Chabarovsk – Petrohrad 3:2 (kon.) | Vladivostok – Nižnekamsk 2:4 (kon.) | Novosibirsk – Ufa 3:2 (po pr.)
Barys – Jekaterinburg 3:2 (2:1 po s.n.) | Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 4:3 (po pr.) | Novgorod – S.Moskva 1:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
HC Salavat Julajev Ufa
cz Pondelok 27.12.2021, 13:30 • Ledovyj dvorec sporta, Novosibirsk • KHL

Statistiky zápasu

Střely na bránu 27:25 (9:6, 11:11, 6:8 – 1:0)
    Vhazování 33:26
    Hity 25:21
    Čas v útoku 9:54 – 9:40
    Vyloučení 3:2
    Využití 1:0

Československá stopa

Michal Čajkovský (SIB) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:07 (16:01:03)

V souboji dvou nejlepších obran KHL vítězí hokejisté Novosibirsku po prodloužení, které na domácím ledě zvládli úspěšně potřetí v řadě a znovu si upevnili postupové příčky do play-off, v němž pět let chyběli. Domácí hráli s vervou, tlačili, tvořili hru, ale po chybě Čajkovského před vlastní bránou inkasovali lacino úvodní gól.
    Hned zkraje druhé třetiny se Sibiri podařilo vyrovnat a v přesilovce otočit skóre, za 26 vteřin ovšem Ufa vyrovnala a ve třetí části hry mohla rozhodnout, kdyby domácí nepodržel brankář Krasotkin. Nakonec další akci Olega Li dotáhl Shore a dva body zůstávají na Sibiři. Ovšem i Salavat Julajev může být nakonec spokojen, když bodoval posedmé v řadě.

60:44 Nick SHORE - 3:2

60:44
    Sibir právě vstřelila branku!
    Li sebral ve středním pásmu puk lehkovážně jedoucímu Kadějkinovi a rázem jeli domácí v tandemu sami na brankáře. Šanci, která nešla nedat, proměnil z první přes Metsolův beton NICK SHORE.
    Asistence: Oleg Li.

60:01

Třetí třetina rozhodnutí nepřinesla. Větší šance při opticky vyrovnané hře měl Salavat Julajev, domácí vděčí za bod především výbornému Krasotkinovi. O druhý bonusový bod si to nyní oba soupeři rozdají v prodloužení.

59:19
    Vbrzku mohl na druhé straně rozhodnout z kruhu volný Platt, ránu bez přípravy však neusměrnil.

58:56
    Na levý kruh si najel obloukem Ilja Morozov. Od Olega Li dostal přihrávku, která měla oči, jenže i jeho pokus výborně blokující obrana Ufy odvrací.

57:55
    Koledov vypálil golfový úder, Šmeljov ho tečoval vedle domácí klece.

56:03
    Komarov s napřaženou hokejkou najížděl mezi kruhy, jenže zpětné přihrávky od Šaškova se nedočkal. Spoluhráč střílel z otočky z úhlu sám, opět pouze do obránce.

54:27
    Jeden z hokejistů v bílozeleném zůstal ležet na ledě, rozhodčí však hru pustili a domácí v klidu ujeli do přečíslení 3 na 2. Goluběv nastřelil zprava jen obránce Ufy.

51:54
    Naposledy dnes vystřídají na novosibirském ledě hokejisty čističi ledové plochy.

51:45
    Granlund přiťukl pod sebe Larsenovi, jehož střílená přihrávka končí za novosibirskou bránou.

49:51
    Anton Krasotkin zneškodnil další obrovskou šanci hostů v podobě samostatného nájezdu Nikolaje Kuljomina!

49:20
    Před Šmeljovem zasahuje Krasotkin na čáře vleže i bez hole, nejpilnější z ufimských střelců se stále nemůže prosadit.

47:50
    Nikita Šaškov si objel zleva obránce Zubareva, z těžkého úhlu mu Metsola nenechal prostor k zakončení.

46:31
    Krasotkina vystrašil několikrát tečovaný Naumenkovův pokus z vrcholu kruhu, nakonec se ovšem odráží vedle jeho brány.

Karel Jedlička

Góly a asistencie: 22. Pjanov (O. Li, Litovčenko), 35. Česalin (N. Shore, Čajkovský), 61. N. Shore (O. Li) – 9. N. Kuljomin (Kadejkin), 36. Naumenkov (Kadejkin, N. Kuljomin)

HC Sibir Novosibirsk: Krasotkin (Säteri) – Jokipakka, K. Alexejev, Ilja Morozov, Kudako, J. Alanov, Čajkovský – O. Li, N. Shore, Litovčenko – Pjanov, Milovzorov, Šarov – Česalin (C), Setdikov, Goluběv – N. Korotkov, V. Komarov, Nikita Šaškov.
    Tréner: Martěmjanov

HC Salavat Julajev Ufa: Metsola (Šaryčenkov) – Panin (C), P. Larsen, Naumenkov, Koledov, Viktor Antipin, Chafizullin, J. Birjukov, Zubarev – Markus Granlund, Alalykin, V. Tichonov – Kadejkin, N. Kuljomin, Šmeľov – R. Amirov, Baškirov, Pustozjorov – Sannikov, Platt, Kartajev.
    Tréner: Lämsä

Rozhodca: Lavrenťjev, Běljajev – Kanifadin, Stroganov