Almaty – Bazilej 2:3 (kon.) | Flora – Partizan 1:0 (kon.) | Karabach – Omonia Nikózia 2:2 (kon.)
Lincoln – Kodaň 0:4 (kon.) | Haifa – Union Berlín 0:1 (kon.) | Mura – Tottenham 2:1 (kon.)
Rennes – Arnhem 3:3 (kon.) | Slavia – Feyenoord 2:2 (kon.) | Slovan Bratislava – Solún sk 0:0 (kon.)
Helsinki – Alaškert 1:0 (kon.) | Famagusta – Gent 1:0 (kon.) | AS Rím – Zorja Luhansk 4:0 (kon.)
Bodö/Glimt – CSKA Sofia 2:0 (kon.) | Jablonec – Alkmaar 1:1 (kon.) | Tel Aviv – Linz 0:1 (kon.)
Randers – Kluž 2:1 (kon.)
Maccabi Haifa
0:1 (0:0)
1. FC Union Berlín
cz Štvrtok 25.11.2021, 18:45 • Sammy Ofer Stadium (Haifa) • Európska konferenčná liga • Skupina E
    Německý celek těžký duel zvládl a na hřišti Maccabi Haifa nakonec vyhrál 1:0. O vítězství Unionu rozhodl Ryerson.

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního večera! (20:40:00)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 9:14.

Utkání mezi Maccabi Haifa FC a 1. FC Union Berlín je u konce! Hosté nakonec odjíždějí z Haify o poznání spokojenější než domácí. Ve druhém poločase se německému celku podařilo přesně zakončit povedenou akci, na jejímž konci stál Ryerson. Domácí po inkasované brance dlouho hrozili, ale za celou dobu si nevypracovali větší možnost na vyrovnání a odchází tak z utkání bez bodového zisku.

90+5

90+4
    Žlutou kartu dostává Ali Mohamed (Maccabi Haifa FC).

90+3
    Ten nepřinesl větší nebezpečí. Odkop od branky si vezme na starost gólman Unionu Luthe.

90+2
    Domácí rozehrávali standardní situaci z dobré pozice, rána mířila nad břevno, ale Luthe míč tečoval. Uvidíme rohový kop.

90+1
    Žlutou kartu dostává Timo Baumgartl (1. FC Union Berlín).

90+1
    Rozhodčí v druhém poločase nastavuje dvě minuty nad rámec základní hrací doby!

90
    Planič se dostal na hranici vápna k hlavičce po přesném centru, Union se prozatím i v závěru bez větších problémů brání.

88
    Domácí se hnali k velkému vápnu Berlína, kde se ale neprotlačili ke střele. Haifa ale bude pokračovat autovým vhazováním ve s míčem v držení.

87
    Haifa se dostane na středu hrací plochy k autovému vhazování. Do konce utkání zbývá posledních pár minut.

86
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Julian Ryerson, přichází Paul Jaeckel.

85
    Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Sean Goldberg, přichází Maor Levi.

85
    Kruse vyslal na branku soupeře ránu, ale ta byla hodně nepřesná. Do konce utkání zbývá posledních pár minut. Zatím se zdá, že dnes je rozhodnuto.

84
    Hosté udrželi balón na útočné polovině, kde vybojovali autové vhazování. Pro hosty je to nyní ideální situace.

83
    Hráči Hafiy si vyměňují balón na útočné polovině, ale nemohou se dostat do zakončení. Naopak dopředu nyní mohou jít hráči Berlína.

80
    Domácí se dostali k centru a následnému zakončení. To skončilo hodně mimo třemi tyčemi branky Lutheo.

79
    Haifa se dostane před velkým vápnem k přímému kopu, stane se tak po fauluj jednoho z hráčů Unionu.

78
    Ryerson už nyní na nohou. Zdá se, že by mohl pokračovat. Je před námi posledních pár minut dnešního střetnutí.

77
    Atzili hodně tvrdě poslal k zemi protihráče a nyní může být rád, že nebyl odměněn červenou kartou. U Ryersona, který leží na zemi už nyní operuje ošetřovatelský tým Unionu.

76
    Žlutou kartu dostává Omer Atzili (Maccabi Haifa FC).

76
    Haifě se v posledních minutích příliš nedaří kombinace, hosté nyní získali balón a drží ho na obranné polovině.

75
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Andreas Voglsammer.

74
    Žlutou kartu dostává Sheraldo Becker (1. FC Union Berlín).

72
    Domácí v posledních minutách výrazně přidali a diktují tempo hry. Po inkasované brance se v posledních minutách dostávají na útočnou polovinu mnohem častěji.

71
    Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Dean David, přichází Ben Sahar.

71
    Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Dolev Haziza, přichází Taleb Tawatha.

70
    Žlutou kartu dostává Grischa Prömel (1. FC Union Berlín).

69
    Haifa se po akci a následném zblokování míče od hostující obránců za branku dostala k rohovému kopu. Po rozehrávce nakrátko přišel rohový kop, ten nebyl vůbec nebezpečný, přesto domácí pokračují s míčem s cílem vyrovnat.

68
    Domácí vysoko napadají a nadělali menší problémy hostující obraně, která ale nakonec vše zvládla.
    66. Julian RYERSON - 0:1

66
    Union Berlin právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! Becker dostal přihrávku do vápna a dokázal míč vrátit vzduchem na volného JULIANA RYERSONA, který ze středu nasměroval hlavou míč šikovně k tyči a posílá Union do vedení! Asistence: Becker S.

65
    Oba dva celky reagují na vývoj hry střídáními. Union v druhém poločase nadále aktivnějším celkem.

64
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Kevin Möhwald, přichází Sheraldo Becker.

64
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Genki Haraguči, přichází Grischa Prömel.

63
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Tymoteusz Puchacz, přichází Niko Giesselmann.

63
    Union se sice s míčem dostal před velké vápno soupeře, ale následně zbytečně ztrácí balón.

62
    Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Godsway Donyoh, přichází Omer Atzili.

62
    Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Mohammad Abu Fani, přichází Ali Mohamed.

60
    Protiútok Haify vypadal hodně nadějně, ale po dlouhé přihrávce se domácí sami zahnali do rohu, odkud pak mohl přijít centr. Ten byl ale zblokován, Maccabi pokračuje s míčem na kopačkách.

59
    Vysoké napadání Unionu udělalo domácím velké problémy, po nepřesné přihrávce ztrácí balón. Uvidíme autové vhazování.

58
    Haraguchi vyslal tvrdou střelu z dálky, ta končí pouze vysoko nad brankou Cohena. Hosté však v posledních minutách dominují.

58
    Union v dlouhém tlaku získává autové vhazování. Maccabi se nadále musí bránit.

56
    Union pokračuje v diktování tempa hry. Další centr ze vzduchu stáhl bez větších problémů Cohen.

55
    Khedira šikovně našel ve vápně Awonyiho, který mohl zakončovat z dobré pozice, ale nezpracoval balón! Následně se ještě k ráně z velké dálky dostal Kruse, který jen těsně míjí branku!

54
    Ti se nejprve dostali na druhé straně k centru, a dokonce k zakončení zpoza vápna. Míč ale končí v rukavicích Lutheo.

54
    Hosté postupovali vpřed po levé straně, ale po uklouznutí jednoho z hráčů ztrácí balón. Dopředu spěchají domácí.

52
    Berlín ale pokračuje s míčem na kopačkách před vápnem Maccabi. Hosté šikovně kombinují, ale zatím se nemohou dostat do přímého ohrožení branky Haify.

51
    Kombinace Unionu na útočné polovině končí nepřesnou přihrávkou ve vápně Haify. Druhý poločas pokračuje ve stejném duchu jako ten první.

50
    Domácí rozehráli nakrátko a šikovným dloubáčkem hledali nabíhajícího Donyoha za obranu. Míč ale nebyl tak přesný, nakonec končí za brankou Lutheo.

49
    Rozhodčí uklidňuje situaci po předešlém zákroku. Domácí se dostanou k rozehrávce standardní situace z velké vzdálenosti.

48
    Haifa se z ničeho nic dostal do příležitosti, po které bráněný David zkoušel šikovné zakončit z velké blízkosti. Po tvrdé přihrávce ale nasměroval míč pouze nad branku Unionu.

47
    Union se rychle dostal k centru z levé strany, který skončil na přední tyči na hlavičce jednoho z obránců Haify. I tak hosté pokračují ve hře s míčem na kopačkách.

46
    Ve druhém poločase se o rozehrávku postarali domácí, kteří ale rychle ztratili balón a budou se muset bránit.

46
    První poločas branku nenabídl.

Po prvním poločase je stav utkání 0:0. Ani jeden z týmu si nevytvořil větší možnost na změnu skóre, domácí se dostali k více střeleckým pokusům, ale nedokázali Lutheo překonat. Union hrozil především z centrů, které ale byly po většinu času velmi nepřesné. Druhý poločas začne zhruba v 19:47.

45+1

45+1
    V prvním poločase nastavuje hlavní arbitr utkání jednu minutu nad rámec základní hrací doby!

45
    V závěru poločasu z velké dálky pálil Donyoh, který nasměroval ránu nad břevno branky, kterou dnes střeží Luthe.

44
    Po nedovoleném zákroku uprostřed trávníku se dostane k rozehrávce Union, domácí se hodně zlobí a rozhodčí varuje, že to příště budou trestat kartou,

42
    Berlín na opačné straně hrací plochy vyprodukoval další centr, který ale nic zajímavého nepřinesl. Balón končí za postranní čarou, autové vhazování pro Haifu.

41
    Haifa na druhé straně pohrozila, když jeden z hráčů pálil zhruba z hranice velkého vápna. Tvrdá rána byla zblokována. Míč se stěhuje na kopačky Unionu.

40
    Dlouhý nákop domácích na levé křídlo končí v zámezí. Union se dostane k dalšímu autovému vhazování. První poločase se blíží ke svému konci.

39
    A znovu německý klub ve vápně Haify. Berlín se ale do zakončení vůbec nedostal, k míči se tak dostává Maccabi.

38
    Union se rychle hnal dopředu, ale Awonyi nezpracoval těžký balón, který nedokázal zachytit.

36
    Tvrdý střet ve středu pole, po kterém rozhodčí další kartu dávat nebude! Fanoušci byli nyní hodně slyšet, rozehrávka přisouzena hostům.

36
    Ve středu pole pouze domácí dostali míč do zámezí. Union od půlící čáry bude vzápětí vhazovat.

34
    David se dostal s míčem do vápna a dokonce z velké blízkosti zakončil. Celá akce ale byla zbytečná, protože ji předcházelo ofsajdové postavení.

33
    Po vysokém míči, který ve vápně Luthe zachytil se Chery opřel do jednoho z obránců Unionu, který skončil na zemi. Rozhodčí proto vytahuje první žlutou kartu.

33
    Žlutou kartu dostává Tjaronn Chery (Maccabi Haifa FC).

32
    Berlín ve vápně Haify nedovoleně proti brankáři Cohenovi.. Rozhodčí zastavuje hru.

31
    A rychle se zase hra stěhovala na druhou stranu. Maccabi se podařilo odcentrovat z levé strany, ale velmi nepřesně. Rozehrávku si vezme na starost Luthe.

30
    Haifa se usadila před velkým vápnem Unionu, ale nedokázala se s balónem dostat blíže. Naopak Union získává míč a spěchá vpřed.

29
    Německý celek v posledních minutách zabral a diktuje tempo hry. Zatím se ale hosté nedostali do větší šance na změnu skóre, nyní navíc vepředu s míčem po delší době domácí.

28
    Friedrich se po autu dostal na hranici velkého vápna k míči a snažil se tvrdou ránou zakončit, byl u toho ale skvěle bráněn, a tak poslal míč pouze vysoko za branku.

27
    Union se dostal k centru, který pouze proskákal vápnem, ale nakonec byl podle rozhodčího prodloužen jedním z obránců za postranní čáru. Uvidíme autové vhazování.

25
    Přechod Berlínu po pravém křídle vůbec nevyšel. Khedira vyslal nepřesnou přihrávku na spoluhráče, míč končí v zámezí.

24
    Puchacz nyní po souboji zůstal ležet na zemi a svijí se v bolestech. Hra je na malou chvíli přerušena. Zdá se ale, že budeme za pár okamžiků pokračovat.

23
    Haifa měla po faulu ve středu pole výhodu, domácí se dostali na pravé křídlo, odkud přišel pouze další centr do připraveného obránce.

22
    Union v rozehrávce rovněž s problémy. Luthe se zapojil do kombinace, ale byl nucen poslat míč za postranní čáru.

21
    Union opět využil prostoru na křídle, tentokrát centr z pravé strany ale nebyl vůbec nebezpečný. Balón zamířil po zemi pouze k Cohenovi.

20
    Haifa opět v sérii několika přihrávek na vlastní polovině, kde chvíli měla problém s rozehrávkou po vysokém napadání Unionu. Nakonec ale hosté míč nezískali, pokračují s ním domácí.

18
    Ten opět nepřinesl větší příležitost. Od rohového praporku zamířil balón zhruba na hranici malého vápna, kde zasáhli domácí obránci.

17
    Union se dostal k autovému vhazování po zbytečné ztrátě domácích na útočné polovině, po kterém se dostal centru. Ten byl sražen na rohový kop.

16
    Nadále sledujeme kombinaci domácího týmu, který se zatím, zdá se, nežene nikam dopředu. Maccabi zatím funguje v defenzivě, ale nepředvedlo toho mnoho v ofenzivě.

15
    V patnácté minutě Haifa kombinuje na vlastní polovině. V utkání jsme kromě zmatku ve vápně Unionu neviděli větší možnost na změnu skóre.

14
    Ten si nyní zopakuje rozehrávku od vlastní branky, když po velmi nepřesném zakončení skončil míč za brankou Unionu Berlín.

13
    Po velkém zmatku ve vápně Unionu zatrnulo asi všem německým fanouškům, po chybě se domácí dokonce dostali ke střele, která skončila pouze ve středu brány, kde byl připraven Luthe.

12
    Ani rohový kop Haify nepřinesl větší šanci. Domácí pak navíc faulovali, a tak se k rozehrávce dostane Union.

11
    Z ničeho nic se dostanou k rohu i domácí. Po vysokém centru ve vápna zasahoval Puchacz, který musel míč poslat za branku.

10
    Ten nepřinesl nic nebezpečného, i přesto se hosté dostali k míči a pokračují s ním nadále.

9
    Po centru z hloubi pole došlo ve vápně domácích k teči, po které se hosté dostanou k prvnímu rohovému kopu.

7
    Berlín získal autové vhazování u velkého vápna Haify, ale nedokázal déle udržet míč na kopačkách. Od postranní čáry tak rozehrají rovněž domácí.

6
    A dokonce se jim podařilo opět odcentrovat, z levé strany ale míč opět našel pouze připraveného Cohena, jenž si tak rozehrávku od branky zopakuje.

5
    Po výkopu brankáře Cohena jsme sledovali několik soubojů o míč ve středu pole, ze kterého nakonec lépe vychází hosté, kteří již spěchají s míčem dopředu.

4
    Na druhé straně jsme po akci na levé straně viděli první centr domácích, který ale nebyl nijak nebezpečný. Ostrý centr do vápna Unionu zamířil pouze na hlavy stoperů německého celku.

3
    Po delší kombinaci Haify se opět míče zmocnili hráči z Německa, kteří mohli postupovat v protiútoku, ale ideálně se nedomluvili a rychlé ztrácí balón.

2
    Po chybě na středu hrací plochy ale vidíme i ztrátu domácích, po kterém se hosté dostali k autovému vhazování. Následně postupovali s míčem vpřed a dostali se k centru, který doputoval pouze k Cohenovi.

1
    Union po úvodním výkopu nakopává balón dopředu, kde ho získávají pouze obránci soupeře.

1

Oba týmy právě nastoupily na hrací plochu! Utkání začne za několik okamžiků.

Maccabi Haifa FC: Cohen – Meir, Planić, Gershon, Goldberg – Haziza, José Rodríguez, Abu Fani – Donyoh, David, Chery (C).
    Náhradníci: Fucs, Mashpati – Arad, Ashkenazi, Atzili, Dahan, Levi, Mohamed, Sahar, Tawatha.
    Trenér: Bakhar B.

1. FC Union Berlín: Luthe – Ryerson, Baumgartl, Friedrich (C), Knoche, Puchacz – Haraguči, R. Khedira, M. Kruse, Möhwald – Awoniyi.
    Náhradníci: Rönnow, Stein – Becker, Giesselmann, Jaeckel, Öztunali, Prömel, Schneider, Voglsammer.
    Trenér: Fischer U.

Rozhodčí: Ocenas M.

Hostující tým má na kontě o bod méně. Jediné tři body doposud získal právě ve vzájemném utkání s Haifou, ve kterém německý celek vyhrál přesvědčivě 3:0. Union ve čtyřech odehraných utkáních nastřílel šest branek, inkasoval jich však osm, což je nejvíce z celé skupiny. V posledním utkání na domácí půdě prohrál těsně 1:2 s Feyenoordem. Nejvíce gólů za německé mužstvo nastříleli v KL německý útočník Kevin Behrens a forvard z Nigérie Taiwo Awoniyi.

Poslední odehraná utkání KL:
    Union Berlín – Feyenoord 1:2
    Feyenoord – Union Berlín 3:1
    Union Berlín - M. Haifa 3:0

Maccabi Haifa FC

Domácí celek se v tabulce skupiny E nachází na třetím místě, na první Feyenoord Haifa ztrácí šest bodů, na druhou Slavii pak body dva. Maccabi získalo čtyři body za výhru a remízu, i když doposud vstřelilo jedinou branku. Bod si domácí připsali po remíze 0:0 s Feyenoordem, jediný gól proti Slavii pak stačil na zisk tří bodů. Vzájemný zápas s německým celkem pro Haifu nedopadl vůbec dobře, v Německu domácí prohráli 3:0. Prozatím jedinou branku Haify vstřelil útočník z Ghany Godsway Donyoh.

Slavia Praha – M. Haifa 1:0
    M. Haifa – Slavia Praha 1:0

Dobrý den! Vítám vás u textového přenosu z utkání skupinové fáze Evropské konferenční ligy, ve kterém dnes budeme sledovat souboj mezi domácím týmem Maccabi Haifa FC proti 1. FC Union Berlín.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.