Freiburg – Stuttgart 2:0 (kon.) | Fürth – Mainz 2:1 (kon.) | Hoffenheim – Dortmund 2:3 (kon.)
Leverkusen – Augsburg 5:1 (kon.) | Mönchengladbach – Union Berlín 1:2 (kon.) | Bochum – Kolín nad Rýnom 2:2 (kon.)
Bayer Leverkusen
5:1 (2:0)
FC Augsburg
cz Sobota 22.01.2022, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Nemecká Bundesliga • 20. kolo

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 12:5. Střely mimo: 7:6. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:7. (17:24:22)

Rozhodčí Schlager dnes nenastavil ani vteřinu a ukončuje jednoznačný zápas. Augsburg nezlomil svůj komplex a proti Leverkusenu nezvítězil v bundeslize ani na 24. pokus. Ve druhém poločase se sice podařilo Maierovi dorážkou trestného kopu zdramatizovat zápas snížením na 2:1, během pár minut však Diaby dovršil dvěma góly hattrick a v závěru ještě zvýraznil výhru jasně lepšího Bayeru patičkou Alario. Nejlepší střelec Leverkusenu Schick se dnes neprosadil a byl střídán v 70. minutě.

90

90
    Střídající Panagiotis Retsos vyskočil na rohový kop nejvýše a hlavičkuje těsně vedle zadní tyče.

90
    Ještě jeden rychlý průnik pročísl augsburskou obranu. Diabyho centr z pravého křídla srazili hosté na roh.

89
    Domácím zřejmě výsledek stačí a na začátku poslední minuty se spíše čeká na závěrečný hvizd. Také hosté již rezignovali.

87
    Rohové kopy dnes nejsou silnou zbraní ani jednoho z mužstev. Hosté přecházejí do protiútoku, ovšem jdou do plných.

86
    Z již malinko ležérnějšího tlaku získává Leverkusen další rohový kop.

83
    Motor leverkusenské zálohy Florian Wirtz má napočítáno 102 x držení míče, což je osobní rekord. Za stavu 5:1 si může odpočinout na lavičce a překoná ho snad někdy příště.

82
    Dvojnásobná změna v mužstvu Bayeru Leverkusen: ze hřiště odcházejí Florian Wirtz a Jonathan Tah, přicházejí Zidan Sertdemir a Panagiotis Retsos.

81
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Potupa hostů snad nemohla být větší. Nejen že nevyužili vlastní roh, ale z rychlého brejku Andrich nádherně podebral dloubáček za obranu a přestože mu spoluhráč Diaby nešikovně překážel, dokázal střídající LUCAS ALARIO míč usměrnit patičkou mezi nohama brankáře Gikiewicze.

80
    Hrádecký vyráží hrudí tutovku Andrého Hahna, kterému ji připravil skvělou přihrávkou z otočky podél malého vápna Zeqiri.

79
    Hahnovu zpětnou přihrávku po zemi z levého křídla po rychlém náběhu vystihli domácí zadáci.

78
    Střídá Bayer Leverkusen: hřiště opouští Karím Bellarabí, nastupuje Timothy Fosu-Mensah.

76
    Bakkerovi utíká těžký míč do špeku za postranní čáru, k vhazování se tak v podstatě zdarma dostali hráči Augsburgu.

74
    Dvojnásobné střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odcházejí Michael Gregoritsch a Robert Gumny, přicházejí André Hahn a Raphael Framberger.

74
    Hlavička Bellarabího po následném rohu rozlvnila jen boční síť.

73
    Další tutovku si připravil Wirtz zaseknutím kolem protihráče, kterého nechal přeběhnout. Zblízka však tváří v tvář nastřelil jen Gikiewiczovy nohy.

Karel Jedlička

Góly: 9. Bellarabi (Bakker), 24. Diaby (A. Adli), 65. Diaby, 69. Diaby (Frimpong), 81. Alario (Andrich) – 62. Maier

Karty:   6. Bellarabi (LEV) – 43. Pedersen (AUG), 52. Uduokhai (AUG)

Střely na branku: 12:5. Střely mimo: 7:6. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:7.
    Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Frimpong, Tah (82. P. Retsos), Hincapié, Bakker – Andrich – Bellarabi (78. Fosu-Mensah), Wirtz (82. Sertdemir), A. Adli (70. Ch. Aránguiz), Diaby – Schick (70. Alario).
    Náhradníci: Grill, Lomb – Fosu-Mensah, P. Retsos, Amiri, Sertdemir, Ch. Aránguiz, Alario, Gedikli.

Tréner: Seoane

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny (74. Framberger), Gouweleeuw (C), Oxford, Uduokhai – Vargas (46. Zeqiri), Maier, Dorsch, Pedersen (46. Günther) – Pepi (57. Niederlechner), Gregoritsch (74. Hahn).
    Náhradníci: Koubek – Framberger, D. Caligiuri, Hahn, Günther, Finnbogason, Niederlechner, Sarenren-Bazee, Zeqiri.

Tréner: Weinzierl