Metallurg Magnitogorsk – Ufa 2:5 (kon.) | Čeljabinsk – D. Moskva 5:3 (kon.) | Jaroslavľ – Red Star Kunlun 4:3 (kon.)
Dinamo Minsk – Vladivostok 3:2 (kon.) | Kazaň – Chabarovsk 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Barys 3:4 (1:2 po s.n.)
Metallurg Magnitogorsk
2:5 (1:3, 1:2, 0:0)
HC Salavat Julajev Ufa
cz Nedeľa 17.10.2021, 14:00 • Arena Metallurg • KHL

Ode mne je to vše. Přeji pěkný den. (16:23:36)

Československá stopa:

Utkání se nezúčastnil žádný český nebo slovenský hokejista.

Statistiky:

Střely na bránu: 31 – 42
    Vhazování: 29 – 29
    Trestné minuty: 8 – 8
    Bloky: 16 – 17
    Hity: 19 – 13

Čtrnáctizápasová série vítězství Magnitogorsku je u konce! Na Ufu dnes prostě nestačil a podlehl jí jasně 5:2. Naopak hosté si po třech utkáních bez vítězství připsali cenný skalp, který jim určitě psychicky do dalších ligových bojů pomůže.

59:36
    Zakázané uvolnění ještě vrátí hru do obranného pásma hostujícího celku. O jeho vítězství už je ale rozhodnuto.

58:59

58:25
    Těsně vedle letěl kotouč při snaze hostujícího hokejisty trefit prázdnou klec přes celé hřiště. Košečkin nyní musí do brány, bude se totiž vhazovat před ní.

57:43
    Domácí se ovšem dopustili postavení mimo hru při snaze vrátit se do útočného pásma.

57:30
    A Magnitogorsk nemá na co čekat. hraje v šesti hráčích v poli bez brankáře v zádech.

57:15
    Ještě aspoň malá šance na zdramatizování tu pro domácí je. Hrají totiž další přesilovou hru.

56:59
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Pavel Koledov – 2 min., držení).

56:02
    Jsem si jist, že dnešní zápas už nám žádný zvrat nepřinese. Obrázek hry je totiž celou třetí část stále stejný.

54:54
    I nadále nám pokračuje svižný průběh třetí třetiny, v tom je rozdíl oproti předchozím dvěma periodám. Ty totiž tak rychlé nebyly a v jejich průběhu se často přerušovalo.

54:11
    Na druhé straně pak během protiútoku přišla střela z levého kruhu, brankář Košečkin dokázal puk vyrazit.

53:22
    Magnitogorsk se pokouší nahazovat kotouč na bránu prakticky ze všech pozic, ani jeden z těchto pokusů se ovšem ve třetí třetině ještě neujal.

52:15
    Spíše to působí tak, jako by se zápas už dohrával. Spíš je to ale také o aktivním přístupu Ufy, která svému soupeři moc šancí ve třetí třetině nenabízí.

51:18
    I po konci přesilové hry se hokejisté hostujícího celku drží v útočném pásmu. Domácí tým se mi zdá trochu odevzdaný.

Filip Krůza

Góly a asistencie: 13. Hultström (A. Několenko, Makljukov), 23. Hultström (S. Košelev, Makljukov) – 8. Šmeľov (Sannikov, Kadejkin), 11. Chochriakov (Platt, Sannikov), 11. P. Larsen (S. Manninen), 36. Kadejkin (N. Kuljomin), 38. Hartikainen (S. Manninen, P. Larsen)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Zemčonok, J. Jakovlev, Pašnin, Minulin, Hultström, Makljukov, I. Nikolajev – Currie, S. Košelev, Čibisov – Zernov, Goldobin, M. Karpov – Nikoncev, Maillet, Leipsic – A. Několenko, Akolzin, Korobkin.
    HC Salavat Julajev Ufa: Šaryčenkov (Kibo) – Muchamadullin, P. Larsen, Naumenkov, Koledov, Zubarev, Panin, J. Birjukov, Lisovec – Markus Granlund, S. Manninen, Hartikainen – N. Kuljomin, Kadejkin, Šmeľov – Platt, Sannikov, Chochriakov – Baškirov, Alalykin, Pustozjorov.

Rozhodca: Bělov, Gašilov – Černyšjov, Judin