Boston – Carolina 4:2 (kon.) | Tampa Bay – Toronto 2:5 (kon.) | St. Louis – Minnesota 1:5 (kon.)
LA Kings – Edmonton 2:8 (kon.) | Washington – Florida 6:1 (kon.) | Nashville – Colorado 3:7 (kon.)
Los Angeles Kings
2:8 (0:2, 2:3, 0:3) Stav série: 1:2
Edmonton Oilers
cz Sobota 07.05.2022, 04:10 • Crypto.com Arena, Los Angeles • Play-off NHL • Štvrťfinále Z. konferencie

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji hezké sobotní ráno. (07:08:04)

1. Evander Kane (EDM) 3+0
    2. Zach Hyman (EDM) 2+1
    3. Connor McDavid (EDM) 0+2

Česká a slovenská stopa

Do zápasu žádný český ani slovenský hokejista nenastoupil.

Hity 42:35

Los Angeles nebylo v první třetině horším týmem, Edmonton dokonce přestřílelo v poměru 19:7. Jenže gól nevstřelili domácí ani jeden a sami naopak dvakrát inkasovali. Nejprve se trefil po spolupráci s McDavidem Leon Draisaitl a na 2:0 krátce po té zvýšil v přesilové hře znovu po přihrávce McDavida Zach Hyman. Stejně jako ve druhém utkání této série, i v tom třetím Los Angeles inkasovalo hned třikrát ve druhé třetině. Když se v krátkém časovém sledu prosadili z dorážky Evander Kane a po pěkné individuální akci podruhé v utkáníZach Hyman, vystřídal Jonathana Quicka v brance LA Kings Cal Petersen. Také on však velmi brzy inkasoval, překonal ho svým druhým gólem v zápase Evander Kane. Teprve za stavu 0:5 se začali prosazovat také domácí. Nejprve se trefil bekhendem Anže Kopitar a přesilovku poté využil pohotovou dorážkou Phillip Danault. Ve třetí třetině se ale žádné drama nekonalo, hosté si své vítězství pohlídali a ještě přidali další tři góly. Dvakrát během minuty a 21 sekund se prosadil Ryan Nugent-Hopkins a v samotném závěru ještě dokonal svůj první hattrick v play-off v kariéře Evander Kane.

Střely na branku ve třetí třetině: 11:11.

Zápas skončil a Edmonton se raduje z vysokého vítězství 8:2 na ledě Los Angeles a také z toho, že otáčí sérii prvního kola play-off na 2:1 ve svůj prospěch. Čtvrté utkání se hraje znovu na ledě Kings pozítří ráno českého času. Poté se série vrátí zpět do Edmontonu.

59:40 Evander KANE - 2:8

59:40
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen jsme se nakonec dnes dočkali hattricku! Ze tří dvougólových střelců se raduje EVANDER KANE, kterému parádně přihrál před odkrytou branku Nugent-Hopkins. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Cody Ceci.

59:34

58:50
    Los Angeles se zatím brání dobře, Danault dokonce zavezl kotouč až do ofenzivního pásma.

58:12
    Domácí jsou ve čtyřech.

57:45
    Hosté sice hrají přesilovku pět na tři, ale ne ledě není ani McDavid a ani Draisaitl. Největší hvězdy se už mohou šetřit na zbývající zápasy série, tento už je pro Edmonton vyhraný.

57:34
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Rasmus Kupari – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

57:34
    Kotouč vypadl ze hry, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:12
    Brendan Lemieux – 2 min., nedovolené bránění + 10 min. osobní trest, nesportovní chování, odpyká Arthur Kaliyev.
    55:40 Ryan NUGENT-HOPKINS - 2:7

Petr Sumbal

Góly a asistencie: 31. Kopitar, 38. Danault (Kempe, Kopitar) – 4. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 7. Hyman (McDavid, Barrie), 27. Kane (Ceci), 28. Hyman (Draisaitl), 30. Kane (Ceci, Puljujärvi), 55. Nugent-Hopkins (Hyman, Bouchard), 56. Nugent-Hopkins (Archibald, Ryan), 60. Kane (Nugent-Hopkins, Ceci)

Los Angeles Kings: Quick (28. Petersen) – Roy, Edler, Durzi, M. Anderson, Spence, Määttä – Kempe, Kopitar (C), Athanasiou – Moore, Danault (A), Iafallo – D. Brown (A), B. Lizotte, Grundström – Kaliyev, Kupari, Lemieux.
    Tréner: McLellan

Edmonton Oilers: Mi. Smith (Koskinen) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Keith, Barrie, Kulak – Puljujärvi, McDavid (C), Kane – Yamamoto, Draisaitl, Hyman – Ryan, Nugent-Hopkins (A), Archibald – Kassian, McLeod, Foegele.
    Tréner: Woodcroft

Rozhodca: Rooney, Skilliter – Pancich, Mills

Diváci: 18 230