Třinec – Zlín 6:2 (kon.) | Plzeň – Liberec 1:4 (kon.) | Pardubice – Kladno 4:3 (po pr.)
Sparta Praha – Hradec Králové 4:1 (kon.)
koniec
HC Oceláři Třinec
6:2 (3:1, 0:1, 3:0)
PSG Berani Zlín
cz Piatok 14.01.2022, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga (ČR) • 41. kolo
Predzápasové kurzy
Partner:
  57:53 Andrej NESTRAŠIL - 6:2
   
  57:53
  Třinec právě vstřelil branku!
  Dominanci Slezanů v lichých třetinách ještě potvrdí ANDREJ NESTRAŠIL, který dostal přihrávku mezi kruhy a trefil se přímo do horního růžku. Třinec vede už o čtyři góly a nemůže být pochyb o tom, kdo toto utkání ovládne. Vladimír Svačina zapisuje už třetí gólovou nahrávku. Asistence: Vladimír Svačina a Marko Daňo.
  45:28 Jan JAROMĚŘSKÝ - 5:2
   
  45:28
  Třinec právě vstřelil branku!
  Hotovo ještě zdaleka není, ale Oceláři se v této části znovu přiblížili vítězství. Luxusní ránu do vikýře zvládnul také obránce JAN JAROMĚŘSKÝ, který dnes povýšil do prvního obranného páru. Důvěru splatil do puntíku a poděkuje Michalu Kovařčíkovi. Právě ten mu pozici na levé straně hrací plochy dokonale nachystal. Asistence: Michal Kovařčík.
  42:40 Daniel KUROVSKÝ - 4:2
   
  42:40
  Třinec právě vstřelil branku!
  Slovy klasika: s touhle brankou nebude mít uklízečka žádnou práci, tam je vymeteno! DANIEL KUROVSKÝ.se otočil s pukem a vystřihl nádhernou bombu pod víko, se kterou už nedokázal Libor Kašík cokoliv udělat. Skvělý návrat do Třince slaví Vladimír Svačina, který doposud působil jen na farmě, ale možná se po dvou dnešních asistencích bude hlásit u trenéra Václava Varadi. Asistence: Vladimír Svačina a Daniel Krenželok.
  35:38 Pavel KUBIŠ - 3:2
   
  35:38
  Zlín právě vstřelil branku!
  Třinečtí ve své výhodě tentokrát absolutně propadli, Zlín měl v podstatě situaci dva na nikoho a dokázal ji beze zbytku využít. Radek Veselý už byl trochu unavený, a tak dal přednost PAVLU KUBIŠOVI, který procpal kotouč mezi Mazancovy betony a zařídil pro sebe druhý zářez v zápase. Utkání má tak dva dvougólové borce. Asistence: Radek Veselý.
  13:24 Marko DAŇO - 3:1
   
  13:24
  Třinec právě vstřelil branku!
  I když Aron Chmielewski zařídil sám dva góly, rozdílovou postavou je zatím také Slovák MARKO DAŇO. Dokázal potrestat fauly na svou osobu přesným zásahem pod břevno, v brankovišti roztažený Libor Kašík už na kotouč nezvládl dosáhnout. Branku připravil Miloš Roman, ke kterému se puk šťastně odrazil od Roberta Mamčicse. Asistence: Miloš Roman a Vladimír Svačina.
  09:55 Aron CHMIELEWSKI - 2:1
   
  09:55
  Třinec právě vstřelil branku!
  Přestřelka nekončí. Po 27 vteřinách využil přesilovou hru polský útočník ARON CHMIELEWSKI, který tak přidává svůj druhý zásah v úvodní periodě. Dostal kotouč na levé křídlo a věděl, co má s pukem dělat. Krásně zakončil na zadní tyč, Libor Kašík přes clonu nezareagoval včas a podruhé inkasuje. Asistence: Tomáš Kundrátek.
  08:49 Pavel KUBIŠ - 1:1
   
  08:49
  Zlín právě vstřelil branku!
  Trvalo půl minuty, než hosté srovnali. Velký tlak do brankoviště a nakonec střela PAVLA KUBIŠE, který procpal kotouč zřejmě mezi betony brankáře Marka Mazance. Ten už po předchozí sekvenci nedokázal zareagovat dobrým postavením a Oceláři velmi brzy prohospodařili svůj hubený náskok. Asistence: Robert Černý.
  08:18 Aron CHMIELEWSKI - 1:0
   
  08:18
  Třinec právě vstřelil branku!
  Oslabení Oceláři se dostávají do vedení zásluhou své nové první formace. Luxusní přihrávku na pravou stranu dostal ARON CHMIELEWSKI, stačilo zakončit do zcela odkryté brány. Za úchvatnou pobídku dostane pochvalu obránce Jakub Michálek, který teď parádně podpořil útok. První bod si vysloužil také Alan Lyszczarczyk, který stál na počátku akce. Asistence: Jakub Michálek a Alan Lyszczarczyk.

  Patrik Czepiec

  Góly a asistencie: 9. Chmielewski (J. Michálek, Lyszczarczyk), 10. Chmielewski (Kundrátek), 14. Daňo (Miloš Roman, Svačina), 43. Kurovský (Svačina, D. Krenželok), 46. Jaroměřský (M. Kovařčík), 58. A. Nestrašil (Svačina, Daňo) – 9. Kubiš (R. Černý), 36. Kubiš (R. Veselý)


  HC Oceláři Třinec: Marek Mazanec (L. Daneček) – Kundrátek (A), Jaroměřský, M. Adámek, M. Doudera (C), Teper, D. Krenželok, J. Michálek – Chmielewski, A. Nestrašil (A), Daňo – Kofroň, Miloš Roman, Hrehorčák – Svačina, M. Kovařčík, Kurovský – Šlahař, Komorski, Lyszczarczyk.
  Trenér: Václav Varaďa

  PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Mamčics, T. Hanousek, Suhrada, Ferenc, Žižka, R. Černý, Dluhoš – O. Flynn, R. Veselý, Mallet – Kubiš (C), Hejcman, Michasjonok – J. Doktor, Honejsek, Vopelka – Karafiát, P. Sedláček (A), Fryšara.
  Trenér: Luboš Rob

  Rozhodca: Kubičík, Šindel – Brejcha, Votrubec