Leicester – Arsenal 0:2 (kon.) | Burnley – Brentford 3:1 (kon.) | Liverpool – Brighton 2:2 (kon.)
Manchester City – Crystal Palace 0:2 (kon.) | Watford – Southampton 0:1 (kon.) | Newcastle – Chelsea 0:3 (kon.)
Tottenham – Manchester United 0:3 (kon.)
Manchester City
0:2 (0:1)
Crystal Palace FC
cz Sobota 30.10.2021, 16:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 10. kolo

Fotbalisté Crystal Palace dnes dobyli půdu Manchesteru City! Na hřišti šampiona loňského ročníku zvítězili 2:0. V 6. minutě potrestal ležérně bránící hráče domácích Wilfried Zaha. V první půli se Citizens velice složitě dostávali do větších šancí, navíc v úplném závěru úvodního dějství musel jít předčasně pod sprchy Aymeric Laporte. V 60. minutě se sice Gabriel Jesus radoval z vyrovnání, ale jeho trefu ještě přezkoumával VAR, který zjistil, že přihrávající Phil Foden si přebíral míč v ofsajdovém postavení. Manchesteru pak postupně docházely síly, v úplném závěru navíc zpečetil výhru Crystal Palace perfektně hrající záložník Conor Gallagher. Manchester City tak po dnešku ztrácí na první Chelsea už pět bodů, hosté se díky výhře vyhoupli na třináctou příčku.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (18:04:27)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 11:11.

90+6

90+5
    Hlavička Rijáda Mahríze doputovala zhruba metr vedle levé tyče z pohledu zakončujícího hráče.

90+5
    Jesusova přihrávka byla na Phila Fodena až příliš dlouhá. Žádná potíž pro poctivě se vracejícího Joela Warda.

90+4
    Michael Olise pošetřil pro své barvy cenné vteřiny. Už jen dvě minuty dělí Crystal Palace od senzačního vítězství.

90+3
    Přihrávka Jeffa Schluppa rozběhnutého Zahu nenašla. Výtečně si počínal stoper John Stones.

90+2
    Bernardo Silva posunul míč na Sterlinga, jehož přízemní pas na malé vápno nenašel žádného z hráčů ve světle modrém dresu.

90+2
    Wilfried Zaha vybíhal z ofsajdu, takže balón putuje na kopačky domácích fotbalistů.

90+1
    Nad rámec řádné hrací doby rozhodčí přidávají pět minut. Sice to není málo, ale dva góly v oslabení se budou dávat velice těžce.

90
    Začala probíhat už 90. minuta tohoto klání. Za chvíli se dozvíme, kolik minut se bude nastavovat.
    88. Conor GALLAGHER - 0:2

88
    Crystal Palace právě vstřelil branku!
    Crystal Palace dnes na půdě Manchesteru City zvítězí! Už to vypadalo, že zakončovat bude Wilfried Zaha, ale nakonec si balón ještě podržel a vybídl na pravé straně šestnáctky úplně volného Michaela Oliseho. Ten si všiml v lepší pozici CONORA GALLAGHERA, jenž úspěšně zavěsil k bližší tyči. 0:2. Asistence: Michael Olise.

87
    Manchester City se snaží defenzívu Crystalu otevřít kombinací u půlící čáry. Je vidět, že někteří hráči už to tahají z posledních sil.

86
    Žlutou kartu za zdržování hry viděl hostující brankář Vicente Guaita.

86
    Rijád Mahríz se poprvé po svém nástupu na trávník výrazněji zapojil do hry. Míč mu ale odskočil od nohy, tudíž nic kloudného alžírský fotbalista vymyslet nedokázal.

85
    Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Cheikhou Kouyaté, přichází Michael Olise.

84
    Hosté už jsou zatažení. Pokrývají si veškeré nebezpečné prostory, takže o to složitější to domácí mají.

83
    Jesusův sražený centr zamířil přímo k brankáři hostů, který teď rozhodně nebude nikam spěchat.