Spezia – Salernitana 2:1 (kon.) | Lazio – Inter 3:1 (kon.) | AC Miláno – Hellas Verona 3:2 (kon.)
AC Miláno
3:2 (0:2)
Hellas Verona
cz Sobota 16.10.2021, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Talianska Seria A • 8. kolo

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:20. (22:47:47)

Máme za sebou i druhou polovinu utkání, které můžeme označit za nesmírně zajímavé. I ve druhé části bylo k vidění vícero branek a kdybychom se zeptali většiny českých fanoušků, jistě by se hovořilo o dokonalé „Csaplárově pasti“. Hosté totiž o poločase vedli o dvě branky, nicméně AC Milán ve druhé části hry otočilo na 3:2. Hellas se zaměřil na obranu, což se neukázalo jako dobrý nápad. Domácím totiž nejprve dal naději Olivier Giroud v 59. minutě. Poté rozhodčí odpískal penaltu také pro AC Milán, kterou spolehlivě proměnil Franck Kessié a již o dvě minuty později si hosté vstřelili nešťastnou náhodou vlastní branku, která rozhodla. Domácí si ve druhé půli šli za úspěchem, zatímco hosté víceméně rezignovali na útočné snažení, za což byli důsledně potrestáni. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.

90+5

90+5
    Centrovaný míč dokázala obrana AC odvrátit do bezpečí a to je poslední, co se dnes v utkání stane.

90+4
    Alessio Romagnolli se ještě dopustil faulu v nebezpečné vzdálenosti od branky.

90+3
    Cancellieri nedokázal vměstnat svůj střelecký pokus mezi tři tyče a naděje Hellasu klesají.

90+2
    Po rohovém kopu se hosté dostali ke kombinaci a centru, který byl i zakončen hlavičkou, jenže pouze do míst, kde zakročil brankář.

90+1
    K vidění bude ještě rohový kop v podání hostujícího mužstva, které bojuje o vyrovnání.

90
    Rozhodčí bude nastavovat ještě 4 minuty.

89
    Zlatan Ibrahimović se pokusil vystřihnout nůžky, ale nepodařilo se mu ideálně trefit míč.

88
    Simeone a Tomori skončili na trávníku po nepříjemném střetu o míč. O něco hůře to zatím vypadá s obráncem AC Milán.

87
    Montipò se dostal do kontaktu s Ibrahimovićem, který nechtěně přišlápl Faraoniho, jenž následně pokulhává.

86
    Po centru od rohového praporku si pro míč nejvýše vyskočil brankář Lorenzo Montipò.

85
    Nepovedený centr z pravé strany ještě Cancellieri dobře udržel pro svůj celek, ovšem následně se do útoku stejně dostali domácí a Ibrahimovićova střela byla tečována na roh.

84
    Další nepovedený kontakt s míčem v podání hostů. Tentokrát Šutalo jen odvrátil do autu.

83
    Rafael Leão se po kontaktu s Faraonim ocitl na hrací ploše a rozhodčí Prontera píská faul.

82
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Sandro Tonali.

81
    Ballo-Touré přijel do souboje ve skluzu, trefil soupeře a ke svému rozčilení vidí žlutý trest.

81
    Druhý rohový kop v krátkém časovém sledu už žádné ohrožení pro branku soupeře nepřinesl.

Pavel Černý

Góly: 59. Giroud (Leão), 76. Kessié (pen.), 78. Günter (vla.) – 7. Caprari (Veloso), 24. Barák (pen.)

Karty:   81. Ballo-Touré (ACM) – 5. Ceccherini (VRN), 25. N. Kalinić (VRN), 38. Casale (VRN), 54. Veloso (VRN)

Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:20.
    AC Miláno: Tătăruşanu – Calabria, A. Romagnoli (C), Tomori, Ballo-Touré – Binnásir (77. Ibrahimović), Kessié – Saelemaekers (46. Castillejo), Maldini (46. Krunić), Rebić (36. Leão) – Giroud (82. Tonali).
    Náhradníci: Jungdal – Kalulu, Leão, Krunić, Conti, Pellegri, Castillejo, Tonali, Gabbia, Ibrahimović, Kjaer.

Hellas Verona: Montipò – Ceccherini (46. Šutalo), Günter, Casale – Faraoni, Ilić, Veloso (C) (60. Tameze), Lazović (79. Cancellieri) – Barák, Caprari (60. Simeone) – N. Kalinić (64. Lasagna).
    Náhradníci: Pandur, A. Berardi – Magnani, Cancellieri, Rüegg, Šutalo, Bessa, Simeone, Tameze, Hongla, Lasagna, Çetin.

Rozhodca: Prontera – Mastrodonato, Lanotte