Admiral Vladivostok
3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
cz Piatok 14.01.2022, 10:30 • Fetisov Arena, Vladivostok • KHL

Skončilo tedy poslední utkání KHL před koronavirovou přestávkou. Další zápasy se budou hrát až v sobotu 22. ledna. To už je z mé strany vše a přeji příjemné zakončení pracovního týdne! (12:55:44)

Československá stopa:
    Libor Šulák (VLD) – 0+0, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 26:55
    Vojtěch Mozík (VLD) – 0+0, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 24:18

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 15:32 (4:13, 5:12, 6:7)
    Zblokované střely – 29:10
    Vyhraná vhazování – 29:29
    Trestné minuty – 10:8
    Hity – 7:16

Hokejisté Vladivostoku poráží podruhé ve třech dnech Novosibirsk a celkově si připisují už čtvrté vítězství v řadě! Ve vyrovnaném utkání nejprve domácí dvakrát srovnávali skóre v první třetině. Ve druhé části gól nepadl a rozhodnout tak musela až závěrečná část. V ní Admiral nejprve přežil dlouhé oslabení při čtyřminutovém vyloučení Metlanikova a v čase 54:25 naopak přišla přesilovková trefa domácích, o kterou se postaral dorážející Arťom Garejev. Domácí už pak vedení 3:2 uhájili, byť se museli ještě jednou bránit v oslabení.

59:44
    Rozhodčí nařizují buly ve středovém kruhu a Säteri se musí vrátit do branky!

59:23
    Lugin ze středního pásma minul prázdnou branku soupeře!

59:05
    Poslední minuta, hosté odvolali brankáře!

58:48
    Oddechový čas pro Novosibirsk...

58:48
    Hosté v postavení mimo hru. Čas jim už dochází.

58:33
    Domácí jsou v plném počtu!

57:57
    Nick Shore střílel z pravého kruhu. Serebrjakov vyrazil a dorážka Jevgenije Česalina minula branku!

57:17
    Po chybě hostí ujížděl sám na branku Vladislav Kaletnik. Bekhendovou kličkou si ale nepřišel na Säteriho! Ten ještě udržel Sibir ve hře.

57:03
    Jokipakkovi nyní utekl puk až do středního pásma.

56:50
    Domácí vyhodili.

56:32
    Přesilovka pro Sibir! Za podrážení je vyloučen Leonid Metalnikov.

55:58
    Hosté mají na vyrovnání už jen čtyři minuty. Admiral ale nyní drží puk v útočném pásmu.
    54:25 Arťom GAREJEV - 3:2

54:25
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Domácí přesilovku rychle využívají a strhávají vedení na svou stranu! Přihrávku na pravý kruh dostal Josh Kestner. Jeho střelu vykopl Säteri pravým betonem před sebe, kde doráželi Dmitrij Sajustov s ARŤOMEM GAREJEVEM a byl to druhý jmenovaný, který nakonec dopravil kotouč za brankovou čáru – 3:2. Asistence: Dmitrij Sajustov a Josh Kestner.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 5. Verba, 19. Sajustov (Kaletnik, Rykov), 55. A. Garejev (Sajustov, Kestner) – 4. N. Shore (Jokipakka, O. Li), 16. A. Šarov (Pjanov, Jokipakka)

Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Lazušin) – Šulák (C), Mozík, Rykov, Metalnikov (A), Fazylzianov, Patrikejev, Palivko – Kestner, Sajustov, A. Garejev – Kaletnik, Obidin, Lugin (A) – Indrašis, Iľjin, Rihards Bukarts – A. Ševčenko, P. Šen, Verba.
    HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – D. Bodrov, Jokipakka, J. Alanov, Čajkovský, Ilja Morozov, Kudako, N. Jefremov – O. Li, N. Shore (A), Litovčenko – Setdikov, A. Šarov (A), Pjanov – Lipon, Goluběv, Česalin (C) – N. Korotkov, Nikita Šaškov, A. Jakovlev.

Rozhodca: A. Gofman, R. Gofman – Gorděnko, Sysujev