Brighton – Crystal Palace 1:1 (kon.)
Brighton & Hove Albion
1:1 (0:0)
Crystal Palace FC
cz Piatok 14.01.2022, 21:00 • Amex Stadium, Falmer • Anglická Premier League • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý večer u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 22. kola mezi týmy Brighton & Hove Albion FC a Crystal Palace FC.

Brighton & Hove Albion FC

Domácí tým je v tuto chvíli na devátém místě tabulky se ziskem 27 bodů. Mužstvo má slušnou formu, v lize bodovalo ve třech posledních zápasech a v prodloužení postoupilo i v rámci FA Cupu proti WBA. Co se ligové soutěže týká, tak tam se naposledy Brighton utkal s Evertonem na jeho trávníku a po dvou trefách Mac Alliestera a jedné Burna si odvezl všechny body za výhru 3:2.

Posledních pět ligových utkání

Southampton – Brighton 1:1
    Brighton – Wolverhampton 0:1
    Brighton – Brentford 2:0
    Chelsea – Brighton 1:1
    Everton – Brighton 2:3

Hosté jsou na tom o něco hůře, na 12. místě mají 23 bodů. I tento klub z Londýna v posledním utkání vyhrál, v rámci FA Cupu vyhrál na távníku Millwallu 2:1. V lize to už tak dobré nebylo, v dalším londýnském derby proti West Hamu doma prohrál a na odvrácení porážky nestačily ani góly Édouarda a Oliseho. Hosté skórovali hned třikrát a odvezli si body za výsledek 2:3.

Crystal Palace – Everton 3:1
    Crystal Palace – Southampton 2:2
    Tottenham – Crystal Palace 3:0
    Crystal Palace – Norwich 3:0
    Crystal Palace – West Ham 2:3

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Robert Jones, kterému budou na pomezí asistovat Adam Nunn a James Mainwaring.

Zápas na Amex Stadium začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků.

Brighton & Hove Albion FC: Sánchez – Veltman, Cucurella, Burn, Webster – Moder, Groß, Lallana (C), Mac Alister – Maupay, Trossard.
    Náhradníci: Scherpen – Lamptey, Roberts, Alzate, March, M. Caicedo, Leonard, Welbeck, Ferguson.

Crystal Palace FC: Butland – J. Ward (C), Joachim Andersen, Guehi, T. Mitchell – Gallagher, Hughes, Schlupp – Olise, Edouard, Eze.
    Náhradníci: Guaita – Clyne, Kelly, Ferguson, Milivojević, Rak-Sakyi, Riedewald, Mateta, Ch. Benteke.

Rozhodčí: Gillett – Nunn, Mainwaring.

1

1
    Hostující Michael Olise neprošel pravou stranou, u rohového praporku mu míč ukopl Marc Cucurella.

2
    Několik pokusů domácích o nákopy k pokutovému území, obrana Crystal Palace zvládla vše odvrátit.

3
    Mac Allister a Lallana zakombinovali středem, následný pokus o prostrčení do šestnáctky už ale nevyšla.

4
    Další pokus Brightonu proniknout středem, opět to skončilo u vápna, Mac Allister se nedostal dál.

5
    Mac Allister na pravé straně vápna vybojoval míč, přihrál na střed, kde si jej Trossard přehodil na levačku, následná střela už ale byla zablokována.

6
    Pascal Groß neodcentroval, Schlupp jeho prudký pokus srazil na autové vhazování.

7
    Brighton má zatím územní převahu, stále však čekáme na první střelu zápasu.

8
    První ostřejší zákrok zápasu, provinili se domácí faulem na Gallaghera. Crastal Palace se chystá rozehrát.

9
    Rozehrávka přímého kopu se nám protahuje, u hranice pokutového území se mezitím hromadí hráči obou celků.

10
    Hosté nakonec rozehráli nakrátko, jenže brzy přišli o míč a následoval dlouhý nákop vpřed. Ward při odvracení navíc udělal kiks a Grossard se najednou dostal do sóla. To zakončil střelou, kterou mu ovšem gólman Butland vykopl!
    10. První velká šance utkání

12
    Další pokus domácích o průnik, pravou stranou ovšem Jakub Moder neprošel a už se zase hraje na opačnou stranu.

14
    Po delší době se k brance dostali i hosté z Londýna, vše ale skončilo ofsajdem.

16
    Tempo nám teď pokleslo, hosté se snaží hru uklidnit, soupeře uspat a pak udeřit. K odkopu se chystá Butland.

18
    Z pravé straně po krátké narážečce centroval Groß, jenže jeho pas pouze prolétl prostorem, nenašel se nikdo, kdo byl zpracoval a zakončil.

18
    Po levé straně unikal Schlupp, poté si vyžádal narážečkou přihrávku do běhu, to už ovšem obrana Brightonu ubránila.

19
    Edouard si nabíhal na centrovaný míč, vyběhl však o malou chvíli dříve a byl z toho ofsjad.

20
    Už se zase hrálo na opačné straně, Moder měl na pravé straně vápna dost prostoru i času na zpětnou přihrávku, našel ale pouze vracející se protihráče.

22
    Teď Moderovi odskočil míč, do něj se následně opřel Lallana, ale pouze trefil stínícího Gallaghera.

24
    Není to zatím fotbal, který by zvedal ze sedadel, převaha Brightonu je stále pouze k pokutovému území.

25
    Prudký centr z pravé strany, Joel Ward odvracel pro jistotu na rohový kop a poté spoluhráčům ukazoval, že neslyšel pokyny spoluhráčů o tom, že může v klidu odehrát mimo vápno.

26
    Centr od rohového praporku letěl na zadní tyč, kde si sbíhal Webster, u hlavičky se však dopustil útočného faulu.

28
    Už zase hosté, Mitchell ale celkem záhy přišel u pomezní čáry o míč, ten mu odebral Groß.

29
    Ztrava posílal přihrávku pod sebe Groß, Maupay se už ale ke střele nedostal, chyběl mu možná půlkrok.

31
    Brighton kombinuje na útočné polovině, vidíme hromadu přihrávek, před branku toho ale moc nejde.

32
    Ke slovu se dostávali i hosté, na pravé straně centroval Gallagher, jenže to poslal pouze do zámezí. Sánchez se už chystá k odkopu.

34
    Moderův centr z levého křídla byl sražen Gallagherem, je z toho třetí roh Brightonu.

34
    Tentokrát to letělo přesně na střed malého vápna, po několika odrazech a pokusech o odvrácení vystřelil Veltman, trefil ale pouze hráče před sebou.

35
    No a pozor, rozhodčí se jde podívat na video, neboť ve vápně se odehrálo několik soubojů, kdy došlo k držení za dres, nebo ke sražení k zemi!

36
    A je to penalta! Hughes nedovoleně zastavil Veltmana a sudí po kontrole videa ukázal jasně!
    36. Sudí odhalil Hughesův zákrok a nařídil pokutový kop

38
    Penaltu si nachystal Pascal Groß, dal si krátký rozběh a kopl ji opravdu špatně. Neumístěnou střelu gólman Butland vyrazil!
    38. Groß zahrál penaltu opravdu ledabyle...

40
    Po rohovém kopu ssice dali domácí gól, když na malém vápně předvedl důraz Neal Maupay a doslova dotlačil míč za brankovou čáru, jenže zase se kontrolovalo video a to ukázalo, že Butland již měl míč ve svém držení a Maupay se tak dopustil faulu. Stále je tak stav 0:0.
    40. Maupayův neuznaný gól pro jeho útočný faul na gólmana

42
    Dva okamžiky, které nedopadly příliš dobře pro domácí ale hráče Brightonu nesrazily, stále se snaží o útok a teď už o gól do šatny.

44
    Je tu první žlutá karta utkání, za nedovolený zákrok ji dostal hostující Eberechi Eze.

45
    Teď už zase Crystal Palace, jmenovitě zprava centroval Olise. Sánchezovi pomohla obrana, míč je už zase u středu.

45
    Rozhodčí nastaví tři minuty.

45+2
    Zase tu je zdlouhavé kombinování domácích před šestnáctkou, chybí tomu ale koncovka...

45+3
    Až teď se kousek za šestnáctkou odhodlal Trossard, poslal ovšem svou střelu vysoko nad branku.

45+3

První půle je u konce a i když jsme sledovali velkou územní převahu Brightonu i s několika šancemi, gólu jsme se nedostali. V desáté minutě neproměnil brejk Trossard a ty největší možnosti přišly v závěru. Ve 38. minutě však penaltu neproměnil Pascal Groß a o dvě minuty později, když už Maupay míč protlačil za brankovou čáru, nebyl gól uznán pro jeho útočný faul. Hosté toho směrem kupředu mnoho nepředvedli a tak je stav stále 0:0.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.

46

47
    Hned v úvodu druhé půle se domácí dostali do šance, po centru přišlo Moderovo sklepnutí na branku a oblouček skončil na Butlandově břevně!
    47. Moder trefil Butlandovo břevno

48
    Protiútok také nebyl zlý, Edouard se natahoval po centru, Webster se jej snažil ubránit a odvrátit, jenže špičkou kopačky usměrnil míč na vlastní branku a Sánchez musel vykopávat.

49
    Moder se procpal za obranu Crystal Palace, v plném běhu ale nezakončil podle představ. Bylo to ale se zákrokem gólmana Butlanda, takže je tu další roh.

51
    Úvod druhé půle je hodně aktivní, teď se dopředu zase cpou hráči Crystal Palace.

53
    Prudká střela z dálky v podání hostujícího Ezeho, tohle letělo vysoko nad bránu.

54
    Vypadá to, že domácí budou muset střídat, neboť na trávníku leží Lallana, je ošetřován a do hry zřejmě brzy přijde Tariq Lamptey.

56
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Tariq Lamptey.

58
    Druhá půle je ze strany Crystal Palace rozhodně lepší a aktivnější, ale i zde to trpí na nevýraznou koncovku.

60
    Docela ostrý Hughesův zákrok, rozhodčí zatím hru nepřerušil, Brighton jde dopředu.

61
    Rozhodčí se ale v přerušené hře k faulu vrátil a Will Hughes dostal žlutou kartu.

62
    Další faul hostů, nyní u pomezní čáry atakoval soupeře Mitchell, bude následovat centr z pravé strany.

62
    Mitchell centr odvrátil, ale ne podle svých představ. Takže po přímém kopu je tu roh.

63
    Na centr od rohového praporku si nejvýše naskočil Webster, Butlandovu branku ale netrefil.

65
    Groß svým centrem z pravé strany našel Trossarda, ten se položil do voleje, jenže pouze trefil stínícího obránce Crystal Palace.

66
    Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Eberechi Eze, přichází Luka Milivojević.

66
    Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Odsonne Edouard, přichází Jean-Philippe Mateta.

67
    Moder se snažil o míč obrat Guehiho, jenže přehnal důraz a byl mu odpískán útočný faul.

69
    Crystal Palace právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení. Nejprve předvedli kombinaci s mnoha přihrávkami, aby se dostali do pokutového území, od brankové čáry přihrál pod sebe Schlupp, pas si zpracoval CONOR GALLAGHER a svou střelu uklidil k levé tyči Sánchezovy branky.
    69. Conor GALLAGHER - 0:1

70
    O malou chvíli později opět centroval Schlupp, tentokrát ale míč pouze prolétl vápnem.

72
    Brighton se samozřejmě cpe za srovnáním skóre, první pokus pokryl dobře chytající Butland.

73
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Solly March.

73
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Jöel Veltman, přichází Danny Welbeck.

74
    Sražený centr domácích, je tu další rohový kop.

74
    Opět si na centr naskakoval Webster, ale ani tentokrát branku netrefil.

76
    Brighton začíná utahovat šrouby a stále častěji se hraje před Butlandem.

77
    Tentokrát si na centr naskakoval Welbeck, toho ale celkem dobře ubránil Mitchell a i tato hlavička tak šla zcela mimo branku.

79
    A zase jsme u vápna Crystal Palace, domácí kombinují a hledají centu dovnitř.

80
    Po sklepnutí se po míči natahoval Welbeck, chtělo to ale ještě jeden krok.

81
    Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Michael Olise, přichází Christian Benteke.

82
    Butland vyboxoval Mac Alisterův centr od rohového praporku, následně se domácí ještě dopustili útočného faulu.

83
    Rozhodčí si vzal stranou Daniela Burna, který srazil menšího Willa Hughese, obešlo se to bez karty.

83
    Hosté vhazují na útočné polovině a rozhodně s tím nikam nepospíchají.

84
    Začíná se nám přitvrzovat, nyní byl odpískán faul hostujícímu Gallagherovi.

85
    U tyče si na centr naskakoval Cucurella, Joel Ward jej ale pokryl a sám dostal hru mimo pokutové území.

86
    Kombinace Lampteyho a Marche, zatím to ale nedokázali dostat do šestnáctky.

87
    Brighton právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! Domácí přenesli hru z pravé strany na tu druhou, Maupay převzal přihrávku, odpoutal se od Warda a posílal prudký pas na malé vápno. Hostující JOACHIM ANDERSEN se míč snažil odvrátit, jenže jej nešťastně usměrnil na vlastní branku a překonal Butlanda – 1:1.
    87. Joachim ANDERSEN - 1:1

88
    A Brighton se zase cepe do útoku, cítí, že by to mohlo klapnout i na obrat ve skóre.

89
    Welbeck nezakončil po centru, ale potleskem ocenil spoluhráče na dobrou myšlenku.

90
    Budou se přidávat čtyři minuty.

90+1
    Ještě jeden rohový kop pro Brighton, publikum žene tým do útoku.

90+2
    Do odvráceného centru se kus za vápnem opřel Solly March, halfvolej mu ale vůbec nevyšel a skončil o několik metrů vedle branky.

90+3
    Rozhodnout mohl Welbeck, když si naběhl na centr z pravé strany, jeho hlavička ale prosvištěla jen kousíček nad břevnem!
    90+3. Welbeck hlavičkoval těsně nad!

90+4
    V pokutovém území upadl Lamptey, jeho spoluhráči ukazovali, že byl faulován, rozhodčí měl ale dobrý výhled a ukázal, že tohle penalta rozhodně nebude.

90+4

Je dobojováno a vítěze jsme dnes nepoznali. Ve druhé půli se hrál rozhodně aktivnější fotbal a hodně do toho promluvili i hosté. Jako první však zahrozil Brighton, hned po návratu ze šaten trefil břevno Moder, ale poté přišly minuty, kdy byl aktivnější celek z Londýna. A Crystal Palace skóroval jako první, to se v 69. minutě trefil Conor Gallagher a vypadalo to, že si hosté odvezou všechny body. Dobře bránili všechny výpady soupeře, ale nakonec jim tři body nebyly přány. V 87. minutě centroval Maupay a Joachim Andersen si dal nešťastného vlastence. Brighton mohl výsledek nakonec zcela otočit, Welbeck však hlavičkoval těsně nad a duel tak skončil výsledkem 1:1. Brighton má po této remíze 28 bodů a je na osmém místě, Crystal Palace patří s 24 body 11. místo.

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 15:3. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:7.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:09:48)