Slalom mužov, 1. kolo, Kitzbühel sk Vítěz: A. Vinatzer (ITA) (kon.) | Zjazd žien, Cortina d'Ampezzo sk Víťaz: SOFIA GOGGIAOVÁ (ITA) (kon.)
Slalom mužov, 2. kolo, Kitzbühel sk Vítěz: D. Ryding (GBR) (kon.)
koniec udalosti
SP - Zjazd žien, Cortina d'Ampezzo

Víťaz: SOFIA GOGGIAOVÁ (ITA)

Sobota 22.01.2022, 11:30 • Olimpia delle Tofane, Cortina d'Ampezzo, Itálie • Zjazdové lyžovanie

Piaty ženský zjazd tejto sezóny, ktorý sa konal v Cortina d'Ampezzo je na konci a z víťazstva sa môže radovať suverénka Sofia Goggiaová. Dnes triumfovala s časom 1:06,98, ktorý bol o dvadsať stotín rýchlejší od druhej Ramony Siebenhoferovej. Tretie miesto berie Ester Ledecká, ktorá bola od druhého miesta vzdialená iba šesť stotín, čo ju môže trochu mrzieť, ale pódium je tak či tak skvelý výsledok. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa pri alpskom lyžovaní znova nabudúce! (13:09:06)

51
    Ako posledná pretekárka sa dnes predstavila Patricia Manganová, ktorá však nepotvrdila formu svojich amerických krajaniek a končí iba na 46. mieste.

50
    Veľkým spestrením dnešného zjazdu je Sabrina Simaderová z Kene, ktorá podľa očakávania končí na poslednom mieste.

49
    O niečo lepšie išla Anouck Errardová z Francúzska, ktorá sa zaradila v cieli na 36. miesto.

48
    Stefanie Fleckensteinová dokázala prekonať aspoň niekoľko súperiek a je na 38. mieste.

47
    Američankám sa dnes veľmi darí, čo potvrdila aj Alix Wilkinsonová, ktorá síce štartovala medzi poslednými, ale je priebežne na osemnástom mieste.

46
    Naopak výkon Anie Caillovej z Rumunska bol dosť slabý a je z toho 40. miesto.

45
    Elvedina Muzaferijaová z Bosny a Hercegovina prekvapila a porazila viaceré pretekárky, preto bude nadšená z 26. miesta.

44
    Máme tu aj druhé vypadnutie, o ktoré sa postarala domáca Roberta Melesiová.

43
    Austrálčanka Greta Smallová sa so svojím časom zaraďuje na 40. miesto medzi Ceruttiovú a Durrerovú.

42
    Camille Ceruttiová z Francúzska tiež dnes nezaboduje, keďže je z toho až 39. miesto.

41
    Katrin Hirtlová-Stanggassingerová došla do cieľa so zatiaľ najhorším časom, ale dnes získala aspoň cenné skúsenosti.

40
    Štvrtú desiatku uzavrela slovinská lyžiarka Maruša Ferková, ale jej čas bol lepší iba od Durrerovej.

39
    Julija Pleškovová z Ruska predviedla solídnu jazdu, ktorý jej vyniesol 20. miesto.

38
    Pokračujeme v rýchlom slede ďalej a Delia Durrerová prekonala čas Nussbaumerovej v negatívnom slova zmysle, takže je posledná.

37
    Videli sme doteraz najpomalšiu jazdu, keďže Vanessa Nessbaumerová neporazila ani jednu zo súperiek a končí ako posledná.

36
    O ďalší zaujímavý výsledok sa dnes postarala Američanka Jacqueline Wilesová, ktorá bude určite viac ako spokojná so štrnástym miesto.

35
    Tiffany Gauthierová nedokázala získať dostatočnú rýchlosť a zaraďuje sa presne na 30. miesto.

34
    Christina Agerová nenapodobnila výkon Maierovej, nakoniec je z toho zhodný čas so Suterovou a delené 27. miesto.