Mladá Boleslav – Plzeň 2:0 (kon.) | Ostrava – Hr. Králové 1:2 (kon.) | Teplice – Sparta Praha 0:2 (kon.)
FC Baník Ostrava
1:2 (0:1)
FC Hradec Králové
cz Streda 27.10.2021, 16:30 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • MOL Cup • Osemfinále

Skončilo nám utkání osmifinále MOL Cupu mezi Baníkem Ostrava a Hradcem Králové. Votroci dneska překvapivě postoupili do čtvrtfinále, ale nutno podotknout, že zaslouženě. Do vedení šli ve 29. minutě zásluhou Štěpána Harazima. V 51. minutě sice vyrovnával David Buchta, ale o deset minut později hosté trestali laxnost v bránění Baníku díky Eriku Prekopovi. Baník sice v závěru šance měl, nepříznivý stav ale srovnat nedokázal. Ostrava tak dneska podlehla soupeři 1:2.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. Na počtenou! (18:24:06)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 5:5.
    Střely mimo: 12:3.

90+3

90+3
    Yira Sor načechral míč na hlavu Romana Potočného, jemuž se ale hlavička vůbec nepovedla. Sudí Machálek zřejmě už za okamžik zápas ukončí.

90+2
    Vízek se postará o rozehrávku královéhradeckého týmu. Je zcela zřejmé, že nikam spěchat nebude.

90+2
    Hosté už toho mají plné zuby. Nyní ale dokázali získat míč, který okamžitě odkopli až k Budinskému.

90+1
    Nad rámec řádné hrací doby druhého poločasu se budou nastavovat 3 minuty.

90
    Následně střílel po zemi z velké dálky Filip Kaloč. Rána ostravského středopolaře neměla naději na úspěch.

89
    Ladislav Almási se pohotově opřel do odraženého balónu, ale Patrik Vízek se blýskl skvělým zákrokem na brankové čáře.

89
    Celkem povedený centr Sora si našel Potočný, který ale v obležení dvou hráčů hostů nezamířil přesně. Přišla tam však teč, tudíž Baník se chystá na rozehrání rohu.

88
    Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Filip Kubala, přichází Jakub Rezek.

87
    Potočného centr byl velmi nepřesný. Nabíhající Jaroslav Svozil u zadní tyče jej neměl šanci dostihnout.

87
    Na pravé straně byl faulován Sor. K míči se už staví Roman Potočný, který zanedlouho rozehraje standardní situaci.

86
    Baníku se čas zatraceně krátí. Celek v bílých dresech se snaží co nejrychleji přenášet hru na útočnou polovinu.

85
    Žlutou kartu dostává Patrik Vízek (FC Hradec Králové).

85
    Lukáš Budínský si šikovně zasekl míč ve vápně, ale poté přesně nezacílil. Jeho pokus zaplul pár desítek decimetrů nad břevno Vízkovy brány.

84
    Filip Novotný si chtěl přebrat míč do běhu, avšak hrací předmět mu utekl z kopačky. Votroci si ale alespoň mohou říct, že pošetřili další sekundy.

84
    Kateřiňákův rohový kop bez větších potíží odvrátil domácí kapitán Jiří Fleišman.

83
    Jan Mejdr posouval míč do předbrankového prostoru. Tam poměrně nešťastně zasáhl Jakub Pokorný. Ostravský stoper měl štěstí, že si nevsítil vlastní gól.