Florida – Nashville 4:6 (kon.) | Columbus – Toronto 4:3 (po pr.) | Ottawa – Minnesota 4:3 (kon.)
Philadelphia – St. Louis 1:4 (kon.) | Seattle – NY Islanders 2:5 (kon.) | Anaheim – San Jose 4:3 (2:0 po s.n.)
Columbus Blue Jackets
4:3 (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Toronto Maple Leafs
cz Streda 23.02.2022, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Columbus dnes dokázal pokořit Toronto 4:3 v prodloužení. Poprvé se do vedení dostal až ve třetí třetině, ale kanadský celek ukázal svou sílu a zcela po zásluze v 58. minutě vyrovnal z hole Jasona Spezzy. Prodloužení ale moc dlouho netrvalo, po dvaceti sekundách jej rozhodl dnes dvougólový Patrik Laine, jenž se tak stal hrdinou utkání. Velmi dobrý výkon podal i brankář Columbusu Jean-François Bérubé.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:52:46)

Columbus právě vstřelil branku!
    Po dvaceti sekundách je rozhodnuto! Velký podíl na rozdílové brance má Jakub Voráček, který nabral rychlost a poté v mezikruží našel PATRIKA LAINEHO. Finský kanonýr zavěsil opravdu parádně. 4:3 po prodloužení. Asistence: Jakub Voráček a Zach Werenski.

60:01

Střely na branku po 3. třetině: 29 – 42

Je za námi základní hrací doba, která majitele dvou bodů neurčila. Toronto sice před třetí třetinou vedlo, ale nakonec v úplném závěru muselo dotahovat, což se mu zásluhou Jasona Spezzy povedlo. Kdo se bude radovat v prodloužení nebo v nájezdech?

60:00

59:42
    Morgan Rielly si vyměnil puk s Alexanderem Kerfootem. K ráně se však ani jeden z těchto dvou neodhodlal.

59:06
    Už jsme se dostali do poslední minuty řádné hrací doby. Střela Davida Kämpfa od modré čáry byla zablokovaná.

58:38
    Kotouč se dostal k bráně Toronta. Jack Campbell jej rychle posunul na hůl svého spoluhráče.
    57:54 Jason SPEZZA - 3:3

57:54
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Toronto se nakonec zcela po zásluze dočkalo vyrovnání! Jeho tlak byl proměněn v gól JASONA SPEZZY, který uspěl z dorážky těsně před brankářem Bérubém. Pravděpodobně nás čeká prodloužení. 3:3. Asistence: Auston Matthews a John Tavares.

57:30
    Hosté to už zkoušejí bez brankáře. Čeká nás nesmírně zajímavý závěr třetí třetiny.

57:29
    Andrew Peeke schytal tvrdou ránu od modré čáry přímo na hruď. Rozhodčí hru přerušili a nás nyní čeká poslední reklamní přestávka utkání.

56:44
    Po Kerfootově zadovce se ke střele bekhendem dostal Marner. Bérubé ale rychle a pohotově vystrčil rameno, se kterým i zasáhl.

56:06
    Teď se domácí dostali pod velký tlak, nakonec ale stačili kotouč odehrát alespoň do střední třetiny.

55:35
    Nylander hledal u zadní tyče nabrusleného Morgana Riellyho, ale druhý jmenovaný promáchl.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 27. Laine (Jenner, Werenski), 42. A. Boqvist (Bérubé), 48. B. Gaunce, 61. Laine (J. Voráček, Werenski) – 13. Bunting (Marner, Matthews), 36. Matthews (Kämpf, Bunting), 58. Spezza (Matthews, Tavares)

Columbus Blue Jackets: Bérubé (Greaves) – Peeke, Werenski (A), A. Boqvist, Gavrikov, Kukan, Bayreuther – J. Voráček, Jenner (C), Laine – O. Bjorkstrand (A), Sillinger, Nyquist – Činachov, Kuraly, Domi – Danforth, Roslovic, B. Gaunce.
    Tréner: Brad Larsen

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (P. Mrázek) – Brodie, Rielly (A), Ljubuškin, R. Sandin, Liljegren, Dermott – Marner (A), Matthews, Bunting – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, Michejev – Simmonds, Spezza, Engvall.
    Tréner: Sheldon Keefe

Rozhodca: MacDougall, Halkidis – Murray, Rody

Diváci: 15 489