Vancouver – Toronto 3:2 (kon.) | Nashville – Winnipeg 2:5 (kon.) | St. Louis – Chicago 5:1 (kon.)
Minnesota – Carolina 3:2 (kon.) | Calgary – NY Islanders 5:2 (kon.) | Washington – Ottawa 1:4 (kon.)
Montreal – Buffalo 3:5 (kon.) | NJ Devils – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Dallas – Colorado 0:4 (kon.)
Washington Capitals
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Ottawa Senators
cz Nedeľa 13.02.2022, 18:30 • Capital One Arena, Washington • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (21:17:12)

Kdo se postavil do brankoviště?

Ilja Samsonov (WSH) – 22 zákroků, 4 OG, úspěšnost 84,6%, odchytal 57:46
    Anton Forsberg (OTT) – 33 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,1%, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa

Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 20:08

1. Anton Forsberg (OTT) – 33 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,1%
    2. Brady Tkachuk (WSH) 1+1
    3. Connor Brown (WSH) 1+1

Je konec. Ottawa Senators vyhrála na ledě Washingtonu Capitals 4:1. Do utkání hosté vstoupili aktivněji a v 6. minutě otevřel brankový účet Alex Formenton při hře v oslabení. Následně se Senators stále dostávali častěji do útočného pásma a v 16. minutě zvýšil vedení na 2:0 Adam Gaudette. Do druhé periody Capitals vstoupili skvěle a už po 46 vteřinách snížil Nicklas Bäckström. Ve 25. minutě byl Wilson blízko gólu, ale Anton Forsberg předvedl skvělý zákrok. Ve 27. i 33. minutě hosté orazítkovali tyč. Dvě minuty před koncem se hosté konečně dočkali a Brady Tkachuk zvýšil vedení zpět na dva góly. Ve třetí periodě byla k vidění bitka, ale také branka Connora Browna v 51. minutě.
    Ottawa porazila Washington 4:1.

59:47
    Nyní se ještě Ottawa dopustila zakázaného uvolnění a následuje buly před Forsbergem.

59:40
    Anton Forsberg posléze chytá puk do své lapačky.

59:20
    Tom Wilson po přihrávce napálil z mezikruží tyč!

58:59
    Domácí si zatím ve hře 6 na 4 nevytvořili nějakou větší šanci.

58:10
    Washington Capitals to zkouší bez brankáře!

57:33
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Arťom Zub – 2 min., vysoká hůl).

57:30
    Anton Forsberg vyrazil pokus z pravé strany.

56:45
    Poslední komerční přestávka tohoto utkání.

56:15
    Washingtonu už moc času ne nějaký zvrat nezbývá, ale snaží se nyní držet puk v útočné třetině.

55:40

54:56
    Chris Tierney pálil z pravého kruhu, ale jeho rána orazítkovala pouze tyč domácí svatyně!

54:28
    Capitals se ve dvojnásobném oslabení dostali ke kotouči a snaží se jej držet.

53:40
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Justin Schultz – 2 min., nedovolené bránění).

53:16
    Nic Dowd dostal kotouč do útočné třetiny, ale tam nevymyslel nic vážnějšího.

Michal Raška

Góly a asistencie: 21. Bäckström (Ovečkin, Carlson) – 6. Formenton (C. Brown, N. Zajcev), 16. Gaudette (Sanford, Tierney), 39. B. Tkachuk (J. Brown, C. Brown), 51. C. Brown (B. Tkachuk, Tierney)

Washington Capitals: Samsonov (Copley) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – Sheary, Bäckström (A), Ovečkin (C) – T. Wilson, Kuzněcov, Snively – Sprong, Eller, McMichael – Hathaway, N. Dowd, Hagelin.
    Tréner: Peter Laviolette

Ottawa Senators: A. Forsberg (M. Murray) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Holden, J. Brown, Brännström – Sanford, Stützle, B. Tkachuk (C) – C. Brown (A), N. Paul, Formenton – C. Bishop, P. Kelly, Ennis – Gaudette, Kastelic, Tierney.
    Tréner: D. J. Smith

Rozhodca: Rank, MacDougall – Rody, Berg