Buffalo – Columbus 4:7 (kon.) | St. Louis – Vegas 5:2 (kon.) | Nashville – Anaheim 3:2 (kon.)
Winnipeg – Pittsburgh 1:3 (kon.) | Colorado – Ottawa 7:5 (kon.) | San Jose – Carolina 2:1 (po pr.)
Buffalo Sabres
4:7 (2:2, 2:3, 0:2)
Columbus Blue Jackets
cz Utorok 23.11.2021, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji hezké úterý. (03:42:39)

Střely: 33 – 29

Máme za sebou na góly velmi bohaté utkání. Spokojenější jsou rozhodně hosté, kterým se povedlo v Buffalu zvítězit v poměru 7:4.

Byli to však domácí, kdo se dostal do vedení, a to již ve 4. minutě, když skóroval Tage Thompson. Za Blue Jackets si vzal v úvodní třetině slovo Jack Roslovic, kterému se povedlo dvěma góly otočit. Nebylo to vše, tři desetiny před sirénou srovnal skóre Zemgus Girgensons.

Ve druhé periodě se povedlo Columbusu vstřelit během tří minut tři góly a vybudovat si náskok, který vydržel vlastně až do konce zápasu. Postupně se trefili Oliver Bjorkstrand, Max Domi a Vladislav Gavrikov. Domácím se povedlo snížit na rozdíl jediné branky poté, co přesně mířili Dylan Cozens a Tage Thompson.

Ve třetím dějství si oba týmy vypracovaly řadu šancí. Klíčové bylo, zda Blue Jackets odskočí, nebo si nechá zápas vyrovnat. Skončilo to první možností, když Vladimir Gavrikov šťastně trefil prázdnou branku. Na něj navázal Sean Kuraly, jehož rána do odkryté klece dala konečnou podobu výsledku.

59:50 Sean KURALY - 4:7

59:50
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí to zkusili ještě jednou bez brankáře, takže hosté přidávají sedmou branku. Byl to SEAN KURALY, komu se povedlo přes celé hřiště do prázdné branky skórovat – 4:7! Bez asistence.
    59:15 Vladislav GAVRIKOV - 4:6

59:15
    VLADISLAV GAVRIKOV dává velmi šťastný a rozhodující gól. Bek Blue Jackets se snažil vyhodit po mantinelu kotouč, ten Dahlinovi na modré čáře přeskočil hokejku a poté směřoval do prázdné branky – 4:6! Asistence: Boone Jenner.

59:10
    Padesát sekund před koncem třetího dějství platí, že se bude vhazovat v obranném pásmu Blue Jackets. Domácí hrají v šesti mužích v poli.

58:31
    Oddechový čas pro domácí.

58:09
    Tohle je pro Buffalo špatně, hosté totiž drží útočné pásmo a v něm kombinují. A čas běží dál...

57:26
    Možné rozhodnutí měl na hokejce Texier, který si obhodil obránce, jenže v samostatném úniku nedokázal překonat Della! Brankář Sabres vytasil důležitý zákrok.

57:06
    Sabres se usadili v útočném pásmu, od modré čáry střílel mladík Dahlin.

56:38
    Blue Jackets nyní při každé příležitosti vyhazují puk do středního pásma, Columbus urputně brání svůj těsný náskok.

56:12
    Voráček napadá rozehrávku Sabres, ale nedaří se mu získat kotouč.

Milan Šplíchal

Góly a asistencie: 4. Tage Thompson (V. Olofsson, Jokiharju), 20. Girgensons (C. Miller, Dahlin), 25. Cozens (J. Skinner, C. Miller), 30. Tage Thompson (Dahlin, Cozens) – 9. Roslovic (Werenski, Hofmann), 15. Roslovic (Domi, Bayreuther), 21. O. Bjorkstrand (Nyquist, Jenner), 21. Domi (Hofmann, Roslovic), 24. Gavrikov (Peeke, Domi), 60. Gavrikov (Jenner), 60. Kuraly

Buffalo Sabres: Tokarski (21. Dell) – Pysyk, Dahlin, Jokiharju, Bryson, C. Miller, Hägg – Okposo, Girgensons, R. Asplund – V. Olofsson, Tage Thompson, J. Skinner – Hayden, Eakin, Bjork – Hinostroza, Cozens, Caggiula.
    Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Bean, Werenski, Peeke, Gavrikov, A. Boqvist, Bayreuther – O. Bjorkstrand, Jenner, Nyquist – J. Voráček, Sillinger, Činachov – Hofmann, Roslovic, Domi – Texier, Kuraly, E. Robinson.