Salernitana – Fiorentina 2:1 (kon.) | Bologna – Udinese 2:2 (kon.) | Empoli – Neapol 3:2 (kon.)
CFC Janov – Cagliari 1:0 (kon.) | Lazio – AC Miláno 1:2 (kon.)
Empoli FC
3:2 (0:1)
SSC Neapol
cz Nedeľa 24.04.2022, 15:00Talianska Seria A • 34. kolo

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 6:8. Rohy: 10:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:8. (16:55:29)

Je hotovo! Empoli díky skvělému obratu poráží Neapol 3:2. Favorizovaný celek byl v průběhu první půle aktivnějším týmem. V 15. minutě střílel Mertens, ale těsně minul branku. Následně hlavičkoval Osimhen, který poslal míč nad břevno. V závěru poločasu poslal Neapol do vedení prudkou přízemní střelou Dries Mertens. Krátce po přestávce navíc přidal další zásah Dries Mertens. Domácí ale v závěrečné desetiminutovce předvedli neskutečný obrat. Nejprve snížil střídající Liam Henderson. Po chybě Mereta navíc vyrovnal Andrea Pinamonti, který v závěru dokonal obrat po rychlém brejku.

90+6

90+5
    Domácí zahrávali přímý kop na polovině Neapole a jeho rozehrávkou rozhodně nespěchali. Hráči v modrém hrají s velkým přehledem.

90+4
    Victor Osimhen se znovu hnal za vysokým nákopem, ale tentokrát se nedokázal otočit kolem dobře postaveného obránce.

90+2
    Domácí brankář Vicario si pohlídal nákop za obranu domácího Empoli a ukryl míč do rukavic. Jeho následný nákop navíc propadl do autu.

90+1
    Nastavuje se šest minut!

90
    Branka nakonec platí a Empoli skutečně vede 3:2.

89
    Tak pozor! VAR ještě zkoumá možný ofsajd.

89
    Žlutou kartu dostává Andrea Pinamonti (Empoli FC).
    88. Andrea PINAMONTI - 3:2

88
    Empoli právě vstřelilo branku! Neskutečný obrat domácího celku! Empoli během deseti minut otáčí zápas s adeptem na titul! ANDREA PINAMONTI si naběhl na fantastický přízemní centr z pravé strany a ve skluzu překonal Mereta!

87
    Aktivní Adam Únás prošel po levé straně do pokutového území, jenže si nedokázal obhodit prvního ze soupeřů.

86
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Adam Únás.

86
    Domácí fotbalisté jsou po vyrovnání pořádně nabuzení a nadále se tlačí do ofenzivy. Naopak hráči Neapole teď kombinují velmi kostrbatě.
    84. Andrea PINAMONTI - 2:2

84
    Empoli právě vstřelilo branku! Neskutečné! Empoli dokázalo během několika minut smazat dvoubrankové manko! ANDREA PINAMONTI napadal rozehrávku soupeře. Alex Meret udělal obrovskou chybu a Pinamonti mohl jít slavit.

83
    Žlutou kartu dostává Petar Stojanović (Empoli FC).

Tomáš Kubečka

Góly: 81. Henderson, 84. Pinamonti, 88. Pinamonti (N. Bajrami) – 45. D. Mertens (Lozano), 54. L. Insigne (Anguissa)

Karty:   5. Bandinelli (EMP), 83. Stojanović (EMP), 89. Pinamonti (EMP) – 23. Zanoli (NEA)

Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 6:8. Rohy: 10:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:8.
    Empoli FC: Vicario – Stojanović, Viti, Luperto, Parisi (62. Cacace) – Żurkowski, Asllani (71. Štulac), Bandinelli (62. Henderson) – Verre (67. N. Bajrami) – Cutrone (67. Di Francesco), Pinamonti.
    Náhradníci: Ujkani – N. Bajrami, Benassi, Cacace, Di Francesco, Fiamozzi, Fazzini, Henderson, Ismajli, S. Romagnoli, La Mantia, Štulac.

SSC Neapol: Meret – Zanoli (46. Malcuit), Rrahmani, Juan Jesus, Rui – Anguissa, Ruiz – Lozano (69. P. Zieliński), D. Mertens (78. Politano), L. Insigne (86. Ounas) – Osimhen.
    Náhradníci: Marfella, Ospina – Demme, Malcuit, Ounas, Petagna, Politano, Tuanzebe, P. Zieliński.