NJ Devils – Carolina 7:4 (kon.) | NY Rangers – Arizona 7:3 (kon.) | NY Islanders – Toronto 1:3 (kon.)
Colorado – Montreal 3:2 (po pr.) | Washington – Ottawa 3:2 (po pr.) | Nashville – Detroit 4:1 (kon.)
Minnesota – Chicago 4:3 (po pr.) | Edmonton – Calgary 5:3 (kon.) | San Jose – Tampa Bay 1:7 (kon.)
Pittsburgh – Winnipeg 3:2 (1:0 po s.n.)
Washington Capitals
3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Ottawa Senators
cz Nedeľa 23.01.2022, 01:15 • Capital One Arena, Washington • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (03:53:57)

Kdo se postavil do brankoviště?

Vítek Vaněček (WSH) – 20 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 61:13
    Matt Murray (OTT) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 61:13

Česká a slovenská stopa

Michal Kempný (WSH) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 22:40
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 23:58
    Vítek Vaněček (WSH) – 20 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,9%

1. Alexandr Ovečkin (WSH) 2+0
    2. Nicklas Bäckström (WSH) 1+1
    3. Thomas Chabot (OTT) 1+0

Je konec. Washington Capitals otočil utkání a zvítězil nad Ottawou Senators 3:2 po prodloužení. Hosté vlétli do zápasu velmi dobře a už ve 2. minutě otevřel brankový účet Chabot. Druhá perioda taky patřila spíše hostům, což ve 27. minutě potvrdil Sanford. Ovšem do třetí dvacetiminutovky se domácí vyhecovali a ve 42. minutě nejprve Ovečkin snížil a v 50. minutě také vyrovnal! Následně se šlo do prodloužení, kde Bäckström využil chyby soupeře a rozhodl.
    Washington zvítězil nad Ottawou 3:2 po prodloužení.

61:13 Nicklas BÄCKSTRÖM - 3:2

61:13
    Washington právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto a Capitals tak vítězí 3:2! Josh Norris se dopustil obrovské chyby ve svém pásmu, kdy přišel o kotouč, který mu ukradnul NICKLAS BÄCKSTRÖM, jenž se následně ocitl naprosto sám před brankářem a z velkého úhlu zakončil bekhendem pod víko. Bez asistence.

60:52
    Martin Fehérváry se dostal do útočného pásma příliš brzo a odpískal se mu ofsajd.

60:33
    Tom Wilson hledal na pravé straně Jevgenije Kuzněcova, ale nepovedlo se mu zakončit.

60:01

Ruský kanonýr Alexandr Ovečkin dokázal ve třetí třetině dvěma góly srovnat skóre na 2:2 a následovat tak bude prodloužení.
    Stav je po základní hrací době 2:2.

60:00

59:38
    Nakonec se ale Capitals nedostali k ničemu vážnějšímu a u puku jsou hosté.

59:18
    Nyní Ottawa jen odevzdala kotouč a Washington má poslední šanci něco podniknout.

58:33
    Josh Norris se ocitl v dobré šanci, ale jeho zakončení šlo vedle poloprázdné brány. Posléze se dostal ke střele také Arťom Zub, ale minul.

58:03
    Matt Murray znovu zasahuje proti střele Conora Shearyho.

57:49
    Alexandr Ovečkin napálil puk před bránu z levé strany, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.

Michal Raška

Góly a asistencie: 42. Ovečkin (T. van Riemsdyk, Kuzněcov), 50. Ovečkin (Bäckström), 62. Bäckström – 2. Chabot (Watson, N. Paul), 27. Sanford (Formenton)

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – J. Schultz, Fehérváry, T. van Riemsdyk, Kempný, Irwin, Cholowski – Hathaway, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson (A), Bäckström (A), Protas – Sheary, Eller, McMichael – Leason, N. Dowd, Hagelin.
    Tréner: Peter Laviolette

Ottawa Senators: M. Murray (A. Forsberg) – Bernard-Docker, Chabot (A), Zub, Holden, J. Brown, Brännström – Batherson, Norris, B. Tkachuk (C) – Sanford, Stützle, Formenton – Watson, Gambrell, N. Paul (A) – Gaudette, Tierney, C. Bishop.
    Tréner: D. J. Smith

Rozhodca: Kozari, Sutherland – Tobias, Fournier

Diváci: 18 573