Třinec – Zlín 6:2 (kon.) | Plzeň – Liberec 1:4 (kon.) | Pardubice – Kladno 4:3 (po pr.)
Sparta Praha – Hradec Králové 4:1 (kon.)
koniec
HC Oceláři Třinec
6:2 (3:1, 0:1, 3:0)
PSG Berani Zlín
cz Piatok 14.01.2022, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga (ČR) • 41. kolo
Predzápasové kurzy
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
   
  Třinečtí hokejisté mají za sebou deset dní v karanténě. Vinou nákazy nemocí COVID-19 v kabině Oceláři vynechali tři naplánované zápasy a propadli se tabulkou na druhé místo. Tým trenéra Václava Varadi mohl společně znovu trénovat od čtvrtku, navíc stále není kompletní. Kontrolní testy totiž ukázaly několik nových nakažených hráčů. V jaké sestavě Třinec dnes nastoupí a jak rozsáhlá jeho marodka je, proto není jasné.
   
  Oceláři si kvůli trvající nákaze v týmu přeložili i nedělní zápas s Olomoucí a nechtěli hrát ani dnes, Zlín jim však s žádostí o odložení tohoto duelu nevyšel vstříc.
   
  Berani totiž před dnešním kolem zůstávají na posledním místě, které znamená přímý sestup do Chance ligy. A třebaže se v jednu chvíli zdálo, že na tom Zlín začíná být lépe než předposlední Kladno, nedávné výsledky Zlínu situaci zase výrazně zkomplikovaly. Na svého soupeře už Moravané ztrácejí šest bodů, navíc mají o jeden odehraný zápas víc. A čas běží.

  Dnes tedy Zlín proti oslabenému Třinci cítí šanci na bodový zisk. Z posledních pěti zápasů ale Berani vyhráli jen jeden jediný. V minulém kole dokonce v derby v Olomouci nedali ani gól a padli 0:4.
   
  Ani Oceláři na tom nejsou nejlépe. Ještě před karanténou se kabinou jejich týmu prohnala jiná viróza, kvůli které Třinec od reprezentační přestávky před Vánoci ani jednou nenastoupil v kompletní sestavě a situaci často museli zachraňovat nejen hráči z partnerského Frýdku, ale také třinečtí junioři. V kombinované sestavě Třinec hrál svůj poslední zápas ve Vítkovicích a ani Oceláři své derby nezvládli. V Ostravě prohráli 2:5.
   
  Přestože se potkávají dva týmy z opačného pólu tabulky, které od sebe dělí propastných 53 bodů, vzájemné zápasy letošní sezony zdaleka tak jednoznačné nebyly. Na začátku října tady v Třinci Oceláři přetlačili Zlín 2:1 gólem Erika Hrni až ve třetí třetině, odvetu ve Zlíně dokonce zvládli vyhrát stejným poměrem (ale v prodloužení) Berani. Utkání na konci listopadu rozhodl Oskar Flynn.
  Jak se po karanténě povede Třinci?
   
  Úvodní sestavy:

  HC Oceláři Třinec: Marek Mazanec (L. Daneček) – Kundrátek (A), Jaroměřský, M. Adámek, M. Doudera (C), Teper, D. Krenželok, J. Michálek – Chmielewski, A. Nestrašil (A), Daňo – Kofroň, Miloš Roman, Hrehorčák – Svačina, M. Kovařčík, Kurovský – Šlahař, Komorski, Lyszczarczyk.
  Trenér: Václav Varaďa

  Oceláři při současné nákaze nastupují pochopitelně v improvizované sestavě. První zápas v této sezoně za Oceláře čeká Jakuba Tepera, Daniela Krenželoka, Vladimíra Svačinu, Jakuba Šlahaře, Filipa Komorského a Alana Lyszczarczyka.

  PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Mamčics, T. Hanousek, Suhrada, Ferenc, Žižka, R. Černý, Dluhoš – O. Flynn, R. Veselý, Mallet – Kubiš (C), Hejcman, Michasjonok – Honejsek, Vopelka, Karafiát – P. Sedláček (A), Fryšara.
  Trenér: Luboš Rob

  Rozhodčí: Kubičík, Šindel – Brejcha, Votrubec.
   
  Oba týmy už vstupují na hrací plochu, za malou chviličku utkání mezi Třincem a Zlínem naplno vypukne.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:10
  Bekhendovou přihrávku před branku posílal Alexandre Mallet, ale domácí dobře zapracovali při první obranné situaci.
   
  00:48
  Berani vklouzli do ofsajdu po váhavé rozehrávce Ference. Oceláři vyhazují do bezpečí.
   
  01:16
  Milan Doudera neměl na koho rozehrát, a tak se raději společně s Adámkem vrací za svou bránu.
   
  01:34
  První třinecký výpad připravil Michal Kovařčík, z levého křídla ovšem nezamířil přesně.
   
  02:00
  Po dvou odehraných minutách vyrábí první faul Lukáš Vopelka, který držel rozehrávajícího hráče v rohu.
   
  02:14
  Dnešní třinecký kapitán Milan Doudera vypálil na bránu a pak se strhla mela mezi Markem Daněm a Jakubem Ferencem, který byl v souboji o dost aktivnější.
   
  02:14
  Oba zúčastnění dostávají trest za hrubost, ale Marko Daňo s tímto výrokem není spokojený. Má za to, že sedět měl pouze Jakub Ferenc. Zlínský zadák ovšem schytává dokonce čtyři trestné minuty a Třinec má přesilovku pět na tři.
   
  02:46
  Třinec má na ledě improvizovanou přesilovku, a tak se zatím do vážných možností nedostal.
   
  03:05
  Andrej Nestrašil pálil po dlouhé přípravě pouze do bloku, čas utíká.
   
  03:23
  Příliš pomalu přihrával do slotu Michal Kovařčík, takže Robert Mamčics stihl do puku sáhnout a poslal jej do ochranné sítě.
   
  03:37
  Střela Jakuba Šlahaře se povalovala v brankovišti, ale ani tato možnost nekončí přesilovkovým gólem.
   
  03:58
  Příliš aktivně na brankáře dorážel Filip Komorski, což se Zlínu vůbec nelíbí. Z přesilovky pěti proti třem zbývají tři vteřiny.
   
  04:01
  Další pokus z hole Jakuba Tepera končí po zásahu Kašíka v ochranné síti. Mezitím naskočil do hry čtvrtý zlínský hráč.
   
  04:14
  Hosté v plném počtu. Ocelářům se tato výhoda moc nepovedla. Celou pasáž uzavře Libor Kašík a jeho jistý zákrok lapačkou.
   
  04:24
  Hned po buly se pokoušel z otočky zakončit Patrik Hrehorčák, slovenský reprezentant ovšem neseřídil svá mířidla.
   
  04:36
  U vlastní modré čáry upadl Doktor, takže nebyl schopný pokračovat v útočné akci. Berani se ke slovu dostali o chvíli později, Hanousek ovšem z levé strany nezamířil přesně.
   
  05:03
  Hbitou vyrážečku ukázal Marek Mazanec. Jeho zákrok pošle kotouč jen do ochranné sítě.
   
  05:12
  Nepřesná předávka ve středním pásmu znamená zakázané uvolnění, Andrej Nestrašil už se do hry nestihl zapojit.
   
  05:14
  Hezký pokus Dluhoše nakonec pouze rozduněl zadní mantinel. Protiútok chtěl využít Marian Adámek, ale jeho nahození posléze shrábnul pod rukavici Libor Kašík.
   
  05:32
  Kundrátek neprocpal ránu přes Pavla Kubiše, který ovšem nezastihl kotouč ve středním pásmu a musí pokračovat v bránění.
   
  06:03
  Nahození Tomáše Kundrátka zastavil za vlastní brankou Kašík, rozehrávku ovšem absolutně nezvládnul Robert Mamčics a píská se ofsajd.
   
  06:35
  Hluboko napadal Pavel Sedláček, ovšem David Kofroň si pohlídal záda a Třinec se alespoň osvobozuje vyhozením daleko od vlastní svatyně.
   
  07:16
  Marian Adámek vyslal na steč Jakuba Šlahaře, který dokázal z ostrého úhlu procvičit Libora Kašíka. Ten zasáhnul svou širokou holí.
   
  07:18
  Na ledě znovu třinecká formace bezejmenných. Noví hráči ještě nedostali na dres jmenovky, ovšem Filip Komorski nezvládl buly a čtvrtá pětka útočné pásmo rychle opouští.
   
  07:55
  Znovu v rohu ukázal důraz Jakub Ferenc, se kterým si nevěděl rády Alan Lyszczarczyk.
   
  08:18
  Třinec právě vstřelil branku!
  Oslabení Oceláři se dostávají do vedení zásluhou své nové první formace. Luxusní přihrávku na pravou stranu dostal ARON CHMIELEWSKI, stačilo zakončit do zcela odkryté brány. Za úchvatnou pobídku dostane pochvalu obránce Jakub Michálek, který teď parádně podpořil útok. První bod si vysloužil také Alan Lyszczarczyk, který stál na počátku akce. Asistence: Jakub Michálek a Alan Lyszczarczyk.
  08:18 Aron CHMIELEWSKI - 1:0
   
  08:49
  Zlín právě vstřelil branku!
  Trvalo půl minuty, než hosté srovnali. Velký tlak do brankoviště a nakonec střela PAVLA KUBIŠE, který procpal kotouč zřejmě mezi betony brankáře Marka Mazance. Ten už po předchozí sekvenci nedokázal zareagovat dobrým postavením a Oceláři velmi brzy prohospodařili svůj hubený náskok. Asistence: Robert Černý.
  08:49 Pavel KUBIŠ - 1:1
   
  09:27
  Marko Daňo zaslouží další pochvalu, znovu vyprovokoval soupeře k faulu. Antonín Honejsek musí pykat za svou hrubost.
   
  09:55
  Třinec právě vstřelil branku!
  Přestřelka nekončí. Po 27 vteřinách využil přesilovou hru polský útočník ARON CHMIELEWSKI, který tak přidává svůj druhý zásah v úvodní periodě. Dostal kotouč na levé křídlo a věděl, co má s pukem dělat. Krásně zakončil na zadní tyč, Libor Kašík přes clonu nezareagoval včas a podruhé inkasuje. Asistence: Tomáš Kundrátek.
  09:55 Aron CHMIELEWSKI - 2:1
   
  10:34
  Do útočného pásma nahazuje kotouč David Kofroň, ovšem bez snahy ho znovu získat. Třinec potřeboval střídat.
   
  10:58
  Přihrávka Vladimira Michasjonoka sice prošla do slotu, tam ovšem nebyl připravený ke střele žádný jeho spoluhráč. Oceláři zahráli jen na icing.
   
  11:18
  V rohu si kotouč vysloužil Robert Mamčics. Šikovně obkroužil pásmo a dostal Zlín do tlaku. Kombinace pokračuje.
   
  11:45
  Byl to právě Mamčics, kdo asi po půlminutovém zámku zakončil těsně vedle.
   
  11:51
  Nepříjemný moment pro Doktora, který schytal ránu pukem do obličeje.
   
  12:34
  Třetí faul v této třetině získává pro svůj tým Marko Daňo. Znovu ho nevybíravě složil Tomáš Hanousek, což by ho nyní mohlo mrzet. Třinec před chvílí jednu přesilovku hravě zužitkoval a Aron Chmielewski může útočit na hattrick. Zlínský bek dostal dvě minuty za držení.
   
  13:07
  Po Nestrašilově nabídce zkusil štěstí Milan Doudera, jeho střela zápěstím vylétla nad Kašíka, ale ne do klece.
   
  13:24
  Třinec právě vstřelil branku!
  I když Aron Chmielewski zařídil sám dva góly, rozdílovou postavou je zatím také Slovák MARKO DAŇO. Dokázal potrestat fauly na svou osobu přesným zásahem pod břevno, v brankovišti roztažený Libor Kašík už na kotouč nezvládl dosáhnout. Branku připravil Miloš Roman, ke kterému se puk šťastně odrazil od Roberta Mamčicse. Asistence: Miloš Roman a Vladimír Svačina.
  13:24 Marko DAŇO - 3:1
   
  14:17
  S rozehrávkou nespěchá Jiří Suhrada, Berani se teď potřebují hlavně uklidnit.
   
  14:29
  Zakázané uvolnění Zlínu na sebevědomí určitě nepřidá.
   
  14:33
  K teči se nepropracoval Komorski, přestože zkoušel puk ze vzduchu sklepnout.
   
  14:58
  Z levého křídla prověřil brankáře Jakub Šlahař. Třinec hraje po třech gólech v ohromné pohodě a pořádá útočné výpady.
   
  15:30
  Bruslí poslal puk do útočného pásma Antonín Honejsek, dlouho se ovšem za modrou čarou neohřál. Totéž však po chvíli platí v případě Romana.
   
  15:54
  Zakázané uvolnění přesouvá hru před Kašíka a na led opět naskakuje první třinecká lajna s Markem Daněm.
   
  15:59
  Do brankoviště načepoval černou pryž Aron Chmielewski, ovšem Libor Kašík byl tentokrát na ledě včas.
   
  16:24
  Po jednoduché kličce ve středním pásmu přehrál Tomáš Žižka puk pouze na domácí střídačku, vhazuje se ve středovém kruhu.
   
  16:32
  Drobná teč Malleta odvrátí zakázané uvolnění, ale rozehrávka patří týmu zpod Javorového.
   
  16:52
  Možnosti ke kombinaci nemá Tomáš Žižka a musí počkat, až se mu útočníci vrátí na rozjezd.
   
  17:16
  Puk se po Kubišově přihrávce dotknul tyče, ale Marek Mazanec byl u ní dobře natlačený, tudíž se ani nedá hovořit o velké šanci.
   
  17:37
  Nahození od modré z dílny Jakuba Doktora eliminoval Marek Mazanec.
   
  18:07
  Na záda si musel dávat pozor Tomáš Kundrátek, ale vysoko vysunutý Jakub Ferenc ho v tomto případě nepřekvapil.
   
  18:27
  Krádež v útočné třetině zvládl Patrik Hrehorčák, ale nenabízela se mu šance k okamžitému ataku brány.
   
  19:08
  Život si nechtěl komplikovat Milan Doudera, nicméně Marko Daňo nezpracoval a ke střele se tak odhodlal Tomáš Hanousek. Marek Mazanec musel ukázat dobrý reflex betonem.
   
  19:30
  Z ostrého úhlu vypálil nahoru Oscar Flynn, ale prostor pod břevnem netrefuje.
   
  19:44
  Faul vysokou holí předvedl Aron Chmielewski. Dvougólový snajpr stráví závěr na trestné lavici.
   
  19:47
  Buly pro sebe neuzmul Darek Hejcman a domácí se hravě ubrání.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  Úvodních 20 minut vyznělo lépe pro Oceláře, kteří tak po 14 dnech vstoupili do nového kalendářního roku ve velkém stylu, přestože jejich sestava neodpovídá běžným standardům. První gól zápasu obstaral u pravé tyče zaparkovaný Aron Chmielewski, ale hosté měli rychlou odpověď. Jejich obří tlak využil Pavel Kubiš, čímž rychle vyrovnal. Jenže Třinec neměl dost. Chmielewski udeřil podruhé v přesilovce a další početní výhodu pak zužitkoval Marko Daňo, který navyšoval na 3:1. Slezané mají zápas dobře rozjetý, Zlín se musí o přestávce vzchopit.
   
  Další třetina začne asi v 17:57.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  20:10
  Na pravém křídle si najížděl Alexandre Mallet, ale přihrávky se od Pavla Kubiše nedočkal.
   
  20:34
  Znovu Mallet vtrhnul do pásma, navíc se k němu příhodně odrazil kotouč, nicméně Oceláři si poradili.
   
  20:54
  O drzý průnik se snažil Darek Hejcman, první minuta tak Beranům vychází na jedničku.
   
  21:32
  Z levého křídla vypálil Tomáš Hanousek, ale to už se přesilovka pomalu chýlí ke konci.
   
  21:44
  Domácí v plném počtu.
   
  22:43
  Z ostrého úhlu se neprosadil Alan Lyszczarczyk, ale pak šikovně dvakrát objel bránu a Libor Kašík měl co dělat, aby udržel tělo na přední tyči.
   
  23:32
  Ve středním pásmu se marně snažil odebrat kotouč Kofroň, před vlastní bránou už byl úspěšnější a rovnou vyrazil s Romanem na kontr. Nechybělo mu mnoho, aby tečoval nebezpečněji.
   
  24:04
  Za bránou kombinoval Daniel Kurovský s Vladimírem Svačinou, ale v rohu zůstal ležet jeden ze zlínských hráčů. Po střele Kundrátka se konečně přerušuje.
   
  24:14
  Je to Darek Hejcman, ke kterému ovšem lékaři nepřichází. Zvládne se po několika desítkách vteřin přece jen zvednout sám a tribuny mu věnují potlesk.
   
  24:19
  Na Daňa přenesl kotouč Aron Chmielewski, slovenský útočník ovšem musel zpracovávat, a tak se Libor Kašík přesunul včas.
   
  24:50
  Hezký semafor vystavil Marek Mazanec Lukáši Vopelkovi. Jen to mlasklo v rukavici třineckého gólmana.
   
  25:00
  O zdánlivě ztracený kotouč ještě bojoval Jakub Šlahař, takže Jakub Doktor musel takzvaně kopnout do vrtule, aby souboj ustál.
   
  25:32
  Ke střele se dostal Filip Komorski, ovšem narazil na blok. Přesto se dá před polovinou zápasu tvrdit, že poslední formace Třince nezklamala.
   
  25:58
  Mazance teď zaměstnal Radek Veselý, ale mnohem větší šanci měl před prázdnou bránou Oscar Flynn. Rozhodující střelec posledního vzájemného duelu ztratil rovnováhu, a tak Třinec přežil klinickou smrt.
   
  26:52
  Nezištně se snažil přihrát Vladimír Svačina, teď zase tlačí Oceláři. Svačina se posléze k zakončení přece jen dostal a chybělo mu jen několik desítek centimetrů.
   
  27:32
  Proti čtveřici Třineckých to měl složité Darek Hejcman. Není se čemu divit, že nakonec ztrácí.
   
  27:58
  Poslední klička nevyšla Marku Daňovi, v opačném případě by se tlačil do nebezpečné koncovky.
   
  28:28
  Andrej Nestačil upadl a Darek Hejcman hezkou otočkou zkoušel uvolnit spoluhráče. Na poslední chvíli se Oceláři vrátili.
   
  29:07
  Dobrý obrat provedl Marian Adámek, čímž zařídil zakázané uvolnění hostů.
   
  29:12
  Aktivní Jakub Šlahař tentokrát z levého kruhu pro vhazování promáchnul.
   
  29:33
  Perfektně si šanci vypracoval Alan Lyszczarczyk, k dispozici ještě byla dorážka Šlahaře, který byl ovšem zakřižovaný. Poslední pětka Ocelářů píše parádní příběh.
   
  30:13
  Hodně zajímavě nabízel puk na teč Jan Jaroměřský. Miloš Roman se nabídky ujal, ale neskóroval.
   
  30:32
  Tentokrát už Jaroměřský zacouval za útočnou modrou, takže rozehrává až z hloubi pole.
   
  30:55
  Jemná teč Daniela Kurovského stačila k tomu, aby se domácí vyhnuli icingu. Od pravého mantinelu pak tvrdě pálí do chráničů brankáře Milan Doudera.
   
  31:33
  Znovu Zlín nezvládne konstruktivní rozehrávku, což znamená zakázané uvolnění.
   
  31:47
  Z nejasného souboje vyvezl kotouč Vladimir Michasjonok, za modrou čarou ovšem nedokázal předvést účinnou kličku.
   
  32:09
  Pas za bránu z produkce Antonína Honejska nenašel žádný Beran. Na druhé straně nabíjel Daňo Chmielewskému, Polák nicméně z bezprostřední blízkosti nezvedl puk nad beton Kašíka.
   
  33:01
  O hůl přišel Fryšara, ale ještě dostal kotouč na Tomáše Žižku. Střela veterána na vyrážečku neskončila v síti jen díky dobré intuici brankáře.
   
  33:36
  Bude se vylučovat, Oceláři si ale užívají hru v šesti.
   
  33:53
  Před Milošem Romanem zívala prázdná klec, ale slovenský útočník minul kotouč.
   
  34:10
  Tentokrát Miloš Roman pálí jen do prostoru teploměru. Kašík si ho pohlídá.
   
  34:10
  Dvě minuty si odpyká Jiří Karafiát, který v obranném pásmu podrážel. Domácí dnes už využili dvě početní převahy.
   
  34:33
  Složitý střet za bránou zvládnul Marko Daňo a mohl tak po chvíli vybízet ke skórování Andreje Nestrašila. Jeho pokus ze slotu čapnul Kašík.
   
  34:45
  O puk přišel Aron Chmielewski, takže až za svou bránu musí spěchat Tomáš Kundrátek, nominovaný na nadcházející olympiádu.
   
  35:22
  Vleže ukázal zkušenosti Tomáš Žižka a zvládl vyhodit za modrou čáru.
   
  35:38
  Zlín právě vstřelil branku!
  Třinečtí ve své výhodě tentokrát absolutně propadli, Zlín měl v podstatě situaci dva na nikoho a dokázal ji beze zbytku využít. Radek Veselý už byl trochu unavený, a tak dal přednost PAVLU KUBIŠOVI, který procpal kotouč mezi Mazancovy betony a zařídil pro sebe druhý zářez v zápase. Utkání má tak dva dvougólové borce. Asistence: Radek Veselý.
  35:38 Pavel KUBIŠ - 3:2
   
  36:30
  Teď si Marek Mazanec koupil odpustek, zleva si na něj nepřišel Alexandre Mallet a kotouč končí v lapačce třineckého brankáře.
   
  36:44
  Byť neúmyslně, málem Vopelka sklepl puk do jízdy Jakuba Doktora. Tomu k dosažení velké šance nechybělo mnoho.
   
  37:06
  Alan Lyszczarczyk pálil sice jen vedle, ale puk se odrazil ideálně do kroku Jakuba Šlahaře. Ten musel z ostrého úhlu volit složitou otočku, kterou nezvládnul.
   
  37:45
  Kašík neměl kotouč zcela pod kontrolou, dokázal ho ovšem uhájit před dotírajícím Danielem Kurovským.
   
  37:52
  Souboj u mantinelu zvládnul Vladimir Michasjonok, ale pouze prodloužil do útočného pásma, kde je u puku včas Marian Adámek.
   
  38:25
  Zatímco Adámek se postrkoval s Kubišem, před brankou měl šanci Michal Kovařčík. Možná mohl zakončit i dřív. Na druhé straně neuspěje Karafiát.
   
  38:49
  Problémy se zpracováním měl Hrehorčák, tudíž Oceláři nemohli pokračovat v hlubokém napadání, protože by se vystavili do ofsajdu.
   
  39:21
  Skvěle hokejkou zapracoval proti Davidu Kofroňovi Libor Kašík, čímž zcela zamezil jakémukoliv dalšímu nebezpečí.
   
  39:56
  Před bránu se tlačil Alexandre Mallet a konstrukci společně s Mazancem posunul. Rozhodčí ještě nechal dohrát třineckou akci, pak ovšem musel přerušit.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  Druhou třetinu nakonec ovládnul Zlín, celkové skóre ale stále hraje ve prospěch Ocelářů, kteří vedou 3:2. Jedinou branku této části zápasu obstaral v oslabení Pavel Kubiš, trefil se už podruhé. Využil únik v tandemu s Radkem Veselým a zakončil mezi betony brankáře Marka Mazance. Hned ve 26. minutě měl velkou možnost ke snížení Oscar Flynn, ovšem před prázdnou klecí upadl. Podobně se vedlo také třineckému Miloši Romanovi, ten ovšem minul ze stoje.
   
  Poslední dvacetiminutovka započne v 18:47.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  40:10
  Bekhendem přihrával do brankoviště Radek Veselý a Marek Mazanec trochu zaváhal. Pomohl mu obětavý Jan Jaroměřský.
   
  40:19
  Střelu Mamčicse dokázal vychýlit chrániči Aron Chmielewski, což bylo pro Třinec podstatné.
   
  40:42
  Křižná střela Alexandreho Malleta prolétla těsně vedle a Třinec si koleduje.
   
  40:57
  Monstrózní příležitost a v ní Alexandre Mallet. Těžko na první dobrou určit, jestli si na puk trošku sáhnul Mazanec, nebo šel vedle od brankové konstrukce.
   
  41:48
  Rozehrávku zvládnul Marian Adámek a Hrehorčák nabídl šanci Romanovi. Proti němu si Kašík vyjel téměř až do kruhu pro vhazování, rozhodl se nicméně zcela správně.
   
  42:17
  Vhazovat se bude po zlínském nahození ve středním pásmu, kotouč už nebyl ve hře.
   
  42:40
  Třinec právě vstřelil branku!
  Slovy klasika: s touhle brankou nebude mít uklízečka žádnou práci, tam je vymeteno! DANIEL KUROVSKÝ.se otočil s pukem a vystřihl nádhernou bombu pod víko, se kterou už nedokázal Libor Kašík cokoliv udělat. Skvělý návrat do Třince slaví Vladimír Svačina, který doposud působil jen na farmě, ale možná se po dvou dnešních asistencích bude hlásit u trenéra Václava Varadi. Asistence: Vladimír Svačina a Daniel Krenželok.
  42:40 Daniel KUROVSKÝ - 4:2
   
  43:30
  Berani zahrávají jen na zakázané uvolnění.
   
  43:33
  Jen těsně ihned po vhazování netrefil bránu Milan Doudera.
   
  43:50
  V obrovské příležitosti se znovu nachomýtnul Mallet, který srší aktivitou. Marek Mazanec už klouzal od levé tyče, ale měl štěstí.
   
  44:09
  Na druhé straně končí v ochranné síti střela Andreje Nestrašila, bylo to ovšem s přispěním hostující strany.
   
  44:23
  Přihrávka sjela z čepele Miloši Romanovi a domácí se musí vystěhovat z útočného pásma.
   
  44:48
  Při slovenské spolupráci se snažil Hrehorčák najít volného Romana, jenže druhý jmenovaný na prudší pas nedosáhnul.
   
  45:28
  Třinec právě vstřelil branku!
  Hotovo ještě zdaleka není, ale Oceláři se v této části znovu přiblížili vítězství. Luxusní ránu do vikýře zvládnul také obránce JAN JAROMĚŘSKÝ, který dnes povýšil do prvního obranného páru. Důvěru splatil do puntíku a poděkuje Michalu Kovařčíkovi. Právě ten mu pozici na levé straně hrací plochy dokonale nachystal. Asistence: Michal Kovařčík.
  45:28 Jan JAROMĚŘSKÝ - 5:2
   
  46:08
  Souboj u mantinelu má remízové vyústění, Oceláři se ovšem nebudou zlobit, že nemohou hrát.
   
  46:35
  O puk ještě u mantinelu zabojoval Sedláček a hosté se drží v ofenzivní zóně. Z problémů Oceláře nevyvede ani Chmielewski.
   
  47:02
  Až teď mohl Aron Chmielewski bekhendem odevzdat a odejít střídat.
   
  47:28
  Daniel Kurovský chtěl třineckou akci ještě vyšperkovat, místo přihrávky měl ovšem jednoznačně volit střelu. Možná by se pak dočkal druhého zářezu.
   
  47:49
  Od mantinelu nemůže Suhrada překvapit Marka Mazance. Rutinní práce pro třineckého gólmana.
   
  48:03
  Dobře ustál souboj u mantinelu David Kofroň, odrazil se od soupeře a Miloš Roman díky tomu získal zajímavou možnost ve slotu, kterou ovšem neproměnil.
   
  48:33
  Výborný návrat předvedl Jan Jaroměřský, Ševci nemohou pokračovat v útočné aktivitě.
   
  49:13
  Perfektně přečetl hru Daniel Krenželok a z levé strany vypálil Alan Lyszczarczyk. Z puku si udělal suvenýr Libor Kašík.
   
  49:26
  Hezkou přihrávku na levou stranu dostal Sedláček a pak od modré jako z kanónu vypálil i Černý. Domácí přežili dva nebezpečné momenty.
   
  50:07
  Pěkně to zkusil Aron Chmielewski, který stále myslí na hattrick. Jeho pokus přes obránce si ovšem našel Kašík.
   
  50:43
  Z dálky zkusil náklonnost štěstěny Suhrada, ale znovu se mu staví do cesty Chmielewski, který nejspíš uzme cenu pro muže zápasu.
   
  51:06
  Cestu ke střele našel Vladimír Svačina, kterého pak musí odklízet zlínští beci z předbrankového prostoru.
   
  51:13
  Střela Michálka vypadla Kašíkovi, ovšem k dorážce se Třinec nedostal.
   
  51:20
  Ještě jedna možnost pro Zlín na návrat do zápasu. Tomáš Kundrátek se dopustil před vlastní klecí nedovoleného bránění a bude nervózně sledovat třinecké oslabení.
   
  51:35
  Neskutečné zakončení mezi nohama vymyslel Vladimir Michasjonok, ale z gólu se radovat nebude. Mazanec si prostor pohlídal.
   
  52:16
  Hezkou akci zleva opět zakončoval po přihrávce Malleta Vladimir Michasjonok, ruce k nebi ovšem zvedat nemůže. Při Ocelářích teď stojí i kus štěstí.
   
  53:09
  V útočném rohu rozdal hit Marko Daňo a půjde střídat. Oceláři už se ubrání.
   
  53:20
  Domácí v plném počtu.
   
  53:33
  Ofsajd zastavuje zlínský průnik ještě před jeho vyvrcholením.
   
  53:54
  Těsně, ale přece už byl touš za modrou čárou. Pokračování Sedláčka tak bylo následováno hvizdem, a to kvůli ofsajdu.
   
  54:10
  Přihrávku z hole Tepera dokázali hosté eliminovat a nováček v sestavě Ocelářů tak nevymyslí úspěšnou kombinaci.
   
  54:48
  Za bránou se srazili Tomáš Hanousek a Robert Mamčics, což jen dokumentuje bezradnost Zlína v poslední části.
   
  55:22
  Na zadní tyč zkoušel zakončit Andrej Nestrašil, scházelo mu ovšem několik čísel.
   
  55:47
  Jan Jaroměřský neutralizoval hru v rohu, což Ocelářům náramně vyhovuje. Navíc se bude vylučovat na zlínské straně.
   
  56:04
  Za hákování je vykázán Vladimir Michasjonok. Zdá se být rozhodnuto o vítězi.
   
  56:22
  Ideální místo pro svou střelu si vybral Marian Adámek, ale i když minul všechny nástrahy před Kašíkem, na gólmana už si nepřišel.
   
  57:11
  Milan Doudera rozehrál trochu kostrbatě, ale pomohl mu Svačina a domácí už jsou nastěhovaní v útočném pásmu.
   
  57:32
  Do brankoviště vpadnul Marko Daňo, nicméně Kašík své pracoviště tentokrát uhájil.
   
  57:53
  Třinec právě vstřelil branku!
  Dominanci Slezanů v lichých třetinách ještě potvrdí ANDREJ NESTRAŠIL, který dostal přihrávku mezi kruhy a trefil se přímo do horního růžku. Třinec vede už o čtyři góly a nemůže být pochyb o tom, kdo toto utkání ovládne. Vladimír Svačina zapisuje už třetí gólovou nahrávku. Asistence: Vladimír Svačina a Marko Daňo.
  57:53 Andrej NESTRAŠIL - 6:2
   
  58:39
  Kotouč nechal za sebou Radek Veselý, nemohl tak rozvinout zlínský útok. Moravané se navíc dostávají do ofsajdu.
   
  59:16
  Hezky v útočném pásmu kvedlal s pukem David Kofroň, předávka na modrou mu ovšem nevyšla.
   
  59:33
  Lapačku Kašíka zasáhnul Jan Jaroměřský a zlínský gólman předvádí ještě jeden efektní zákrok.
   
  59:38
  Další pokus Jaroměřského prosvištěl kolem Kašíka a skončil u pravého mantinelu.
   
  Konec zápasu.
   
  Zápas končí. Třinec ovládnul poslední část v poměru 3:0, celkově vyhrál dokonce 6:2 a i s oslabeným týmem dokázal vybojovat tři body. Zlín o toto utkání usiloval, na rozdíl od Olomouce nepřistoupil na odklad a bohužel musí litovat. V poslední části Oceláři vymetali horní růžky, postupně se trefil Kurovský, Jaroměřský a Nestrašil. Berani už žádnou odpověď nenašli a Marek Mazanec zůstal na dvou inkasovaných gólech.
   
  On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (19:20:53)

  Patrik Czepiec

  Góly a asistencie: 9. Chmielewski (J. Michálek, Lyszczarczyk), 10. Chmielewski (Kundrátek), 14. Daňo (Miloš Roman, Svačina), 43. Kurovský (Svačina, D. Krenželok), 46. Jaroměřský (M. Kovařčík), 58. A. Nestrašil (Svačina, Daňo) – 9. Kubiš (R. Černý), 36. Kubiš (R. Veselý)


  HC Oceláři Třinec: Marek Mazanec (L. Daneček) – Kundrátek (A), Jaroměřský, M. Adámek, M. Doudera (C), Teper, D. Krenželok, J. Michálek – Chmielewski, A. Nestrašil (A), Daňo – Kofroň, Miloš Roman, Hrehorčák – Svačina, M. Kovařčík, Kurovský – Šlahař, Komorski, Lyszczarczyk.
  Trenér: Václav Varaďa

  PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Mamčics, T. Hanousek, Suhrada, Ferenc, Žižka, R. Černý, Dluhoš – O. Flynn, R. Veselý, Mallet – Kubiš (C), Hejcman, Michasjonok – J. Doktor, Honejsek, Vopelka – Karafiát, P. Sedláček (A), Fryšara.
  Trenér: Luboš Rob

  Rozhodca: Kubičík, Šindel – Brejcha, Votrubec