AC Miláno – Spezia 1:2 (kon.) | Bologna – Neapol 0:2 (kon.) | Fiorentina – CFC Janov 6:0 (kon.)
AC Miláno
1:2 (1:0)
Spezia Calcio
cz Pondelok 17.01.2022, 18:30 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Talianska Seria A • 22. kolo

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 11:3. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:17. (20:36:10)

AC Milán po velké převaze vedl po prvním poločase jen 1:0 a koledoval si o problémy, které skutečně přišly po změně stran. Spezia byla výrazně nebezpečnější a dokázala nejdříve vyrovnat brankou Agudela, v 96. minutě pak o šokující výhře hostů rozhodl Emmanuel Gyasi.

Vítězné brance předcházel ohromný nápor domácích, kterým nejdříve zabránil ve skórování obrovskou chybou rozhodčí Serra, když jim nepochopitelně neponechal výhodu, pak Zlatana Ibrahimoviće dvakrát bravurně vychytal Ivan Provedel a hosté pak z ojedinělého protiútoku dokázali rozhodnout o naprosto senzační výhře!

Už jsem chtěl zmínit, že Spezia získá první historický bod proti AC Milán, ohromným zázrakem to ale jsou body rovnou tři!

90+6
    90+6. Emmanuel GYASI - 1:2

90+6
    Spezia právě vstřelila branku!
    Neuvěřitelný zázrak na San Siru! Hosté vyrazili do protiútoku, Viktor Kovalenko přihrál napříč pokutovým územím na EMMANUELA GYASIHO, jenž prostřelil brankáře Maignana a rozhoduje o hostující výhře!

90+5
    Neskutečně dramatický finiš už se blíží ke svému vyvrcholení.
    90+4. Ibrahimovićovu hlavičku parádně zlikvidoval Provedel.

90+4
    Po rohu se k hlavičce dostal Ibrahimović a Provedel na brankové čáře bravurně vyráží jeho pokus na tyč!

90+4
    Zlatan Ibrahimović ránou z volného kopu pořádně protáhl Provedela, ten vyrazil míč nad břevno!

90+3
    Dimitris Nikolaou dostává žlutou kartu.
    90+3. Rozhodčí Serra neponechal domácím výhodu.

90+3
    Domácí se hromadně zlobí na rozhodčího Serru! Ten odpískal faul Nikolaua na Rebiće, místo aby ponechal výhodu Júnioru Messiasovi, ten se parádně trefil do horního rohu, ovšem už krátce po odpískání!

90+2
    Po přihrávce Rebiće byla zablokována střela Girouda, domácí marně reklamovali údajnou ruku Martina Erliće.

90+1
    Rozhodčí Serra k dnešním devadesáti přidává pět nastavených minut, což je až dost vzhledem k průběhu druhého poločasu.

90
    Po souhře Girouda s Rebićem se ke střele z otočky dostal Zlatan Ibrahimović, střelou z otočky doprostřed branky ale Provedela moc neprověřil.

90
    Messiasův centr se odrážel v pokutovém území, pak Kovalenko odkopl míč do středu hřiště.