Carolina – Boston 5:2 (kon.) | Toronto – Tampa Bay 3:5 (kon.) | Minnesota – St. Louis 6:2 (kon.)
Edmonton – LA Kings 6:0 (kon.)
Carolina Hurricanes
5:2 (2:0, 2:1, 1:1) Stav série: 2:0
Boston Bruins
cz Štvrtok 05.05.2022, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • Play-off NHL • Štvrťfinále V. konferencie

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (04:11:16)

Utkání přihlíželo 18 880 diváků.

Carolina zvládla vítězně i druhé utkání proti Bostonu, Medvědy tentokráte porazila 5:2 a na led soupeře tak pojede ve výborné náladě.

Domácí udělali důležitý krok k zisku druhého vítězství už v prvních dvou třetinách, během nichž si vypracovali tříbrankový náskok. V 53. minutě zadělal na drama svou druhou trefou v utkání Patrice Bergeron, avšak na víc se již hosté nezmohli, při jejich powerplay naopak pečetil vítězství Canes gólem do prázdné brány Nino Niederreiter, i pro něj se jednalo o druhý zásah v utkání.

Série pokračuje v noci z pátku na sobotu. Hrát se bude poprvé v TD Garden a Boston si je vědom, že pokud nechce skončit v play-off v nejkratším možném čase, musí alespoň jedno ze dvou domácích klání zvládnout vítězně.

60:00
    Jeden trest nakonec přeci jen přišel, a to pro Dereka Forborta. Ten nereagoval na výzvy rozhodčích ke zklidnění se a dál se chtěl prát, dostal tedy trest za hrubost, který však už nic neřeší.

59:59
    Na závěr ještě jedna bitka, kterou rozhodčí udrželi na uzdě, přestože se do ní zapojilo všech deset na ledě přítomných hokejistů. Rozhodčí zřejmě ani nebudou udělovat pozápasové tresty.
    59:19 Nino NIEDERREITER - 5:2

59:19
    Carolina právě vstřelila branku!
    Je to jasné, Carolina zvítězí! McAvoy zariskoval, avšak vyhození Svečnikova nezastavil. Na NINA NIEDERREITERA následně čekala snadná práce. Švýcar bez problémů udržel na zádech Pastrňáka a kus černé gumy usměrnil do prázdné klece Bruins. Asistence: Andrej Svečnikov.

59:02
    Z otočky pálil Patrice Bergeron. Kotouč se zastavil těsně před Pjotrem Kočetkovem, zde jej sebral Jacob Slavin, avšak puk vyhodit do bezpečí se mu nepodařilo.

58:45
    Oddechový čas pro tým Boston Bruins.

58:45
    A zase to byl Sebastian Aho, kdo zkoušel štěstí z obranné třetiny. Nebyl vůbec daleko, stejně jako před pár vteřinami, tak i teď touš projel těsně vedle levé tyče hostující svatyně. Místo pojistky vítězství se píská zakázané uvolnění.

58:13
    Canes v plném počtu, nicméně pokračuje tlak Bruins! Pjotr Kočetkov má na kontě další úspěšný zákrok, pravým betonem zastavil pokus Smitha.

57:46
    Domácí mají tu výhodu, že Carolina v oslabení může střílet bez rizika zakázaného uvolnění. Štěstí pokusil Sebastian Aho, zamířil těsně vedle levé tyče.

57:12
    Výborný Pjotr Kočetkov! Našel si střelu Charlieho McAvoye od modré čáry, v posledním okamžiku nastavil lapačku a puk jím vytěsnil mimo bezprostřední nebezpečí.

56:39
    Brad Marchand v pravém kruhu zakvedlal s pukem a v pravý moment jej přesunul do levého na Davida Pastrňáka, jeho ránu obětavě zblokoval Jaccob Slavin.

56:05
    Není nač čekat! Boston vybojoval vhazování v útočném pásmu a Linus Ullmark zamířil na střídačku! Medvědi zkouší štěstí se šesti bruslaři.

55:49
    Po buly fauloval domácí zadák Brett Pesce. Zřejmě si nevšiml předkloněného Brada Marchanda, soupeře zasáhl hokejkou do helmy.

Milan Huppert

Góly a asistencie: 14. Fast (Staal, Slavin), 16. Aho (DeAngelo, Slavin), 22. Aho (DeAngelo, Teräväinen), 39. Niederreiter (Trocheck, DeAngelo), 60. Niederreiter (Svečnikov) – 35. Bergeron (Marchand), 53. Bergeron (McAvoy)

Carolina Hurricanes: Raanta (8. Kočetkov) – DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Cole, Br. Smith – Jarvis, Aho (A), Svečnikov – Teräväinen, Trocheck, Domi – Fast, Staal (C), Niederreiter – Nečas, Kotkaniemi, Martinook.
    Tréner: Rod Brind'Amour

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák, Haula, Hall – Cr. Smith, Coyle, Frederic – Lazar, Nosek, N. Foligno.
    Tréner: Bruce Cassidy

Rozhodca: O'Rourke, Pochmara – Galloway, Shewchyk

Diváci: 18 880