Pardubice – Sigma Olomouc 1:5 (kon.) | Č. Budějovice – Slovácko 3:2 (kon.) | Zlín – Ostrava 2:2 (kon.)
Plzeň – Bohemians 6:0 (kon.)
FC Zlín
2:2 (1:1)
FC Baník Ostrava
cz Sobota 27.11.2021, 15:00 • Stadion Letná, Zlín • Česká FORTUNA:LIGA • 16. kolo

Je za námi utkání 16. kola FORTUNA:LIGY mezi Zlínem a Baníkem Ostrava. Dnes to skončilo dělbou bodů po remíze 2:2. Do vedení šli v 16. minutě hosté, když Potočného rohový kop dostal do zlínské branky Ladislav Almási. O dvě minuty později ovšem srovnal David Tkáč, kterého ve vápně Baníku nepohlídal Nemanja Kuzmanović. V první půli byli domácí jednoznačně aktivnější, což si přenesli i do druhého dějství, přestože v 52. minutě inkasovali po krásně proměněné penaltě Dyjana Carlose de Azeveda. Následně už ale Ostrava jen bránila, což se jí nakonec nevyplatilo. V 86. minutě totiž vyrovnal Václav Procházka. Rozhodnout mohl v nastaveném čase Tomáš Poznar, ale ten v obrovské šanci branku dnes velmi dobře chytajícího Viktora Budinského netrefil.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (16:55:35)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 12:3. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:11.

90+4

90+4
    Ševci mohli v úplném závěru rozhodnout! Marek Hlinka vybídl Tomáše Poznara, který kličkou přelstil Ndefeho, ale vzápětí svou levačkou těsně minul zadní tyč.

90+3
    Probíhá už poslední minuta utkání. Ostrava se pokouší o centry ze stran, ale ty zatím Zlín s přehledem odvrací.

90+2
    Pískán byl však útočný faul. Václav Procházka navíc obdržel žlutou kartu.

90+2
    Robert Hrubý se chystá na rozehrávku rohu. Sluší se dodat, že se nastavují tři minuty.

90+1
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Martin Cedidla, přichází Dominik Simerský.
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Cheick Oumar Conde, přichází Marek Hlinka.

90
    Baník se z následného rohového kopu neprosadil. Dopředu už vyrazil s míčem na kopačkách dnes velmi dobře hrající Čanturišvili.

89
    Ndefeho centr na druhé straně byl velice povedený. Václav Procházka stačil hlavou zasáhnout těsně před číhajícím Jiřím Klímou.

88
    Hned po vstřelené brance se domácí hnali znovu dopředu, ale Filip Kaloč stačil zažehnat nebezpečí.

86
    Zlín právě vstřelil branku!
    V 86. minutě domácí srovnávají! Vachtang Čanturišvili našel svým kopem od rohového praporku VÁCLAVA PROCHÁZKU naprosto precizně. Zkušeného stopera Zlína si obrana Baníku nepohlídala. Procházka nastavil placírku a umístil míč do branky. 2:2. Asistence: Vachtang Čanturišvili.

85
    Hrubý se obtočil okolo Pokorného a následně centroval. Trefil však prvního před sebou stojícího hráče v modrém dresu.

84
    Lukáš Vraštil to z velké dálky zkoušel svou slabší pravou nohou. Nebyl to úplně špatný projektil, avšak horní tyč Budinského branky byla zhruba o metr přestřelena.

84
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází David Tkáč, přichází Jakub Janetzký.

83
    Do šestnáctky hostů létá jeden centr za druhým. Svozil i Kaloč ale své úkoly zvládli na jedničku.

82
    Ševci i nadále kombinovali u branky Ostravy. Fantiš se ale okolo Ndefeho nedostal k centru. Následovat však bude rohový kop.

81
    Robert Hrubý to zkusil rovnou po bráně. Pokus se mu ale nevydařil, tudíž Budinský se do zákroku hnát nemusel.

Daniel Fekets

Góly: 18. Tkáč (Cedidla), 86. Procházka (Čanturišvili) – 16. Almási (Potočný), 52. de Azevedo (pen.)

Karty:   38. Čanturišvili (ZLN), 51. Cedidla (ZLN), 60. Poznar (ZLN), 90+2. Procházka (ZLN) – 10. Tetour (OVA), 32. Kaloč (OVA)

FC Zlín: Rakovan – Matejov, Procházka, Vraštil, Cedidla (90+1. Simerský) – Čanturišvili, Tkáč (84. Janetzký), Conde (90+1. Hlinka), R. Hrubý, Y. Dramé (70. Fantiš) – Poznar (C).
    Náhradníci: Šiška – Simerský, Hrdlička, Nečas, Hlinka, Janetzký, Fantiš.

Tréner: Jan Jelínek

FC Baník Ostrava: Budinský – Juroška, Svozil, Lischka, Ndefe – Kaloč, Tetour (79. J. Pokorný) – Sor (61. D. Buchta), Kuzmanović (C) (46. Jiří Klíma), Potočný (46. de Azevedo) – Almási.
    Náhradníci: Murin – Sanneh, J. Pokorný, Budínský, de Azevedo, D. Buchta, Jiří Klíma.

Tréner: Ondřej Smetana

Rozhodca: Franěk – Kubr, Dohnálek