Individuálne preteky žien, 15 km, Östersund | Víťazka: Markéta Davidová (CZE) (kon.) | | | Individuálne preteky mužov, 20 km, Östersund | Vítěz: S. H. Laegreid (NOR) (kon.) |
Obrovský slalom žien, 1. kolo, Killington | (zruš.) | | | Obrovský slalom žien, 2. kolo, Killington | (zruš.) |
Zjazd mužov, Lake Louise | Vítěz: M. Mayer (AUT) (kon.) |
Muži HS142, Ruka | Vítěz: R. Kobajaši (JPN) (kon.) |
Muži 15 km klasicky, Ruka | Vítěz: I. Niskanen (FIN) (kon.) | | | Ženy 10 km klasicky, Ruka | Vítěz: F. Karlssonová (SWE) (kon.) |
Skoky mužov HS142, Ruka | Vítěz: T. Weber (GER) (kon.) | | | Beh mužov 10 km, Ruka | Vítěz: T. Weber (GER) (kon.) |
koniec udalosti
SP - Individuálne preteky žien, 15 km, Östersund
Víťazka: Markéta Davidová (CZE)
(2. Lisa Theresa Hauserová (AUT); 3. Denise Herrmannová (GER))
Matúš Macháč
Konečné poradie:
1. Markéta Davidová (CZE) 42:43.5 (0)
2. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +1:17.7 (1)
3. Denise Herrmannová (GER) +1:23.0 (1)
4. Dzinara Alimbekavová (BLR) +1:46.0 (2)
5. Uljana Nigmatullinová (RUS) +2:04.0 (1)
6. Emma Lunderová (CAN) +2:05.2 (1)
7. Emilie Ägheim Kalkenbergová (NOR) +2:25.0 (1)
8. Kristina Rezcovová (RUS) +2:27.7 (1)
9. Anna Weidelová (GER) +2:28.6 (0)
10. Marte Olsbu Röiselandová (NOR) +2:38.1 (3)
11. Mona Brorssonová (SWE) +2:48.9 (2)
12. Vanessa Voigtová (GER) +2:51.8 (1)
13. Lisa Vittozziová (ITA) +2:55.6 (3)
14. Fujuko Tačizakiová (JPN) +3:04.7 (1)
15. Lotte Lieová (BEL) +3:10.1 (1)
16. Jen Čang (CHN) +3:11.0 (0)
17. Valj Semerenková (UKR) +3:11.4 (1)
18. Elvira Öbergová (SWE) +3:16.6 (5)
19. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR) +3:18.8 (1)
20. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +3:19.9 (3)
21. Fan-čchi Meng (CHN) +3:25.2 (1)
22. Julija Džimová (UKR) +3:27.6 (3)
23. Franziska Preussová (GER) +3:28.3 (4)
24. Vanessa Hinzová (GER) +3:36.8 (2)
25. Světlana Mironovová (RUS) +3:45.1 (3)
26. Baiba Bendiková (LAT) +3:46.1 (3)
27. Nadia Moserová (CAN) +3:48.8 (2)
28. Larisa Kuklinová (RUS) +3:49.7 (3)
28. Anais Bescondová (FRA) +3:49.7 (4)
30. Tiril Eckhoffová (NOR) +4:01.5 (5)
...
39. Paulína Fialková (SVK) +4:31.4 (3)
88. Henrieta Horvátová (SVK) +7:36.6 (2)
89. Ivona Fialková (SVK) +7:41.6 (6)
Štartovná listina:
1. Anna Mąkaová (POL)
2. Baiba Bendiková (LAT)
3. Tiril Eckhoffová (NOR)
4. Franziska Preussová (GER)
5. Selina Gasparinová (SUI)
6. Larisa Kuklinová (RUS)
7. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
8. Anastasija Merkušinová (UKR)
9. Linn Perssonová (SWE)
10. Julia Simonová (FRA)
11. Hanna Öbergová (SWE)
12. Tuuli Tomingasová (EST)
13. Uljana Nigmatullinová (RUS)
14. Emma Lunderová (CAN)
15. Dorothea Wiererová (ITA)
16. Lisa Vittozziová (ITA)
17. Julija Džimová (UKR)
18. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
19. Chloé Chevalierová (FRA)
20. Fujuko Tačizakiová (JPN)
21. Paulina Fialková (SVK)
22. Marte Olsbu Röiselandová (NOR)
23. Mari Ederová (FIN)
24. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA)
25. Lucie Charvátová (CZE)
26. Denise Herrmannová (GER)
27. Lena Häckiová (SUI)
28. Clare Eganová (USA)
29. Janina Hettichová (GER)
30. Dunja Zdoucová (AUT)
31. Galina Višněvská-Šeporenková (KAZ)
32. Jelena Kručinkinová (BLR)
33. Elvira Öbergová (SWE)
34. Dzinara Alimbekavová (BLR)
35. Michela Carraraová (ITA)
36. Suvi Minkkinenová (FIN)
37. Markéta Davidová (CZE)
38. Vanessa Hinzová (GER)
39. Elisa Gasparinová (SUI)
40. Hanna Solaová (BLR)
41. Irina Kazakevičová (RUS)
42. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
43. Nadia Moserová (CAN)
44. Natalja Kočerginová (LTU)
45. Susan Dunkleeová (USA)
46. Jekatěrina Avvakumovová (KOR)
47. Světlana Mironovová (RUS)
48. Vanessa Voigtová (GER)
49. Alina Stremousová (MDA)
50. Polona Klemenčičová (SLO)
51. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA)
52. Monika Hojniszová-Staręgaová (POL)
53. Milena Todorovová (BUL)
54. Julia Schwaigerová (AUT)
55. Anais Bescondová (FRA)
56. Lotte Lieová (BEL)
57. Ivona Fialková (SVK)
58. Johanna Talihärmová (EST)
59. Valj Semerenková (UKR)
60. Eva Puskarčíková (CZE)
61. Anna Magnussonová (SWE)
62. Jurie Tanakaová (JPN)
63. Darcie Mortonová (AUS)
64. Valeria Vasněcovová (RUS)
65. Jekatěrina Bechová (UKR)
66. Anna Weidelová (GER)
67. Jessica Jislová (CZE) 12:18:30
68. Sari Maedaová (JPN)
69. Sanita Bulinová (LAT)
70. Anna Juppeová (AUT)
71. Ida Lienová (NOR)
72. Aita Gasparinová (SUI)
73. Anastasia Tolmachevová (ROU)
74. Anika Kožicaová (CRO)
75. Kamila Żuková (POL)
76. Nika Vindišarová (SLO)
77. Darja Kliminová (KAZ)
78. Iryna Leščanková (BLR)
79. Benita Peifferová (CAN)
80. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
81. Fan-čchi Meng (CHN)
82. Gabriele Leščinskaiteová (LTU)
83. Daniela Kadevová (BUL)
84. Jüan-meng Čchu (CHN)
85. Kadri Lehtlaová (EST)
86. Amanda Lightfootová (GBR)
87. Rebecca Passlerová (ITA)
88. Nastasija Kinnunenová (FIN)
89. Aljona Ivanovová (MDA)
90. Henrieta Horvátová (SVK)
91. Son-su Kim (KOR)
92. Mona Brorssonová (SWE)
93. Asuka Hačisukaová (JPN)
94. Ziva Klemenčičová (SLO)
95. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
96. Deedra Irwinová (USA)
97. Irina Kručinkinová (BLR)
98. Erika Jänkäová (FIN)
99. Regina Ojaová (EST)
100. Christina Riederová (AUT)
101. Annija Keita Sabuleová (LAT)
102. Yan Zhang (CHN)
103. Tereza Vinklárková (CZE) 12:33:45
104. Irina Petrenková (UKR)
105. Juliane Freuwirtová (GER)
106. Samuela Comolaová (ITA)
107. Emilie Ägheim Kalkenbergová (NOR)
108. Jialin Tang (CHN)
109. Sarah Beaudryová (CAN)
110. Kristina Rezcovová (RUS)
111. Amy Basergaová (SUI)
112. Stina Nilssonová (SWE)
113. Elena Chirkovová (ROU)
114. Magda Piczuraová (POL)
115. Marija Zdravkovová (BLR)
116. Jihee Mun (KOR) 12:37:00
1. Markéta Davidová (CZE) 42:43.5 (0)
2. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +1:17.7 (1)
3. Denise Herrmannová (GER) +1:23.0 (1)
4. Dzinara Alimbekavová (BLR) +1:46.0 (2)
5. Uljana Nigmatullinová (RUS) +2:04.0 (1)
6. Emma Lunderová (CAN) +2:05.2 (1)
7. Emilie Ägheim Kalkenbergová (NOR) +2:25.0 (1)
8. Kristina Rezcovová (RUS) +2:27.7 (1)
9. Anna Weidelová (GER) +2:28.6 (0)
10. Marte Olsbu Röiselandová (NOR) +2:38.1 (3)
11. Mona Brorssonová (SWE) +2:48.9 (2)
12. Vanessa Voigtová (GER) +2:51.8 (1)
13. Lisa Vittozziová (ITA) +2:55.6 (3)
14. Fujuko Tačizakiová (JPN) +3:04.7 (1)
15. Lotte Lieová (BEL) +3:10.1 (1)
16. Jen Čang (CHN) +3:11.0 (0)
17. Valj Semerenková (UKR) +3:11.4 (1)
18. Elvira Öbergová (SWE) +3:16.6 (5)
19. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR) +3:18.8 (1)
20. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +3:19.9 (3)
21. Fan-čchi Meng (CHN) +3:25.2 (1)
22. Julija Džimová (UKR) +3:27.6 (3)
23. Franziska Preussová (GER) +3:28.3 (4)
24. Vanessa Hinzová (GER) +3:36.8 (2)
25. Světlana Mironovová (RUS) +3:45.1 (3)
26. Baiba Bendiková (LAT) +3:46.1 (3)
27. Nadia Moserová (CAN) +3:48.8 (2)
28. Larisa Kuklinová (RUS) +3:49.7 (3)
28. Anais Bescondová (FRA) +3:49.7 (4)
30. Tiril Eckhoffová (NOR) +4:01.5 (5)
...
39. Paulína Fialková (SVK) +4:31.4 (3)
88. Henrieta Horvátová (SVK) +7:36.6 (2)
89. Ivona Fialková (SVK) +7:41.6 (6)
Štartovná listina:
1. Anna Mąkaová (POL)
2. Baiba Bendiková (LAT)
3. Tiril Eckhoffová (NOR)
4. Franziska Preussová (GER)
5. Selina Gasparinová (SUI)
6. Larisa Kuklinová (RUS)
7. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
8. Anastasija Merkušinová (UKR)
9. Linn Perssonová (SWE)
10. Julia Simonová (FRA)
11. Hanna Öbergová (SWE)
12. Tuuli Tomingasová (EST)
13. Uljana Nigmatullinová (RUS)
14. Emma Lunderová (CAN)
15. Dorothea Wiererová (ITA)
16. Lisa Vittozziová (ITA)
17. Julija Džimová (UKR)
18. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
19. Chloé Chevalierová (FRA)
20. Fujuko Tačizakiová (JPN)
21. Paulina Fialková (SVK)
22. Marte Olsbu Röiselandová (NOR)
23. Mari Ederová (FIN)
24. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA)
25. Lucie Charvátová (CZE)
26. Denise Herrmannová (GER)
27. Lena Häckiová (SUI)
28. Clare Eganová (USA)
29. Janina Hettichová (GER)
30. Dunja Zdoucová (AUT)
31. Galina Višněvská-Šeporenková (KAZ)
32. Jelena Kručinkinová (BLR)
33. Elvira Öbergová (SWE)
34. Dzinara Alimbekavová (BLR)
35. Michela Carraraová (ITA)
36. Suvi Minkkinenová (FIN)
37. Markéta Davidová (CZE)
38. Vanessa Hinzová (GER)
39. Elisa Gasparinová (SUI)
40. Hanna Solaová (BLR)
41. Irina Kazakevičová (RUS)
42. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
43. Nadia Moserová (CAN)
44. Natalja Kočerginová (LTU)
45. Susan Dunkleeová (USA)
46. Jekatěrina Avvakumovová (KOR)
47. Světlana Mironovová (RUS)
48. Vanessa Voigtová (GER)
49. Alina Stremousová (MDA)
50. Polona Klemenčičová (SLO)
51. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA)
52. Monika Hojniszová-Staręgaová (POL)
53. Milena Todorovová (BUL)
54. Julia Schwaigerová (AUT)
55. Anais Bescondová (FRA)
56. Lotte Lieová (BEL)
57. Ivona Fialková (SVK)
58. Johanna Talihärmová (EST)
59. Valj Semerenková (UKR)
60. Eva Puskarčíková (CZE)
61. Anna Magnussonová (SWE)
62. Jurie Tanakaová (JPN)
63. Darcie Mortonová (AUS)
64. Valeria Vasněcovová (RUS)
65. Jekatěrina Bechová (UKR)
66. Anna Weidelová (GER)
67. Jessica Jislová (CZE) 12:18:30
68. Sari Maedaová (JPN)
69. Sanita Bulinová (LAT)
70. Anna Juppeová (AUT)
71. Ida Lienová (NOR)
72. Aita Gasparinová (SUI)
73. Anastasia Tolmachevová (ROU)
74. Anika Kožicaová (CRO)
75. Kamila Żuková (POL)
76. Nika Vindišarová (SLO)
77. Darja Kliminová (KAZ)
78. Iryna Leščanková (BLR)
79. Benita Peifferová (CAN)
80. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
81. Fan-čchi Meng (CHN)
82. Gabriele Leščinskaiteová (LTU)
83. Daniela Kadevová (BUL)
84. Jüan-meng Čchu (CHN)
85. Kadri Lehtlaová (EST)
86. Amanda Lightfootová (GBR)
87. Rebecca Passlerová (ITA)
88. Nastasija Kinnunenová (FIN)
89. Aljona Ivanovová (MDA)
90. Henrieta Horvátová (SVK)
91. Son-su Kim (KOR)
92. Mona Brorssonová (SWE)
93. Asuka Hačisukaová (JPN)
94. Ziva Klemenčičová (SLO)
95. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
96. Deedra Irwinová (USA)
97. Irina Kručinkinová (BLR)
98. Erika Jänkäová (FIN)
99. Regina Ojaová (EST)
100. Christina Riederová (AUT)
101. Annija Keita Sabuleová (LAT)
102. Yan Zhang (CHN)
103. Tereza Vinklárková (CZE) 12:33:45
104. Irina Petrenková (UKR)
105. Juliane Freuwirtová (GER)
106. Samuela Comolaová (ITA)
107. Emilie Ägheim Kalkenbergová (NOR)
108. Jialin Tang (CHN)
109. Sarah Beaudryová (CAN)
110. Kristina Rezcovová (RUS)
111. Amy Basergaová (SUI)
112. Stina Nilssonová (SWE)
113. Elena Chirkovová (ROU)
114. Magda Piczuraová (POL)
115. Marija Zdravkovová (BLR)
116. Jihee Mun (KOR) 12:37:00
1. Anna Mąkaová (POL)
2. Baiba Bendiková (LAT)
3. Tiril Eckhoffová (NOR)
4. Franziska Preussová (GER)
5. Selina Gasparinová (SUI)
6. Larisa Kuklinová (RUS)
7. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
8. Anastasija Merkušinová (UKR)
9. Linn Perssonová (SWE)
10. Julia Simonová (FRA)
11. Hanna Öbergová (SWE)
12. Tuuli Tomingasová (EST)
13. Uljana Nigmatullinová (RUS)
14. Emma Lunderová (CAN)
15. Dorothea Wiererová (ITA)
16. Lisa Vittozziová (ITA)
17. Julija Džimová (UKR)
18. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
19. Chloé Chevalierová (FRA)
20. Fujuko Tačizakiová (JPN)
21. Paulina Fialková (SVK)
22. Marte Olsbu Röiselandová (NOR)
23. Mari Ederová (FIN)
24. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA)
25. Lucie Charvátová (CZE)
26. Denise Herrmannová (GER)
27. Lena Häckiová (SUI)
28. Clare Eganová (USA)
29. Janina Hettichová (GER)
30. Dunja Zdoucová (AUT)
31. Galina Višněvská-Šeporenková (KAZ)
32. Jelena Kručinkinová (BLR)
33. Elvira Öbergová (SWE)
34. Dzinara Alimbekavová (BLR)
35. Michela Carraraová (ITA)
36. Suvi Minkkinenová (FIN)
37. Markéta Davidová (CZE)
38. Vanessa Hinzová (GER)
39. Elisa Gasparinová (SUI)
40. Hanna Solaová (BLR)
41. Irina Kazakevičová (RUS)
42. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
43. Nadia Moserová (CAN)
44. Natalja Kočerginová (LTU)
45. Susan Dunkleeová (USA)
46. Jekatěrina Avvakumovová (KOR)
47. Světlana Mironovová (RUS)
48. Vanessa Voigtová (GER)
49. Alina Stremousová (MDA)
50. Polona Klemenčičová (SLO)
51. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA)
52. Monika Hojniszová-Staręgaová (POL)
53. Milena Todorovová (BUL)
54. Julia Schwaigerová (AUT)
55. Anais Bescondová (FRA)
56. Lotte Lieová (BEL)
57. Ivona Fialková (SVK)
58. Johanna Talihärmová (EST)
59. Valj Semerenková (UKR)
60. Eva Puskarčíková (CZE)
61. Anna Magnussonová (SWE)
62. Jurie Tanakaová (JPN)
63. Darcie Mortonová (AUS)
64. Valeria Vasněcovová (RUS)
65. Jekatěrina Bechová (UKR)
66. Anna Weidelová (GER)
67. Jessica Jislová (CZE) 12:18:30
68. Sari Maedaová (JPN)
69. Sanita Bulinová (LAT)
70. Anna Juppeová (AUT)
71. Ida Lienová (NOR)
72. Aita Gasparinová (SUI)
73. Anastasia Tolmachevová (ROU)
74. Anika Kožicaová (CRO)
75. Kamila Żuková (POL)
76. Nika Vindišarová (SLO)
77. Darja Kliminová (KAZ)
78. Iryna Leščanková (BLR)
79. Benita Peifferová (CAN)
80. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
81. Fan-čchi Meng (CHN)
82. Gabriele Leščinskaiteová (LTU)
83. Daniela Kadevová (BUL)
84. Jüan-meng Čchu (CHN)
85. Kadri Lehtlaová (EST)
86. Amanda Lightfootová (GBR)
87. Rebecca Passlerová (ITA)
88. Nastasija Kinnunenová (FIN)
89. Aljona Ivanovová (MDA)
90. Henrieta Horvátová (SVK)
91. Son-su Kim (KOR)
92. Mona Brorssonová (SWE)
93. Asuka Hačisukaová (JPN)
94. Ziva Klemenčičová (SLO)
95. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
96. Deedra Irwinová (USA)
97. Irina Kručinkinová (BLR)
98. Erika Jänkäová (FIN)
99. Regina Ojaová (EST)
100. Christina Riederová (AUT)
101. Annija Keita Sabuleová (LAT)
102. Yan Zhang (CHN)
103. Tereza Vinklárková (CZE) 12:33:45
104. Irina Petrenková (UKR)
105. Juliane Freuwirtová (GER)
106. Samuela Comolaová (ITA)
107. Emilie Ägheim Kalkenbergová (NOR)
108. Jialin Tang (CHN)
109. Sarah Beaudryová (CAN)
110. Kristina Rezcovová (RUS)
111. Amy Basergaová (SUI)
112. Stina Nilssonová (SWE)
113. Elena Chirkovová (ROU)
114. Magda Piczuraová (POL)
115. Marija Zdravkovová (BLR)
116. Jihee Mun (KOR) 12:37:00
Na toto miesto majú sestry Fialkové príjemné spomienky. Dosiahli tu totižto najlepšie výsledky celého ročníka. Paulína bola desiata v rýchlostných pretekoch a jej sestra Ivona bola v stíhačke ešte o tri miesta lepšia. Paulína vyštartuje z 21. priečky, Ivona z 57 a tretia Slovenka Henrieta Horvátová bude mať dnes štartové číslo 90.