Florida – Boston 4:1 (kon.) | Washington – Detroit 2:3 (po pr.) | Chicago – Toronto 2:3 (po pr.)
Dallas – Vegas 2:3 (po pr.) | Edmonton – Philadelphia 3:5 (kon.)
Dallas Stars
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Vegas Golden Knights
cz Štvrtok 28.10.2021, 02:40 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:30:54)

Trestné minuty: 2:2

Je dobojováno. Prodloužení nemělo dlouhého trvání a na obou stranách bylo k vidění několik možností. Domácí v nich neuspěli a tak nakonec udeřilo na opačné straně. Roy vybojoval v rohu kluziště puk, přihrál jej na Jevgenije Dadonova a ten ve své pozici nezaváhal. Vegas ještě chvíli před koncem třetí třetiny prohrávalo, nakonec si ale z Dallasu odváží dva body. Vegas tak vítězí podruhé v řadě a je se šesti body na pátém místě Pacifické divize, Dallas naopak podruhé za sebou prohrál a se sedmi body mu patří v Centrální divizi čtvrté místo.

61:59 Jevgenij DADONOV - 2:3

61:59
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto, hosté dokonali obrat a berou druhý bod. V útočném pásmu obral Roy Klingberga o puk, přihrál před branku na JEVGENIJE DADONOVA a ten zblízka prostřelil Chudobina – 2:3. Asistence: Nicolas Roy.

61:37
    Několik pokusů hostů dobýt útočné pásmo, dvakrát se z něj ale sami dostali chybnou rozehrou.

60:50
    Neuspěl ani Robertson, jeho švih přes obránce vytěsnil Brossoit vyrážečkou.

60:34
    První střelu prodloužení předvedl Benn, byl ale zablokován.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 34:20
    Vyhraná vhazování: 36:14
    Hity: 20:8

Šedesát minut hry je za námi a byť byli domácí velice blízko výhře, stále není rozhodnuto. Ve třetí třetině jsme dlouho pozorovali marnou snahu Vegas srovnat nepříznivý stav a opravdu to vypadalo, že Dallas náskok udrží a připíše si výhru. Náskok navíc mohl navýšit Radulov, jenže svůj brejk nedotáhl do konce a v závěru se toto zaváhání domácím vymstilo. Trenér Vegas odvolal gólmana a v power-play srovnal Jonathan Marchessault. Stav je tedy 2:2 a jdeme do prodloužení.

60:00
    59:40 Domácí mohli vyhrát ještě v základní hrací době

59:40
    Rozhodnout mohl Glendening, když dostal po chybě hostů v rozehrávce přihrávku před branku, jenže Brossoit se stačil bleskově přemístit a jeho střelu vykopnout!

Aleš Pur

Góly a asistencie: 3. Glendening (M. Heiskanen, Kiviranta), 27. A. Radulov (Hakanpää, Jamie Benn) – 4. Theodore, 59. Marchessault (Theodore, Stephenson), 62. Dadonov (N. Roy)

Dallas Stars: Chudobin (Holtby) – J. Klingberg, R. Suter, M. Heiskanen, Lindell (A), Hakanpää, Sekera – Pavelski, Hintz, J. Robertson – A. Radulov, Jamie Benn (C), Gurianov – Glendening, Seguin (A), Kiviranta – Comeau, Faksa, M. Raffl.
    Vegas Golden Knights: Brossoit (Lehner) – Pietrangelo (A), Hague, Theodore, Martinez (A), Coghlan, McNabb, Miromanov – Krebs, Stephenson, W. Carrier – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Kolesar, N. Roy, Dadonov – Leschyshyn, B. Howden.

Rozhodca: McIsaac, MacDougall – Baker, Suchánek

Diváci: 18 114