Chelsea – Norwich 7:0 (kon.) | Crystal Palace – Newcastle 1:1 (kon.) | Everton – Watford 2:5 (kon.)
Leeds – Wolverhampton 1:1 (kon.) | Southampton – Burnley 2:2 (kon.) | Brighton – Manchester City 1:4 (kon.)
Southampton FC
2:2 (1:1)
Burnley FC
cz Sobota 23.10.2021, 16:00 • St. Mary's Stadium, Southampton • Anglická Premier League • 9. kolo

Je za námi utkání 9. kola Premier League mezi týmy Southamptonu a Burnley. Po remíze 2:2 si oba celky rozdělily po bodu. Southampton je tedy na bodech osmi, zatímco Burnley na čtyřech, neboť remizovalo už počtvrté v sezoně. Do vedení se dostali hosté ve 13. minutě díky úspěšné hlavičce Maxwela Corneta. Krátce před pauzou ale bylo vyrovnáno, když se trefil Valentino Livramento. V 50. minutě šli „Svatí“ poprvé do vedení, to se prosadil Armando Broja. O sedm minut později však podruhé v zápase skóroval Cornet a poté už žádná další branka nepadla.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dnešního dne. Na počtenou! (18:03:54)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:11.

90+4

90+4
    Začala nám probíhat poslední minuta nastaveného času. Domácí si žádný velký tlak dosud nevytvořili.

90+3
    Romain Perraud svůj centr nepropasíroval až do vápna. Výborně zapracoval Matthew Lowton.

90+2
    Domácí fotbalisté jsou fanoušky hnáni k tomu, aby daleko rychleji přecházeli na útočnou polovinu. Nutno podotknout, že Southampton od Burnley mnoho prostoru nedostává.

90+1
    Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Matěj Vydra.

90+1
    James Tarkowski stačil odhlavičkovat míč při centru ze strany. Mezitím bylo čtvrtým rozhodčím oznámeno, že se budou nastavovat 4 minuty.

90
    Wood si při zpracování míče pomohl útočným faulem. Southampton bude rozehrávat z vlastního pokutového území.

89
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Nathan Redmond, přichází Adam Armstrong.

89
    Poblíž rohového praporku si hostující tým vybojoval autové vhazování.

88
    Jóhann Gudmundsson zkusil pozornost domácího brankáře střelou levačkou z dálky. Alex McCarthy si připsal zákrok z kategorie jednodušších.

87
    Stuart Armstrong se na středu hrací plochy rychle otáčel, ale přesně svou přihrávku na pravé křídlo nepředal.

86
    Nathan Collins se nechtěl pouštět do složité rozehrávky, a proto míč jen poslal do zámezí. Southampton zůstane na útočné polovině.

85
    Ke střele se na opačné straně dostal i Jay Rodriguez. Ofenzivní hráč s číslem 19 na zádech ale znatelně minul domácí klec.

84
    Pozornost Popeho zkusil z dálky i Diallo, ale gólman Burnley se ničím překvapit nenechal.

84
    Domácí celek si nyní mění míč v okolí půlící čáry. Teď to vypadá na takové ticho před bouří.

82
    Při chuti hrající Valentino Livramento se dostal k dalšímu zakončení. Jeho pumelice z uctivé vzdálenosti zaplavala vysoko nad břevno. Teď už bude mít brankář Pope práci s odkopem.

Daniel Fekets

Góly: 41. Livramento (Redmond), 50. Broja (Diallo) – 13. Cornet (Lowton), 57. Cornet (A. Westwood)

Karty:   81. M. Elyounoussi (SOT) – 42. Cork (BLY), 70. Jay Rodriguez (BLY), 72. A. Westwood (BLY)

Southampton FC: A. McCarthy – Livramento, Bednarek, Salisu, Perraud – Romeu (C) – Walcott (74. S. Armstrong), Diallo, M. Elyounoussi, Redmond (89. A. Armstrong) – Broja (79. Ch. Adams).
    Náhradníci: Forster – Walker-Peters, Lyanco, Valery, S. Armstrong, Djenepo, Tella, A. Armstrong, Ch. Adams.

Burnley FC: Pope – Lowton, Tarkowski (C), Collins, Ch. Taylor – Brownhill, Cork (70. Jay Rodriguez), A. Westwood, McNeil – Cornet (78. Gudmundsson), Wood (90+1. Vydra).
    Náhradníci: Hennessey – Pieters, Bardsley, K. Long, Lennon, Gudmundsson, A. Barnes, Jay Rodriguez, Vydra.

Rozhodca: Kavanagh – Mainwaring, Cook