Zlín – Plzeň 1:2 (kon.) | K. Vary – Sparta Praha 4:5 (po pr.) | Vítkovice – Motor ČB 4:2 (kon.)
Olomouc – Pardubice 1:4 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Hradec Králové – Litvínov 3:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Banes Motor České Budějovice
cz Utorok 30.11.2021, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 28. kolo

Vítkovičtí si připisují další tři důležité body do tabulky. První půli první třetiny byli lepším týme, ale postupně jejich aktivita upadala a toho využili hosté, kteří si vypracovali dvoubrankový náskok. Ve druhé třetině se podařilo domácímu celku těsně před druhou sirénou srovnat a do kabin mohli odejít s trochu lehčí hlavou. Ve třetí třetině se nejprve trefil Lakatoš, a to po právě odehrané přesilovce, pečetit výhru mohly Vítkovice už dříve, ale Hrachovina byl proti. V závěru zkusili hosté hru bez brankáře, ale zase to byl Lakatoš, který puk jen nevyhodil z pásma, ale poslal ho obloučkem na branku a pečetil tak domácí výhru.
    Z Ostravy je to vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (20:18:50)

59:57
    Vítkovičtí v pásmu, Stezka na opačné straně se začíná radovat.

59:49
    Hostující Hrachovina zahrál mimo svůj prostor a bude pykat. Jeho trest odsedí Štencel.
    58:43 Dominik LAKATOŠ - 4:2

58:43
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Galvinš se rychle dostal k puku, chtěl jej vyhodit z pásma, puk se ale dostal k DOMINIKOVI LAKATOŠOVI, který ze své obranné třetiny poslal puk obloučkem na prázdnou klec, kterou trefuje – 4:2. Bez asistence.

58:43

58:17
    Stezka si připisuje vynikající zákrok, hosté jej ostřelovali, přímo před ním byl Novotný, ale vítkovický gólman vytasil bleskovou lapačku!!!

58:13
    Hrachovina opět míří na střídačku.

58:08
    Hostující trenéři si vybírají oddechový čas, po něm se Hrachovina vrací do branky, protože se vhazuje právě tady.

57:31
    Hosté v pásmu, Gulaš dostával přihrávku, ale promáchl ji.

57:27
    Hrachovina sprintuje na střídačku, na led naskakuje další hráč Motoru.

57:06
    Hosté v plném počtu, sehrají zkrácenou přesilovku.

56:43
    Síly na ledě se vyrovnají, za držení je vyloučen domácí Bukarts.

56:18
    Lakatoš pálil na branku, Krenželok mohl tečovat kotouč za Hrachovinu, ale nepodařilo se.

55:54
    Gewiese zastavuje puk na modré, Lakatoš může pokračovat v ostřelování hostující klece.

55:29
    Vítkovice se drží v pásmu, bojují za brankou hostů.

Monika Baloghová

Góly a asistencie: 29. Lindberg (Svačina, Fridrich), 40. L. Krenželok (Marosz, J. Hruška), 48. Lakatoš (Roberts Bukarts, L. Krenželok), 59. Lakatoš – 13. L. Pech (Gulaš, Holec), 18. L. Pech (Holec, Gulaš)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (M. Altrichter) – Galvinš, R. Polák (C), Gewiese, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, Svačina – Dej, Marosz, Roberts Bukarts – Lednický, Chlán, Fridrich.
    Tréner: Miloš Holaň

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel, Piskáček (A), Bindulis, Percy, Šenkeřík, M. Jandus, Štich – Abdul, J. Novotný, J. Ondráček – D. Voženílek, Venkrbec, Karabáček – Vondrka, M. Hanzl, Valský – Holec, L. Pech (A), Gulaš (C).
    Tréner: Patrik Martinec

Rozhodca: Pešina, Kubičík – Lučan, Kis

Diváci: 1 000