Bayern – Hoffenheim 4:0 (kon.) | Bielefeld – Dortmund 1:3 (kon.) | Lipsko – Fürth 4:1 (kon.)
Wolfsburg – Freiburg 0:2 (kon.) | Hertha – Mönchengladbach 1:0 (kon.)
VfL Wolfsburg
0:2 (0:1)
SC Freiburg
cz Sobota 23.10.2021, 15:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Nemecká Bundesliga • 9. kolo

Ani Wolfsburg Freiburgu první prohru nepřipravil, jeho mizerná série dál trvá

Wolfsburg se po třech prohrách v řadě potřeboval zvednout, už po prvním poločase to však moc nadějně nevypadalo. Domácí tým ve 27. minutě srazil Philipp Lienhart, jenž po Grifově stříleném centru ze standardky nadvakrát pokořil Casteelse. Ten měl podruhé namále těsně před přestávkou, když Schlotterbeckovu ránu vytěsnil ze šibenice očima. Deset minut před tím měl na kopačce vyrovnání Felix Nmecha, ale trefil pouze horní tyč.

Nepomohlo ani to, že Wolfsburg na Freiburg po přestávce tlačil. John Anthony Brooks totiž jen přehlavičkoval břevno. A tak zákonitě přišel trest. Domácí propadli ve středu hřiště a otevřeli tím prostor k brejku, na jeho konci Christian Günter zleva narýsoval dlouhou kolmici do vápna, kde si míč vyzvedl Lukas Höler a s přispěním pravé tyče poslal svůj tým do dvougólového vedení. Vlci se snažili co mohli, ale ve zbytku zápasu už si šanci nevypracovali a ze souboje s Freiburgem vyšli naprázdno. (17:32:19)
    Fotbalisté Freiburgu kráčí sezonou stále bez porážky

Držení míče: 54% : 46%.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 13:7.
    Rohy: 7:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 17:15.

90+3

90+3
    Freiburg odkopává míč daleko za půlící čáru a v tuto chvíli už je jasné, že tento zápas vyhraje.

90+2
    Zanedlouho poté měli domácí k dispozici další roh, ale dopadlo to stejně jako předtím.

90+1
    Arnoldův pas se stal kořistí Philippa Lienharta, jenž balon vyhlavičkoval mimo rizikovou zónu.

90
    Pěkné přenesení hry na Kevina Mbabu, který cpal okamžitě balon do ohně. Ten freiburští zadáci uhasili včas a můžou se soustředit na rohový kop.

88
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází John Anthony Brooks, přichází Sebastiaan Bornauw.

88
    Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lukas Kübler, přichází Janik Haberer.

87
    Vranckxovu střelu přizvedl jeden z hostujících beků na roh. Ještě před jeho rozehráním dojde k dalším střídáním, která si připravily obě lavičky.

87
    Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Kiliann Sildillia.

85
    Teď to ani nebylo třeba, protože nešika Nmecha zahrál při zpracování vysokého míče rukou.

84
    Freiburg nechce hrát úplně zatažený fotbal, jeho defenziva často vystupuje proti soupeřově kombinaci.

83
    Philipp Lienhart zastavil pokus, který před šestnáctkou vyprodukoval Dodi Lukebakio. Následně po centru zprava hlavičkoval Lucas Nmecha mimo.

81
    V tomto případě je to podobné – záložník za záložníka. Jde především o to, že 21letý Nmecha má více sil než z posledního meloucí Steffen, takže by měl daleko aktivněji podporovat ofenzivu.

80
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Felix Nmecha.

79
    Obě výměny provedl Christian Streich post za post. A střídat se chystá i jeho protějšek.

Lukáš Jasoněk

Góly: 27. Lienhart, 68. Höler (Günter)

Karty:   8. Steffen (WOF), 26. Guilavogui (WOF), 70. Mbabu (WOF)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 13:7. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 17:15.
    VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Brooks (88. Bornauw), Otávio (56. Philipp) – Guilavogui (56. Lukebakio), Vranckx – Baku, Arnold, Steffen (80. F. Nmecha) – L. Nmecha.
    Náhradníci: Pervan – Bornauw, Gerhardt, Ginczek, F. Nmecha, Lang, Lukebakio, van de Ven, Philipp.

SC Freiburg: Flekken – Gulde (69. Schade), Lienhart, N. Schlotterbeck – Kübler (88. Haberer), M. Eggestein, Höfler, Günter (C) – Džong (78. Demirović), Höler (78. Petersen), Grifo (87. Sildillia).
    Náhradníci: Uphoff – Heintz, Haberer, Demirović, K. Schlotterbeck, Petersen, Schade, Weisshaupt, Sildillia.

Rozhodca: Welz – Thomsen, Pickel