě Bernarda nepřekvapil.

08:33
    Druhá formace Znojma vedená novou posilou Zubovem se teď dostala do několika velmi dobrých příležitostí, Samuel Fejes z nich ale gól nevytěžil.

07:45
    Posunutá brána domácích. Hra má teď spád, hraje se ve vysokém tempu, ve větším permanenci byl domácí Pavel Kantor.

06:12
    A další zákrok pro muže s maskou v domácím brankovišti. Kantor ztlumil kotouč v náručí a následovat bude vhazování v obranném pásmu Orlů ze Znojma.

05:38
    Kosmachuk to zkoušel střelou nad rameno Pavla Kantora, domácí obránce Younan ale jeho střelu přizvedl do ochranné sítě.

04:46
    Znojmo je nyní v útočném pásmu a následuje vhazování po levici Bernarda.

03:18
    Znojmo je dále v drtivém tlaku. Vedení o dvě branky měl na hokejce Vojtěch Němec, situace dva na jednoho ale gólem neskončila.

02:07
    Znojmo jde do vedení! Nenápadnou střelu od modré čáry nedokázal Bernard udržet a pohotový RADEK PROKEŠ doklepl kotouč do sítě.
    Asistence: Jan Bartko, Dominik Tejnor

01:58
    V útočném pásmu dobře napadal rozehrávku Villachu Fejes a hosté se osvobozují zakázaným uvolněním.

00:42
    V obrovské šanci se ocitl hostující Collins, Kantor ale nadvakrát svou lapačkou skvěle zasáhl!

00:18
    Při prvním útočném pokusu se hráči Villachu vystavili do ofsajdu.

00:01

EC Panaceo VSV: Bernard – Joslin, Fraser, Flemming, Lindner, Brunner, Bacher, Zauner – Karlsson, Collins, Hughes – Krastenbergs, Broda, Kosmachuk – Richter, Maxa, Lanzinger – Rebernig, Pilloni, Moderer.

Rozhodčí: Huber, Nikolić – Bedynek, Bärnthaler.

Dobrý večer milí hokejoví příznivci, vítáme vás u textového přenosu hokejového utkání mezinárodní Ice Hockey League. Dnes je na programu souboj Orlů, tedy domácího Znojma a hostujícího Villachu. Oba týmy se střetly před dvěma týdny a rakouský celek slavil vysoké vítězství 6:1. Pokus o reparát započnou domácí Orli ze Znojma v 18:30. Příjemnou zábavu.

Villach poté, co doma deklasoval na začátku měsíce Znojmo 6:1, následně jen těsně prohrál 3:4 na ledě silného Salzburgu, a v posledním odehraném utkání bral dva body za domácí výhru 6:5 v prodloužení v souboji s Bolzanem. Produktivita Villachu je rozprostřena na celý kádr, a tak trochu překvapivě vévodí této statistice zkušený obránce Jamie Fraser.

Orlí letka má za sebou aktuálně dva vítězné zápasy v řadě. V prvním česko-slovenském derby nejprve zaknihovala další domácí vítězství, kterým proti Bratislavě navíc udržela stoprocentní domácí bilanci. V neděli pak přišlo prolomení venkovní smůly, to když ve třetí třetině utkání s Grazem vystřelil Orlům tři body svým premiérovým gólem v sezoně Michal Kvasnica.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Marek Hruška

Góly a asistencie: 3. Prokeš (Bartko, Tejnor), 31. Fejes – 18. Karlsson (Hughes, Collins), 28. Moderer (Pilloni), 40. Collins, 48. Krastenbergs, 57. Collins (Fraser)

HC LERAM Orli Znojmo: Kantor – Sedlák, Culkin, Southorn, Haman, Bartko, Tejnor, Younan – T. Svoboda, Němec, Luciani – Fejes, Zubov, Brittain – Gorčík, Prokeš, Matuš – Kvasnica, Köver, Oščádal – Svoboda O.
    EC Villach SV: Bernard – Joslin, Fraser, Flemming, Lindner, Brunner, Bacher, Zauner – Karlsson, Collins, Hughes – Krastenbergs, Broda, Kosmachuk – Richter, Maxa, Lanzinger – Rebernig, Pilloni, Moderer.

Rozhodca: Huber, Nikolić – Bedynek, Bärnthaler