Litvínov – Motor ČB 3:2 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 3:2 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 3:0 (kon.)
Hradec Králové – Sparta Praha 3:8 (kon.) | Liberec – Plzeň 4:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
HC Kometa Brno
cz Piatok 26.11.2021, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 26. kolo

Vítkovice si podruhé v sezóně připisují tříbodovou výhru nad Kometou. V utkání tabulkových sousedů se čekalo na gól a do třicáté minuty, kdy otevřel skóre domácí Bukarts, těsně před sirénou ukončující druhou část se rychlým gólem z přesilovky prezentoval domácí Lakatoš. Kometa ve druhé třetině domácí vysoko přestřílela, ale Stezka ve vítkovické kleci kouzlil. Ve třetí části dal svému týmu naději Mueller, který těsně po skončené přesilovce našel konečně recept na vítkovického gólmana. Vyrovnávací branku přidal necelé tři minuty před koncem této třetiny Zaťovič, ale Plášil zmrazil brněnské úsměvy ještě v téže minutě ránou od modré. Hosté zkusili také hru bez gólmana, ale ta jim kýžené prodloužení a s ním i body tentokrát nepřinesla.
    Mějte příjemný zbytek večera, pokud můžete, užijte si nadcházející víkend a já se budu z Ostravy těšit brzy zase na počtenou. (21:16:56)

59:59
    V rohu si bere puk Galvinš a Brňanům už nedá prostor.

59:58
    Hosté pálí od modré, ale jen do před sebou stojících hráčů.

59:50
    Vítkovice posílají puk na zakázané uvolnění, jen kousek od prázdné branky Komety.

59:44
    Mueller nahazuje puk před branku, ale nikdo ze spoluhráčů není na blízku.

59:31
    Kotouč zašlápnut u mantinelu.

59:21
    Horký se dostal do těsné blízkosti branky, Stezka už na něj čekal u pravé tyče, ale branka je mimo pozici a bude se znovu upravovat pomocí vrtačky.

59:05
    Hostující trenéři si berou oddechový čas, po něm zůstává Tomek na střídačce.

59:05
    Kometa se protáhla do pásma, od kruhů to zkusil Bartejs, ale Stezka měl dobrý výhled.

58:38
    Domácí se snaží udržet puk co nejdál od své branky.
    57:45 Karel PLÁŠIL - 3:2

57:45
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí znovu ve vedení!! Vítkovice se dostaly do pásma, na modrou nahrával Kalus na KARLA PLÁŠILA, jehož střela propálila vše, co mu stálo v cestě – 3:2. Asistence: Marek Kalus.
    57:03 Martin ZAŤOVIČ - 2:2

57:03
    Kometa právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno!! Holland nahazoval kotouč na branku, MARTIN ZAŤOVIČ tečoval ve vzduchu puk do vítkovické klece -2:2. Asistence: Rhett Holland, Tomáš Vincour.

56:47
    Fridrich poslal puk na Marosze, ale Tomek jeho pokus vykopl, dojíždějící Dej už na dorážku moc prostoru neměl.

Monika Baloghová

Góly a asistencie: 30. Roberts Bukarts (A. Solovjov, Dej), 40. Lakatoš (A. Solovjov, Roberts Bukarts), 58. Plášil (M. Kalus) – 50. P. Mueller (Meluzín), 58. Zaťovič (R. Holland, Vincour)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), Galvinš, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář, Plášil – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Marosz, Roberts Bukarts – Lednický, Chlán, Fridrich.
    Tréner: Miloš Holaň

HC Kometa Brno: Tomek (J. Sedláček) – Gulaši (A), Bartejs, Ďaloga, R. Holland, Kučeřík, Roth, L. Forman – Meluzín, Rákos, Vincour – Zaťovič (C), P. Holík, P. Mueller (A) – R. Pavlík, Krištof, L. Horký – Dočekal, Ostřížek, Mallet.
    Tréner: Jiří Kalous

Rozhodca: Obadal, Stano – Gerát, Šimánek

Diváci: 1 000