Boston – Philadelphia 3:2 (kon.) | Tampa Bay – Vancouver 4:2 (kon.) | Carolina – Columbus 0:6 (kon.)
Detroit – Winnipeg 0:3 (kon.) | NY Islanders – NJ Devils 3:2 (kon.) | St. Louis – Seattle 2:1 (kon.)
Nashville – Buffalo 1:4 (kon.) | Chicago – Montreal 3:2 (po pr.) | Calgary – Ottawa 1:4 (kon.)
LA Kings – Pittsburgh 6:2 (kon.) | San Jose – NY Rangers 0:3 (kon.)
New York Islanders
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
New Jersey Devils
cz Piatok 14.01.2022, 01:38 • UBS Arena, New York • NHL

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (04:19:02)

Zdeno Chára (NYI) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:31
    Christián Jaroš (NJD) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:13

Utkání přihlíželo 17 255 diváků.

Hokejisté New Yorku Islanders potvrdili roli favorita a na domácím ledě porazili New Jersey 3:2, byť jim soupeř dal pořádně zabrat do posledních minut.

Do vedení se dostali Ďáblové, leč domácí ještě před koncem úvodní dvacetiminutovky vyrovnali a ve druhé třetině pak dokonal obrat Pelech. Hosté ovšem nesložili zbraně a krátce poté, co se hra přehoupla do závěrečné desetiminutovky základní hrací doby, skóroval Nathan Bastian. Jeho trefa ale na body nestačila, protože v 56. minutě se prosadil povedenou střelou nad rameno gólmana Mathew Barzal, na jeho gól již Devils odpověď nenašli.

Svěřenci kouče Trotze zůstávají i přes vítězství v tabulce Metropolitní divize poslední, nicméně z důvodu menšího počtu odehraných zápasů stále mohou živit naději na play-off. Manko na dnešního soupeře stáhli na pět bodů.

59:53
    Je to jasné, domácí zvítězí! Adam Pelech zastavil průnik Hischiera po pravém mantinelu a černou gumu zvládl dostat ven z obranného pásma.

59:19
    Hokejisté v bílých dresech kombinují v útočném pásmu a hledají další skulinku, kudy by mohli prostřeli Ilju Sorokina. zatím bez úspěchu.

58:46
    Tlak Devils se stupňuje. V pádu střílel z levého kruhu Jegor Šarangovič, ale ani on neposlal zápas do prodloužení, nezamířil totiž mezi tři tyče.

58:25
    Těžké zpracování o mantinel pro Tatara, avšak poradil si. Na modrou nahrál Subbanovi, s jehož ránou si Gillies poradil a zvládl i dorážku Hischiera.

57:40
    Přestože hosté nezískali pevné postavení v útočném pásmu, tak Jon Gillies odjel na střídačku. Ďáblové zkouší powerplay!

57:26
    Čas hraje proti hostům, to je jasné. Domácí si jsou vědomi, že hrát musí soupeř, proto do ofenzivy nežene a ve většině případů volí pod tlakem vysoké obloučky.

56:45
    Finální fáze nevyšla ani Jimmymu Veseymu. Chytře si sice sjel do levého kruhu, jenže v klíčový okamžik promáchl.

56:24
    Jegor Šarangovič nebyl daleko od bleskové odpovědi. Jenže vůbec nezvládl zpracování, místo zakončení tak zadarmo přišel o kotouč.
    55:07 Mathew BARZAL - 3:2

55:07
    Islanders právě vstřelili branku!
    Při hře ve čtyřech vrací náskok na stranu Isles MATHEW BARZAL! Sám akci rozjel, když udržel puk proti přesile a k pravému mantinelu nahrál Baileymu. Vzápětí si sjel mezi kruhy, kam dostal ideální zpětný pas do hokejky a forhendovou ránou z první zacílil nechytatelně nad levé rameno gólmana. Asistence: Josh Bailey a Scott Mayfield.

54:44
    Cal Clutterback zakvedlal s kotoučem u pravého mantinelu a ve finále zvolil zakončení. Rozvlnil pouze boční síť.

54:30
    Po levém mantinelu nahodil puk Mathew Barzal, na opačné straně cíleně hledal Baileyho. Američan ovšem nenabral dostatečně velkou rychlost, přebruslil jej White.

53:27
    Ross Johnston psychicky neustál situaci, že neudržel puk, navíc ztratil hokejku. Nathan Bastian ho následně nechtěl pustit, aby si ji vzal zpět. Mezi oběma hokejisty se strhla menší potyčka, rozhodčí ji vyřešili udělením dvouminutového trestu pro oba.

Milan Huppert

Góly a asistencie: 19. Bailey (Parise, Beauvillier), 30. Pelech (Parise, Bellows), 56. Barzal (Bailey, Mayfield) – 10. Šarangovič (P. K. Subban, Colton White), 51. Bastian (Ty Smith, N. Hischier)

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Mayfield, Pelech, Dobson, Chára, Greene, Salo – Bailey, Barzal, A. Lee (C) – Wahlstrom, Nelson, Beauvillier – Parise, Czarnik, Bellows – Clutterbuck, Cizikas, Ross Johnston.
    Tréner: Barry Trotz

New Jersey Devils: J. Gillies (Shapiro) – Graves, Siegenthaler, P. K. Subban, Ty Smith, Ch. Jaroš, Colton White – Zacha, N. Hischier (C), Vesey – Tatar (A), J. Hughes (A), Šarangovič – J. Boqvist, Mercer, A. Johnsson – Bastian, M. McLeod, Greer.
    Tréner: Lindy Ruff

Rozhodca: Lee, L'Ecuyer – Cherrey, Galloway

Diváci: 17 255