Brighton – Southampton 2:2 (kon.) | Burnley – Wolverhampton 1:0 (kon.) | Chelsea – West Ham 1:0 (kon.)
Liverpool – Everton 2:0 (kon.)
Chelsea FC
1:0 (0:0)
West Ham United
cz Nedeľa 24.04.2022, 15:00 • Stamford Bridge, Londýn • Anglická Premier League • 34. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký den a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:12:38)

Utkání sledovalo 32 231 diváků.

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 21:4. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:9.

Je dobojováno! I ve druhé půli jsme sledovali velkou převahu domácí Chelsea, která vyslala opravdu velké množství střel, jenže těm buď scházela přesnost, nebo se předvedl gólman Fabiański a také obránce Dawson. Ten si sám připsal několik důležitých zákroků, nicméně v 84. minutě se dopustil penaltového faulu, po kontrole videa byl navíc vyloučen a mohl být smutným hrdinou. Nabídnutou penaltu však Jorginho trestuhodně zahodil a už to vypadalo, že se gólu nedočkáme. Pak ale přišla 90. minuta, výpad domácích a přesné zakončení střídajícího Christiana Pulisice. Chelsea tak vyhrála 1:0 a s 65 body je na třetím místě tabulky. West Hamu patří sedmé místo s 52 body.

90+5

90+4
    Centr z levé strany mířil na Coufala, ten to však ve výskoku přehnal s důrazem a fauloval Alonsa.

90+3
    Ještě jeden výpad West Hamu, hosté to ještě nevzdávají.

90+2
    Chelsea se snaží držet míč na útočné polovině a zápas tam dohrát.

90+1
    Pojistku na vedení mohl domácím dát Mount, jeho technický oblouček přes gólmana skončil na horní síti branky.

90
    Budou se nastavovat čtyři minuty.
    90. Christian PULISIC - 1:0

90
    Chelsea právě vstřelila branku!
    Tak se domácí nakonec dočkali. Předvedli rychlý výpad levou stranou, Mount posunul na Alonsa, který ihned nacentroval na střed vápna, kde byl na chvíli volný CHRISTIAN PULISIC a ten z první překonal Fabiańskiho. Gólman hostů si sice na míč sáhl, vyrazit jej však nedokázal – 1:0.

89
    Dlouhý nákop domácích, Rice však Lukakua do akce nepustil.

88
    Hosté přečkali těžké okamžiky a nyní se oni snaží o útočný výpad.
    87. Hrubě nepovedená penalta

87
    Penaltu na sebe vzal Jorginho, jenže po krátkém a pomalém rozběhl předvedl odfláknutý a neumístěný pokus, který gólman Fabiański hravě chytil!

86
    Je to tak, Craig Dawson je nakonec rovnou vyloučen!

86
    Rozhodčí Oliver se jde ještě sám podívat na celou situaci, rozhodovat se může i o tom, zda Dawson nedostane rovnou červenou kartu.