Mallorca – Getafe 0:0 (*18:30) | Real Betis – Levante 3:1 (kon.) | Espanyol – Sociedad 1:0 (kon.)
Cadiz – Atlético Madrid 1:4 (kon.) | Real Madrid – Sevilla 2:1 (kon.)
Real Betis
3:1 (0:1)
Levante UD
cz Nedeľa 28.11.2021, 14:00 • Estadio Benito Villamarín (Sevilla) • Španielska LaLiga • 15. kolo

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle. (16:10:58)

Hlavní hvězdou utkání se stal střelec hattricku Juanmi

Betis předvedl ve druhém poločase skvělý výkon a úplně zaslouženě otočil skóre a vyhrál. Domácí měli ve druhém poločase hromadu gólových příležitostí, hlavní hvězdou se ale stal Juanmi, jenž se hattrickem postaral o všechny branky Betisu. V 54. minutě zakončil po přihrávce Josého rychlý protiútok Betisu, v 63. minutě poslal míč do branky hostů po rohovém kopu a v 78. minutě proměnil na gól krásnou Fékirovu přihrávku na konci dalšího rychlého protiútoku domácích. Hosté sice začali zápas velmi dobře, postupně se ale dostávali pod čím dál větší tlak Betisu a ve druhém poločase už byli směrem dopředu prakticky neškodní.

Krize Levante tak pokračuje dál. Klub z Valencie zůstane i po 15. kole jediným, který v letošní sezoně španělské LaLigy ještě nevyhrál a zůstane na posledním místě tabulky. Betis se naopak posunul na průběžné 4. místo.

90+6

90+5
    Gólman Levante Cárdenas chytil nákop do své šestnáctky a ještě vyhodil míč na spoluhráče na útočné polovině. Sonův centr zprava odhlavičkoval do bezpečí Ruiz.

90+4
    Domácí ještě navíc zaútočili a i když už se nesnaží o přímočarost, tak míč bez větších problémů dokázali dostat až k pokutovému území Levante.

90+3
    Bardhiho mizerný centr z pravé strany odkopl Bartra a útok Levante pak ukončil další ofsajd Martího.

90+2
    Hosté se nejsou schopni ani dostat na delší dobu na útočnou polovinu a jejich další porážka je už téměř jistá. Betis má závěr zápasu plně pod kontrolou.

90+1
    Bude se hrát ještě šest minut.

90+1
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Diego Lainez.

Juanmi má po dnešním zápase na kontě 8 vstřelených branek. Jeho rekord je 11 branek v dresu Realu Sociedad v sezoně 2016/2017, tuto sezonu tak Juanmi rozjel směrem ke svému osobnímu rekordu.

88
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Juanmi, přichází William Carvalho.

87
    Hosté dokázali vysokým presinkem hrací předmět získat, nepřesnou přihrávkou na Bardhiho se ale vytlačili na pravou stranu, kde dokázali kvůli faulu domácího záložníka Canalese získat jen přímý kop.

86
    Hosté rozehráli roh nakrátko a centr Bardhiho, který se vůbec nepovedl, skončil daleko za Silvovou brankou.

85
    Clerc potáhl míč po jeho zisku na útočnou polovinu. Svým průnikem se dostal až k domácí šestnáctce a jelikož jeho centr byl sražen, tak získal rohový kop pro Levante.

84
    Malsa, už zřejmě trochu z frustrace, stáhl v souboji o míč na trávník Josého. Domácí rozehráli standardku přihrávkou po zemi a pokračují v postupné kombinaci.

Michal Sadlek

Góly: 54. Juanmi (José), 63. Juanmi (José), 78. Juanmi (Fékir) – 7. Mustafi (E. Bardhi)

Karty:   40. V. Ruiz (RBE), 71. Fékir (RBE) – 17. Vezo (LVN), 29. Martí (LVN), 67. Malsa (LVN)

Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 10:2. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 3:8. Fauly: 16:9.
    Real Betis: Rui Silva – Ruibal (76. González), Bartra, V. Ruiz, Moreno – G. Rodríguez, Guardado (C) – Canales, Fékir (90+1. D. Lainez), Juanmi (88. W. Carvalho) – José.
    Náhradníci: Robles – González, Akouokou, Iglesias, Tello, W. Carvalho, Joaquín, D. Lainez, Rober, Miranda.

Tréner: Manuel Pellegrini

Levante UD: Cárdenas – Son, Mustafi, Vezo, C. Clerc – E. Bardhi, Malsa, Campaña – De Frutos (63. Soldado), Martí, Morales (C).
    Náhradníci: Aitor Fernández – Franquesa, Pier, Radoja, Ó. Duarte, Pepelu, Soldado, N. Vukčević, Miramón, Goméz, Coke, Martínez.

Tréner: Javier Pereira