Boston – Philadelphia 3:2 (kon.) | Tampa Bay – Vancouver 4:2 (kon.) | Carolina – Columbus 0:6 (kon.)
Detroit – Winnipeg 0:3 (kon.) | NY Islanders – NJ Devils 3:2 (kon.) | St. Louis – Seattle 2:1 (kon.)
Nashville – Buffalo 1:4 (kon.) | Chicago – Montreal 3:2 (po pr.) | Calgary – Ottawa 1:4 (kon.)
LA Kings – Pittsburgh 6:2 (kon.) | San Jose – NY Rangers 0:3 (kon.)
Carolina Hurricanes
0:6 (0:1, 0:1, 0:4)
Columbus Blue Jackets
cz Piatok 14.01.2022, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky hokeje. Vítám všechny u sledování zápasu nejprestižnější hokejové ligy světa mezi domácí Carolinou Hurricanes a Columbusem Blue Jackets.

CAROLINA HURRICANES
    Vyadařený průběh sezony prožívá Carolina. Hurricanes během třiatřiceti duelů nasbírali už padesát bodů, což je řadí na třetí místo Východní konference. Hurricanes však mají odehráno o několik zápasů méně než jejich konkurenti, mohou se tedy v pořadí ještě posunout výše. Z posledních deseti duelů svěřenci Roda Brind'Amour prohráli pouze dvakrát. Jedna porážka však přišla v posledním ligovém duelu s Floridou, mají tedy velkou motivaci v zápase s Blue Jackets uspět a vrátit se na vítěznou vlnu.

COLUMBUS BLUE JACKETS
    Rozpačitý ročník zatím prožívá Columbus. Blue Jackets se získanými třiatřiceti bodu během čtyřiatřiceti duelů okupují desátou příčku. Columbusu se však daří jednoznačně lépe na domácím ledě, v bilanci získaných bodů na hřiští soupeřů jsou až na předposledním místě Východní konference. Blue Jackets trápí především obrana, 122 inkasovaných branek patří k nejvyššímu číslu v soutěži. Kádr Columbusu však prošel v létě výraznou obměnou, změny doznala i pozice trenéra, a tak se žádné velké cíle v Columbusu nevyhlašovaly. Podaří se Blue Jackets uspět na hřišti jednoho z nejlepších celků soutěže a vylepšit si venkovní bilanci?

Česká a slovenská stopa

Martin Nečas (CAR) – 31 zápasů, 19 bodů (7+12)
    Jakub Voráček (CBJ) – 34 zápasů, 25 bodů (1+24)

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Lyon) – A. DeAngelo, Skjei, Pesce, Cole, Bear, Brendan Smith – Jarvis, Aho (A), T. Teräväinen – Fast, Trocheck, A. Svečnikov – M. Nečas, J. Staal (C), Niederreiter – Lorentz, Stepan, Kotkaniemi.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – A. Boqvist, Werenski (A), Peeke, Gavrikov, Kukan, Bean – Nyquist, Jenner (C), Laine – O. Bjorkstrand (A), Sillinger, Domi – Činachov, Kuraly, E. Robinson – Bemström, Roslovic, Texier.
    Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: St. Laurent, Pollock – Pancich, Brisebois.

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Nic nebrání k tomu, aby dnešní duel mohl být odstartován!

00:01

00:01
    První buly celého utkání dopadlo vítězně pro hosty, kteří se okamžitě vrhají dopředu.

00:44
    Jarvis se po zisku kotouče dostal do pásma a prudce vypáli. Merzlikinse však neohrozil, jeho střela letěla na branku.

01:04
    Nepřesná rozehrávka jednoho z domácích obránců, hra se vrací zpět před Andersena.

01:34
    Svoji práci s hokejkou musel ukázat Merzlikins, který odehrál kotouč před najíždějícím Nečasem.

02:13
    Pesce se dostal k nahození od modré řáry, to mu však nevyšlo. Kotouč minul branku.

02:44
    Domácí zavřeli na delší dobu soupeře v jeho třetině, vše vygradovalo pokusem Beara, který pálil prudce zápěstím. Jeho pokus však pokus orazítkoval mantinel za brankou.

03:15
    Domácí jsou od začátku zápasu velmi aktivní. Po další kombinaci pálil volný Pesce, domácí obránce však našel pouze lapačku Merzlikinse.

04:10
    Domácí vytahují své napadání až na obránce soupeře, což hráčům Blue Jackets zatím dělá velké problémy. Hostující hráči ztrácí kotouče ve středním pásmu a domácí se poté dostávají do tlaku.

04:27
    Poprvé v permanenci Andersen. Domácí srážce svatyně musel zasahovat proti střela Domiho, který se rychle zorientoval v útočné třetině a vypálil. Domácí brankář však na celou situaci dobře viděl, a tak s pokusem hostujícího hráče neměl větší problém.

05:43
    Hosté uzamkli svého soupeře v jeho třetině, obléhání ukončil pokus Kukan, který pouze provětral mantinel za brankou Andersena.

06:10
    Stepan se skvěle odpoutal od svého strážce, předložil kotouč Kotkaniemimu, který pálil. Ani pokus finského mladíka však Merzlikinse výrazně neohrozil.

07:18
    Zajímavou kličku si dovolil Bjorkstrand na jednoho z domácích obránců, ten však celou situaci dobře přečetl a nedovolil vznik vážnější šance.

07:57
    Po vyhraném vhazování v útočném pásmu pálil okamžitě Skjei, dobrým blokem se však prezentoval hostující kapitán Jenner, který srazil kotouč mimo led. Následuje komerční pauza.

08:43
    Columbus právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! Nahození od modré čáry od bývalého hráče Hurricanes Jakea Beana vyrazil Andersen pouze před sebe. Na dorážku Roslovice ještě dokázal domácí obránce zareagovat, na dorážku EMILA BEMSTRÖMA už byl krátký. Asistence: Jack Roslovic a Jake Bean.
    08:43 Emil BEMSTRÖM - 0:1

09:36
    Skvělé dva zákroky vytáhl Elvis Merzlikins. Hostující brankář nejprve zlikvidoval přečíslení dva na jednoho, následně si na lotyšském brankáři vylámal jazyk i Sebastian Aho, kterého vyčapal Merzlikins další parádním zákrokem!

10:55
    Hra se nám rozjela, oba týmy přeply na vyšší rychlostní stupeň. Vidíme hru nahoru dolu plnou šancí na obou stranách.

11:49
    Hosté se vymanili z vytaženého napadání Hurricanes a mířili do přečíslení. Skvělou defenzivní práci však ukázal Cole, který přetlačil Jennera a vybojoval kotouč zpět pro domácí barvy.

12:45
    Po sérii odrazů se do dobré šance dostal Bjorkstrand, jeho pohotová střela však mířila daleko od domácí branky, Andersen tak mohl zůstat klidný.

13:48
    Svoji práci s hokejkou nám ukázal i domácí Andersen, stejně jako brankář hostí, tak i ten domácí byl v této činnosti úspěšný.

14:43
    Kotkaniemi si za brankou Blue Jackets rovnal kotouč na fintu zpoza branky, puk mu však pohotově vypíchl Gavrikov a zabránil snaze domácího forvarda.

15:53
    Ofsajdové postavení při přechodu do útočného pásma zabránilo další snaze hostů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

16:38
    Po sérii odrazů se ke kotouči dostal těsně za modrou Werenski. Hostující opora obranných řad si ještě vylepšila pozici a pruce vypálila. Ránou však vyprášil Werenski pouze mantinel za brankou Andersena.

17:03
    Více než dvacetisekundovou bitvu o kotouč v rohu útočného pásma domácích nakonec zvládli hosté, kteří mohou rozjet další útočnou akci.

17:37
    Sám na Andersena se řítil hostující Texier. Francouzský útočník ve službách Columbusu zvolil netradiční zakočení, které však mu však nevyšlo podle představ.

19:02
    Díky parádnímu napadání čtvrté útočné formace domácích se Hurricanes dostali ke kotouči. Parádní forčekink ocenili i domácí fanoušci mohutným pokleskem.

19:56
    Pouze Skjei zbýval hostujícímu kapitánovi v cestě na Andersena. Domácí obránce však zvládl silový souboj, který kterému uzmul kotouč do své moci.

19:59
    Po závěrečné siréně vznikl ještě konflikt před brankou Andersena, rozhodčím se podařilo potyčku rychle roztrhat. První třetina je za námi.

19:59
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Andrej Svečnikov – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Eric Robinson – 2 min., hrubost).

20:00

První část dnešního duelu máme za sebou. Spokojenější do kabin odcházejí hosté, kteří se ujali vedení v 9. minutě hry, kdy si svůj gólový účet v této sezoně otevřel Emil Bemström. Domácí začali aktivně, vypracovali si několik zajímavých příležitostí, které dokázal uhasit skvělý Merzlikins. Postupem času však hosté přebírali iniciativu a i díky smrtícím protiútokům si tedy nakonec právě oni odnášejí do dalšího průběhu zápasu gólový náskok.

Bodyčeky: 6– 9.

Oba týmy jsou zpět na ledové ploše, jdeme na druhou část!

20:01

20:01
    Po vyloučeních na konci první části startujeme tu druhou hrou čtyřech proti čtyřem.

21:42
    Stejně jako do první části, tak i do té druhé domácí vstoupili aktivněji. Dvakrát po sobě pálil DeAngelo. Ani jedna střela domácího obránce však nemířila na branku.

22:38
    Zajímavý start do druhé části prožil obránce hostů Adam Boqvist, který si hned v úvodu třetiny střihl více než dvou a půl minutový pobyt na ledě.

23:19
    Hosté zaváhali v rozehrávce, což mohl potrestat Niederreiter, jeho rána však nemířila přesně.

23:45
    Po uvolnění ve střední pásmu mířili do přečíslení dva na jednoho hosté. Činachov se však vyhnal ze střeleckého úhlu, jeho následná střela téměř z brankové čáry moc šancí na úspěch neměla.

25:11
    Čtvrtá útočná formace Blue Jackets je dnes velm aktivní. Tentokrát Bemström našel zpoza branky volného Texiera, který pálil z jedné. Jeho pokus jen těsně minul branku domácích.

26:02
    Pokud hosté zaváhají, tak se mohou v brance spolehnout na výborného Merzlikinse. Hostující brankář dokázal dvakrát pohotově zasáhnout proti střelám domácích útočníků a drží stále čisté konto.

26:42
    Nyquist nepřesně hledal najíždějícího Jennera, celá akce Blue Jackets končí zakázaným uvolněním. Hra se nám vráti před Merzlikinse.

27:50
    Do dobré pozice si najel Sillinger. Domi však hostujícímu mladíkovi poslal kotouč na brusle, a tak Sillinger nemohl pálil z jedné. Následně byl hostující útočník obrán o kotouč Smithem.

28:06
    Podél levého mantinelu se protáhl Martin Nečas, který po přechodu do útočné třetiny ihned pálil. Jeho ránu dokázal Merzlikins vyrazit ramenem.

28:42
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Vladislav Gavrikov – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Teuvo Teräväinen – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání).

28:42
    Gavrikov si pomohl faulem proti Teräväinenovi, ten padl až moc ochotně, čehož si všimli hlavní sudí, kteří společně s ruským obráncem vylučují i Fina na straně domácích.

29:21
    Poprvé v zápase dal o sobě výrazněji vědět Patrik Laine. Hostující útočník se nejprve zbavil svého stránce, jeho následná dělovka končí v lapačce Andersena.

30:42
    Oba vyloučení aktéři jsou zpět na ledě, pokračujeme v plném počtu na obou stranách.

31:13
    Po střele Jarvise poskakoval kotouč po brankové čáře, nikdo z domácích ho však nedokázal zasunout do branky!

31:51
    Fantastickým pasem našel Niederreiter DeAngela. Na poslední chvíli však sáhl do střely domácího obránce Kukan, který zabránil střeleckému pokusu.

31:56
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Co se nepovedlo na jedné straně, to vyšlo na druhé. JEGOR ČINACHOV se dostal do samostatného úniku, který zakončil přesnou střelou zápěstím. Asistence: Vladislav Gavrikov a Eric Robinson.
    31:56 Jegor ČINACHOV - 0:2

33:49
    Hostům vlila vstřelená branka novou krev do žil. Téměř minutu drželi Blue Jackets svého soupeře v jeho třetině. Celému tlaku však chyběla častější střelba, díky které by musel být Andersen ve větší permanenci.

34:38
    Po krásné nabídce od Jarvise se kotouč dostal na hůl Sebastian Aha, který pálil rychle bez přípravy. I nejproduktivnější hráč domácího celku si vylámal zuby na výborném Merzlikinsovi.

35:29
    Nepřesná rozehrávka hostů vrací zpět před Merzlikinse. Vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.

36:13
    Obrovský závar před domácí brankou. Ani Kuraly ani Robinson však třetí kotouč za záda Andersena nedostali.

36:53
    Na modré čáře zůstal zapomenutý Stepan, rána domácího útočníka vyprášila Merzlikinsovi levý beton.

37:19
    Domi si počkal až mu před branku najede Bjorkstrand, kterého se poté pokoušel najít. Do střely Bjorkstranda však na poslední chvíli sáhl jeden z domácích obránců, který překazil další hostující šanci.

38:16
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Ethan Bear – 2 min., držení).

38:16
    Ethan Bear si podržel najíždějícího Texiera, což nezůstalo bez povšimnutí hlavních sudích, kteří domácího obránce posílají na trestnou lavici. Hosté tak mají možnost svůj náskok ještě navýšit.

38:26
    Naopak mohlo být sníženo! Trocheck ujel hostujícím obráncům a ke vstřelení brance zbývalo už vyzrát pouze na Merzlikinse. To se však nepovedlo, Merzlikins dokázal pokus domácího útočníka vykrýt levým betonem.

39:30
    Hostům se zatím v přesilové hře vůbec nedaří, Blue Jackets dělá velký problém se pouze usadit v útočné třetině.

40:00

Druhá část hry je za námi. Ani ve druhé třetině nedokázali domácí vyzrát na výborně chytajícího Merzlikinse, který trápí favorizované Hurikány. Naopak vedení se podařilo navýšit hostům zásluhou Jegora Činachova, který dokázal proměnit samostatný protiútok. Nezbývá než se těšit na třetí část dnešního klání, ve které čeká Hurricanes stíhací jízda za vyrovnáním. Podaří se domácím s vývojem utkání ještě něco udělat nebo poprvé v sezoně ve vzájemném duelu uspějí Blue Jackets?

Bodyčeky: 9 – 15.

Oba celky jsou zpět na ledové ploše. Jdeme na třetí třetinu!

40:01

40:43
    Po necelých pětačtyřiceti sekundách poprvé v permanenci Merzlikins. Střela Staal však neměla patřičnou razanci, a tak neměla moc šancí na úspěch.

41:32
    Jarvis šikovně tečoval před brankou ránu od modré čáry, i na změnu směru kotouče však dokázal zareagovat.

42:32
    Texier se dokázal zbavit svého strážce, našel na modré čáře Gavrikova, který svoji ranou pouze orazítkoval stranu branky.

43:36
    Útočný výlet si střihl Adam Boqvist. Mladý švédský obránce v barvách Blue Jackets objel branku, žádného ze svých spoluhráčů však nenašel přesně.

44:26
    Hosté navyšují náskok! Niederreiter ztratil kotouč ve středním pásmu, čehož využil Jenner, jež našel přes šířku kluziště PATRIKA LAINEHO, který dělovkou posílá hosty do tříbrankového vedení! Asistence: Boone Jenner.
    44:26 Patrik LAINE - 0:3

45:03
    Čtvrtá branka v síti domácích! Další zaváhání v rozehrávce Hurricanes hosté trestají. JEGOR ČINACHOV si pohrál s Andersenem a přidává čtvrtou branku do domácí sítě! Asistence: Eric Robinson a Sean Kuraly.
    45:03 Jegor ČINACHOV - 0:4

45:03
    Střídání v týmu Carolina Hurricanes: ze hřiště odchází Frederik Andersen, přichází Jack LaFontaine.

45:03
    Pátá inkasovaná branka vyhnala z klece Andersena, na jehož místo nastupuje Jack LaFontaine, pro kterého jde o debut v NHL!

45:33
    Hosté přidávají jednu branku za druhou. Další samostatný únik dokázal proměnit Cole Sillinger a Blue Jackets vedou již o pět branek! Asistence: Oliver Bjorkstrand a Jake Bean.
    45:33 Cole SILLINGER - 0:5

45:33
    Domácímu brankáři tak premiéra v nejlepší soutěži světa výrazně zhořkla, inkasoval totiž hned z prvního střeleckého pokusu.

47:29
    Domácí jsou rychlým sledem inkasových branek pochopitelně omráčeni. Merzlikins již nemusel několik minut předvést žádný zákrok.

48:41
    Z těžké pozice pálil Svečnikov. Domácí útočník měl kotouč pod nohami, a tak střela byla nepřesná.

48:59
    Téměř po brankové čáře za zády Merzlikinse poskakoval kotouč. Ani jeden z domácích ho však nedokázal zasunout za hostujícího muže s maskou.

50:11
    DeAngelo se parádně uvolnil na modré čáře, objel branku a hledal volného Aha. Tomu však na poslední chvíli před brankou nadzvedl hokejku Peeke, a tak domácí forvard nemohl zakončit.

50:12
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Dean Kukan – 2 min., držení).

50:12
    Kukan si pomohl faulem v předbrankovém prostoru, za což si odchází odpočinout na tresnou lavici. Domácí mají velkou možnost vstřelit první branku v zápase.

52:12
    Přesilová hra se domácím příliš nevydařila, Merzlikins nemusel vytáhnout žádný těžký zákrok.

53:20
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Anthony DeAngelo – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

53:20
    Domácí těžce nesou současný stav. Pusu si na hlavní sudí otevřel Tony DeAngelo, který za své řeci vyfasoval deseminutový osobní trest a dnešní duel pro něj skončil.

54:00
    Svečnikov se dokázal uvolnit od svého strážce a pohotově vypálil. Jeho přízemní střelu na přední tyč dokázal Merzlikins vyrazit do rohu. Následuje komerční pauza.

54:26
    Hosté si ve třetí třetině dávají trénink samostatných úniků a nutno podotknout, že jim vycházejí parádně! Texier se dokázal uvolnit od obránce a předložil kotouč na hůl JACKA ROSLOVICE, který přesnou střelou zápěstím přidává šestou branku do domácí sítě! Asistence: Alexandre Texier a Emil Bemström.
    54:26 Jack ROSLOVIC - 0:6

57:07
    Utkání se spíše už pouze dohrává. Ani jeden z týmů se nežene do nějakých velkých útočných akcí.

58:04
    Domi zahrál kotouč v ofsajdovém postavení. Hosté viděli celou situaci jako úmyslnou a posouvají hru před Merzlikinse.

59:00
    Poslední minuta hry chybí do konce utkání. Hráči Blue Jackets mají v hlavě asi jediné, a to pomoci Merzlikinsovi k udržení čistého konta.

59:34
    Po nahození Nečase se kotouč nečekaně odrazil před Staala, který byl zřejmě také zaskočen celou situací a nedokázal kotouč dostat do sítě.

Máme za sebou dnešní bitvu mezi Carolinou Hurricanes a Columbusem Blue Jackets, která dopadla jednoznačně lépe pro hosty, kteří si z Raleigh odvážejí vysokou výhru 6:0. Definitivní kroky k vítězství udělali Blue Jackets během 45. a 46. minuty, kdy nasázeli do domácí sítě tři přesné trefy. Nepovedenou premiéru v nejlepší soutěži světa si střihl brankář domácích Jack LaFontaine, který inkasoval hned z první střely a ze tří střel, které na něj letěly inkasoval hned dvakrát. Naopak na druhé straně zavřel svoji branku Elvis Merzlikins, který si připisuje čisté konto! Dvěma brankami se poté na vítězství podílel mladý ruský útočník Jegor Činachov.

Domácím nezbývá nic jiného, než na utkání rychle zapomenout. Možnost na nápravu mají hned následující noc, kdy hostí Vancouver. To Blue Jackets si střihnout další duel v noci ze soboty na neděli, kdy míří na led Floridy.

Kdo se postavil do brankoviště?

Frederik Andersen (CAR) – 28 zásahů, 4 obdržené branky, 87,5% úspěšnost, čas na ledě 45:03
    Jack LaFontaine (CAR) – 1 zásah, 3 obdržené branky, 33,3% úspěšnost, čas na ledě 14:57
    Elvis Merzlikins (CBJ) – 31 zásahů, 0 obdržených branek, 100% úspěšnost, čas na ledě 60:00

Hvězdy zápasu:
    1. Elvis Merzlikins (CBJ) 100% úspěšnost zákroků
    2. Jegor Činachov (CBJ) 2+0
    3. Jack Roslovic (CBJ) 1+1

To je pro dnešek ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (03:37:15)

Adam Černý

Góly a asistencie: 9. Bemström (Roslovic, Bean), 32. Činachov (Gavrikov, E. Robinson), 45. Laine (Jenner), 46. Činachov (E. Robinson, Kuraly), 46. Sillinger (O. Bjorkstrand, Bean), 55. Roslovic (Texier, Bemström)

Carolina Hurricanes: F. Andersen (46. LaFontaine) – A. DeAngelo, Skjei, Pesce, Cole, Bear, Brendan Smith – Jarvis, Aho (A), T. Teräväinen – Fast, Trocheck, A. Svečnikov – M. Nečas, J. Staal (C), Niederreiter – Lorentz, Stepan, Kotkaniemi.
    Tréner: Rod Brind'Amour

Tréner: Brad Larsen

Rozhodca: St. Laurent, Pollock – Pancich, Brisebois

Diváci: 15 979