Buffalo – Vancouver 5:2 (kon.) | Montreal – San Jose 0:5 (kon.) | Pittsburgh – Dallas 1:2 (1:2 po s.n.)
Washington – Colorado 6:3 (kon.) | Tampa Bay – Florida 1:4 (kon.) | Detroit – Columbus 4:1 (kon.)
Chicago – NY Islanders 1:4 (kon.) | Nashville – LA Kings 2:1 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 6:5 (po pr.)
Edmonton – Anaheim 6:5 (kon.)
Nashville Predators
2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Los Angeles Kings
cz Streda 20.10.2021, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Utkání přihlíželo 17 159 diváků. (12:29:48)

Děkuji za pozornost. Doufám, že jste si toto utkání užili a uvidíme se již brzy u dalšího textového přenosu. Přeji vám příjemný zbytek dne.

Česká a slovenská stopa v utkání

Tohoto utkání se nezúčastnil žádný náš hráč.

1. Juuse Saros (NSH) – 26 zákroků
    2. Matt Duchene (NSH) – 1+0
    3. Tanner Jeannot (NSH) – 1+0

V zápase Nashvillu proti Los Angeles měli od začátku navrch domácí Predátoři. Vytvořené šance však nedokázali využít. Už ve druhé minutě přitom mohli vést, když svou šanci mezi kruhy neproměnil Tolvanen. Příležitosti si vytvořil i Matt Duchene, ani ten však Petersena nepřekonal. První branka padla až ve druhé části a paradoxně ji vstřelili Kings. Ti ve druhé třetině šlápli na pedál, hráli lépe a Anže Kopitar jim vystřelil jednobrankové vedení. Do třetí třetiny měli ale jasně lepší vstup Predators. Hned v úvodu totiž srovnal v přesilové hře Matt Duchene a obrat dokonal Tanner Jeannot. Zbytek utkání už měli hráči Nashvillu pod kontrolou. Hlídali střední pásmo, které výrazně zhuťovali a Kings se nemohli dostat ani do pásma. Nakonec si pár příležitostí vytvořili při power-play, avšak Saros svůj tým v těžkých chvílích podržel a nechal doma 2 body. Mimochodem, jsou to první body pro Nashville v letošní sezóně.

59:55
    Kopitar kombinoval s Doughtym, ten vystřelil, trefil bránícího hráče a puk se dostal až do středního pásma. Tohle už vypadá pro Predátory dost dobře.

59:42
    Tečovaná střela Doughtyho nenápadně skákala brankovištěm a nadělala Sarosovi obrovské problémy! Z levé strany ještě mohl dorážet Anderson, ten poslal puk do varu před brankou odkud si ho už našel Juuse Saros.

59:25
    Ekholm vyhodil kotouč přes celé kluziště a za cenu zakázaného uvolnění odlehčil svým spoluhráčům.

58:59
    V pásmu se ale neudrželi a gól do prázdné mohl vstřelit Sissons. Postaral se o něj však jeden z obránců hostí.

58:38
    Kings opět odvolávají gólmana a posílají na led šestého hráče.

58:23
    Oddechový čas pro hosty.

58:20
    Teď už ano, avšak puk vyhodil Sissons. Prázdnou branku ale netrefil a píská se zakázané uvolnění.

58:01
    Nashville nadále hraje velmi dobře takticky do defenzívy a LA tak nemá možnost odvolat brankáře.

57:24
    Duchene se obejvil před gólmanem Petersenem ve skvělé příležitosti! Na zakončení měl ale málo času a navíc byl moc blízko. Vzbudil tedy velký rozruch, avšak síť nerozvnil. Už mohlo být rozhodnuto.

56:29
    Po vyhraném buly pálil od modré Sean Walker. Saros si připisuje snadný zákrok.

56:23
    Následuje komerční přestávka. Do konce nám zbývají už pouze necelé čtyři minuty, dokážou to ještě Kings?

56:08
    Kings se nemohou dostat přes střední pásmo, které Predators výrazně zhušťují. Sissons teď se svou třetí formací kombinuje před brankou Petersena, střela jeho spoluhráče však mířila mimo. LA tak budou mít další šanci na protiútok.

54:32
    Hráči Los Angeles stupňují tempo hry a snaží se svého soupeře zatlačit do svého vlastního pásma. Nashville však reaguje a vyváží kotouč na druhou stranu.

53:58
    Kopitar za brankou sice udržel puk, jeho spoluhráči si ale neporozuměli a puk se dostal opět mimo pásmo.

Libor Novák

Góly a asistencie: 42. Duchene (Josi, Mikael Granlund), 46. Jeannot (Sissons, A. Carrier) – 25. Kopitar (D. Brown, Doughty)

Nashville Predators: Saros (Ingram) – A. Carrier, Josi (C), P. Myers, Ekholm (A), Fabbro, Harpur – Duchene, Johansen, F. Forsberg – Kunin, Mikael Granlund (A), Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Grimaldi, Cousins.
    Los Angeles Kings: C. Petersen (Quick) – Doughty, M. Anderson, S. Walker, Edler, M. Roy, Björnfot – D. Brown, Kopitar, Arvidsson – A. Kempe, Danault, Iafallo – T. Moore, Vilardi, V. E. Tkačov – Kupari, Lizotte, Grundström.

Rozhodca: Furlatt, Blandina – Gawryletz, Pancich

Diváci: 17159