Rennes – Bordeaux 6:0 (kon.) | Lorient – Angers 0:0 (kon.) | Monaco – Clermont Foot 4:0 (kon.)
Remeš – Metz 0:1 (kon.) | Štrasburg – Montpellier 3:1 (kon.) | Troyes – Lyon 0:1 (kon.)
Marseille – Lille 1:1 (kon.)
Olympique Marseille
1:1 (0:1)
Lille OSC
cz Nedeľa 16.01.2022, 20:45 • Stade Vélodrome, Marseille • Ligue 1 Uber Eats • 21. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (22:54:16)

Držení míče: 77 % : 23 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 8:1. Rohy: 15:2. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 10:12.

Lille je po nedokončených jednadvaceti kolech desáté, ale stále má jen čtyřbodové manko na pohárové příčky. Marseille spadla za Nice na třetí místo.

Marseille celý zápas bušila do fantasticky organizované obrany a v důsledku vyloučení hostujícího záložníka Andrého už nemusela od 32. minuty řešit časté protiútoky. Ty dogám kvůli Yilmazovým ofsajdům mnohdy nevycházely, ale i tak dosáhly na vedoucí trefu z hlavičky Botmana. Sampaoliho družina marně dobývala nespočtem centrovaných míčů a standardních situací. Grbić držel nulu až do 76. minuty, kdy neměl nárok na krásnou střelu Ündera. Bod byl pro Marseille málo a její tlak pokračoval, jenže stav 1:1 vydržel až do konce.

90+4

90+4
    Je to celá série rohů. Po druhém z nich Grbić vyškrábl nad břevno hlavičku Gersona!

90+3
    Saliba přihrával podél zadní čáry. Çelik nešikovně odkopl balon do spoluhráče Fonteho a dogy jsou rády za roh.

90+2
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Renato Sanches, přichází Xeka.

90+1
    Luan Peres obdržel od Guendouziho centr do těžké pozice k zakončení. V pokleku hlavičkoval vedle brány.

90+1
    Druhá půle byla velmi plynulá, ale i tak ji rozhodčí prodlužují o čtyři nastavené minuty.

90
    Payet zase musel dozadu. Guendouzi zkusil projít do vápna individuálně, ovšem Onana byl nad jeho síly.

89
    Za dobrou minutu a půl se nic nezměnilo. Přímočařejší byl až Lirola, jenže Botman byl zase na správném místě.

88
    Marseille ze všech možných stran obehrává zatažený blok a ztrácí tím docela dost času. K vstřelení rozhodujícího gólu už ho moc nezbývá.