Bordeaux – Metz 3:1 (kon.) | Angers – Lille 1:1 (kon.) | Brest – Nantes 1:1 (kon.)
Monaco – Troyes 2:1 (kon.) | Lens – Nice 3:0 (kon.) | Štrasburg – Lyon 1:1 (kon.)
Marseille – Montpellier 2:0 (kon.)
Racing Lens
3:0 (0:0)
OGC Nice
cz Nedeľa 10.04.2022, 17:05 • Stade Bollaert-Delelis, Lens • Ligue 1 Uber Eats • 31. kolo

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (19:04:07)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 1:5. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 8:15.

Obrovská vůle provázela v dnešním utkání Racing Club de Lens. Ten zvládl na domácím hřišti zvrátit nepřízeň osudu, když až do 57. minuty bránil oslabení. Přesto domácí zvládli vstřelit v průběhu necelých pěti minut ve druhém poločase dva góly a duel přitáhli na svou stranu. Zářil zejména střídající Arnaud Kalimuendo, který pak ještě přidal jednu trefu po individuálním sólu. Brankář Jean-Louis Leca pochytal další šance a taktéž se podepsal pod výsledkem 3:0. Nice se před závěrem sezony nechová sebevědomě a Lens po tomto vítězství vystřelí na sedmou příčku.

90+3

90+3
    Lens si vychutná závěr na balonu a fanoušci cení každou přihrávku. Sudí za chvíli odpíská konec.
    90+2. Červená karta

90+2
    Svůj velký výkon chtěl ozdobit Arnaud Kalimuendo. Dante ho počastoval skluzem zezadu a dostává rovnou červenou. Tak zatímco v úvodu zápasu měli hosté přesilovku, nyní budou dohrávat v oslabení. Sudí se dnes s kartami nemazal.

90+1
    Nastavení potrvá tři minuty. O vítězi zápasu je dávno rozhodnuto.

89
    Ze hřiště se klidí už i Florian Sotoca, který zároveň předal kapitánskou pásku. Poslední minuty obstará Deiver Machado.

88
    S obrovskou sebedůvěrou dnes chytá Jean-Louis Leca. Ani rychlonohý Jordan Lotomba neprocpal přihrávku kolem brankáře Lens, který obstará kus práce.

87
    Mezi trojicí útočících hráčů RC se najednou zjevil Jordan Lotomba a šanci zhatil.

86
    Postupné obléhání v podání OGC sice nadále trvá, ale i když hosté donesou míč až do kuchyně, nepřekonají brankáře Lecu, který nyní vystrčil dlouhé ruce proti Guessandovi a míč mu sebral z kopaček.

84
    Další zajímavá akce, další ukázka schopnosti Lecy. Jeho včasný výběh zabránil nejhoršímu. Domácí brankář kráčí za čistým kontem.

82
    Ovace si naplno vychutnal Seko Fofana a nutno říct, že za dnešní výkon si je zasloužil. Na posledních 10 minut přepouští místo Patricku Bergovi.

81
    Při střídání Todibo vztekle bouchá do hráčské lavičky. Flavius Daniliuc už asi hosty nespasí.

81
    Jako alpský slalomář se nyní musel cítit Evann Guessand. Jenže jen co se vyhnul jedné nástraze, porazila ho další.

79
    Pěkná zdlouhavá kombinace, paradoxně v kontru. Poslední přihrávku měl na svědomí pracant Przemysław Frankowski, jenže včas tentokrát zasáhnul Walter Benítez, který jinak neprožil zrovna hezké odpoledne.

77
    Centr nabídl Billal Brahimi, ale nikdo se na přední tyč nedostal. Obrana dnes zdobí Lens a nemění se to ani s ubývajícím časem. Hosty čeká roh.

76
    Pěkně to myslel Dante, ale ani jeho ofenzivní podpora zatím nepřináší Nice úspěch v podobě gólu. Přihrávka na malé vápno došla až k brankáři Lecovi, který ještě zkušeně natahuje čas.