NY Rangers – Pittsburgh 3:4 (po pr.) | Florida – Washington 2:4 (kon.) | Colorado – Nashville 7:2 (kon.)
Calgary – Dallas 1:0 (kon.)
Calgary Flames
1:0 (1:0, 0:0, 0:0) Stav série: 1:0
Dallas Stars
cz Streda 04.05.2022, 04:07 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Play-off NHL • Štvrťfinále Z. konferencie

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké středeční ráno. (06:55:59)

Hity: 34:20

Calgary vstoupilo do utkání velkým náporem a Dallasu trvalo deset minut, než poprvé vůbec vystřelil na branku. Z tlaku ovšem Flames vytěžili jen jednu branku, v přesilové hře se už po pěti sekundách trefil z pravého kruhu Elias Lindholm. Dallas ve druhé třetině rozhodně zvýšil úroveň své hry. Soustředil se hlavně na bránění, ale když měl příležitost, pokoušel se hrozit z protiútoků. Calgary bylo navíc utlumeno tím, že se muselo několikrát bránit v oslabení. Také Flames si zahráli v početní převaze, dokonce chvíli i ve dvojnásobné, ale nevyužili ji. Nejblíže gólu byl v závěru třetiny Hintz, jeho teč Robertsonovy střely však skončila na tyči. Třetí třetina byla hodně takticky svázaná hlavně ze strany Calgary, které se soustředilo hlavně na bránění těsného náskoku. To také nakonec domácím vyšlo, protože Dallas nepustili do mnoha velkých šancí a na konci zápasu mohli oslavit důležité vítězství.

Střely na branku ve třetí třetině: 6:3.

Zápas je u konce, Calgary získává první bod, když v sérii prvního kola play-off poráží na domácím ledě Dallas nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

59:45
    Matthew Tkachuk odvádí fantastickou práci a drží kotouč v útočném pásmu u mantinelu.

59:29
    Po nahození Mira Heiskinena rozhodčí pískají zakázané uvolnění, a to je velký problém pro Dallas.

59:06
    Dallas je usazený v útočném pásmu a snaží se vybojovat vyrovnání.

58:32
    Oddechový čas pro tým Dallas Stars.

58:32
    Heiskanenova přihrávka už byla ve středním pásmu, takže se píská ofsajd Dallasu.

58:02
    Jake Oettinger už je na střídačce, hosté to zkoušejí v šesti!

57:37
    Stars už jistě uvažují o odvolání Oettingera. Potřebovali by ale získat puk pod kontrolu v útočném pásmu. Calgary se zatím brání skutečně skvěle.

57:06
    A funguje to. Dallas sice drží puk, ale zatím není schopen se dostat na delší čas do útočného pásma.

56:10
    Calgary už nepraktikuje tak agresivní napadání rozehrávky Dallasu, raději zůstává ve středním pásmu a ztěžuje tak soupeři přechod do útočného pásma.