Sampdoria – Hellas Verona 3:1 (kon.) | Empoli – Fiorentina 2:1 (kon.) | Juventus – Bergamo 0:1 (kon.)
Venezia – Inter 0:2 (kon.)
Empoli FC
2:1 (0:0)
ACF Fiorentina
cz Sobota 27.11.2021, 15:05 • Stadio Carlo Castellani (Empoli) • Talianska Seria A • 14. kolo

Fantastický obrat v závěru zajistil Empoli výhru v toskánském derby

První poločas zůstal gólově skoupý. Střelecké příležitosti byly na obou stranách, i když ty nebezpečnější si alespoň v úvodním dějství vytvořila Fiorentina. V jejím dresu především zlobili Saponara nebo Callejón, oba borce však vychytal Guglielmo Vicario. Jednou ho po zdánlivě nepovedeném centru zachránilo břevno.

To podstatné přinesla druhá polovina zápasu. V 57. minutě vstoupili hosté do otevřené obrany, Callejón zprava odcentroval před branku, mezi stopery vyplaval Dušan Vlahović a ve skluzu neměl problém potvrdit pověst kanonýra. Svou jedenáctou trefou v sezoně se navíc osamostatnil na čele tabulky střelců. Jenže radost ze vstřelené branky mu v závěru zhořkla. V rozmezí 87. a 89. minuty totiž Filippo Bandinelli a Andrea Pinamonti dokonali obrat, kterým zajistili výhru svého Empoli. (17:14:18)

Držení míče: 52% : 48%.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 4:7.
    Rohy: 8:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 17:9.
    Empoli slaví po fantastickém obratu

90+5

90+5
    Hosté neměli čas něco vymýšlet, a tak co nejrychleji odcentrovali do zmatku. Jenže narazili na dobře zorganizovanou defenzivu Empoli, která jim výstřel poslední naděje nedovolila.

90+5
    Poslední nadějí Fiorentiny je rohový kop.

90+4
    Na druhé straně mohl definitivně rozhodnout Andrea La Mantia, jenže ani on neměl přesnou mušku.

90+3
    Zápornou odpověď chtěl vyřknout Dušan Vlahović. Tentokrát ale pověst kanonýra nepotvrdil, když branku z úrovně penalty přehlavičkoval.

90+2
    Obraz hry se úplně změnil, během dvou minut se Empoli dostalo z pozice útočícího mužstva do pozice bránícího. Vydrží mu to až do samotného konce?

90
    Hlavní arbitr nastavil pět minut.
    89. Andrea PINAMONTI - 2:1

89
    Empoli právě vstřelilo branku!
    Panečku, to je radosti! Aby taky ne, když domácí fotbalisté otáčejí toskánské derby! Po přihrávce do pokutového území předčil ANDREA PINAMONTI Odriozolu, který o něm snad vůbec nevěděl, a druhým dotekem poslal míč kolem pravé nohy padajícího brankáře – 2:1.
    87. Filippo BANDINELLI - 1:1

87
    Je srovnáno! Po nakrátko rozehrané standardce došlo k rychlé výměně míče a Bajramiho centru před branku. Její strážce Pietro Terracciano se při snaze míč vyboxoval srazil s vlastním spoluhráčem a nedůrazu dalších využil FILIPPO BANDINELLI.

86
    Ofsajd a v něm Dušan Vlahović. Hru naváží nepřímým volným kopem fotbalisté Empoli.

85
    Nicolás González přepadl přes Stojanovićova záda a Juan Luca Sacchi to vyhodnotil jako faul srbského fotbalisty.

84
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lucas Torreira, přichází Sufján Amrabat.

83
    Byl to útok po křídle znamenající roh. Na centr z něj si vyšplhal Andrea La Mantia, ale v obložení protihráčů mohl těžko zacílit.