Augsburg – Fürth 2:1 (kon.) | Bielefeld – Lipsko 1:1 (kon.) | Dortmund – Hertha 2:1 (kon.)
Leverkusen – Freiburg 2:1 (kon.) | Mainz – Frankfurt 2:2 (kon.) | Mönchengladbach – Hoffenheim 5:1 (kon.)
Stuttgart – Kolín nad Rýnom 2:1 (kon.) | Union Berlín – Bochum 3:2 (kon.) | Wolfsburg – Bayern 2:2 (kon.)
1. FSV Mainz 05
2:2 (1:2)
Eintracht Frankfurt
cz Sobota 14.05.2022, 15:30 • OPEL ARENA, Mohuč • Nemecká Bundesliga • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vítám všechny fotbalové příznivce. V posledním kole německé Bundesligy se střetnou celky 1. FSV Mohuč 05 a Eintracht Frankfurt.

1. FSV Mohuč 05

Mohuč získala ze 33 zápasů 45 bodů a před posledním zápasem sezony se nachází na deváté pozici. Před svými diváky ale prohrála pouze dvě ze šestnácti utkání. V posledních zápasech předvádí skvělé výkony. V minulém kole porazila venku Herthu 2:1 a v posledním domácím utkání porazila první Bayern 3:1. Na tyto výkony se pokusí navázat i v dnešním zápase a sezonu se pokusí ukončit se sérií tří výher v řadě.

Frankfurtu se v německé lize v posledních zápasech moc nedařilo. Momentálně mu patří dvanáctá pozice, když ze 33 zápasů získal 41 bodů. Na hřištích soupeřů nastoupil do šestnácti utkání, ze kterých si odvezl 22 bodů. V posledních pěti ligových zápasech získal pouze dva body. Tuto nelichotivou bilanci však napravil postup do finále Evropské ligy, kde se utká s Rangers. V dnešním utkání jim už o nic nejde a zřejmě se budou soustředit až na nadcházející finálový duel v Evropské lize, ve které předvádí skvělé výkony.

Posledních pět vzájemných ligových zápasů

Frankfurt – Mohuč 1:0
    Frankfurt – Mohuč 1:1
    Mohuč – Frankfurt 0:2
    Frankfurt – Mohuč 0:2
    Mohuč – Frankfurt 2:1

1. FSV Mohuč 05: Dahmen – Niakhaté (C), A. Hack, Bell – Martín II, Kohr, Boëtius, Brosinski – Burkardt, Stach – Ingvartsen.
    Náhradníci: Zentner – Barreiro, I Če-song, Lucoqui, Nebel, Stöger, Tauer.
    Trenér: Bo Svensson

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Touré, Ndicka – Knauff, Rode (C), Sow, Kostić – Hauge, Kamada – Borré.
    Náhradníci: Grahl – Ache, Hasebe, Hrustic, Chandler, Ilsanker, Jakić, Lenz, Paciência.
    Trenér: Oliver Glasner

Rozhodčí: Martin Petersen

Domácí nastoupí v červenobílých dresech a hráči Frankfurtu obléknou černé dresy.

1

1
    Hosté drží míč na své polovině.

2
    Touré udělal chybu na vlastní půlce a domácí z ní vytěžili vhazování.

3
    Po hlavičce domácího hráče končí míč za brankovou čárou.

5
    Mohuč získala míč po nepovedené přihrávce hostujícího obránce.

6
    Domácím pomáhá s rozehrávkou Dahmen.

7
    Frankfurtský obránce uklidil míč do zámezí, po nebezpečné přihrávce před bránu hostů.

7
    Centr domácího hráče končí na hlavě hostujícího hráče. Bude se zahrávat rohový kop.

8
    Trapp si připisuje první zákrok proti střele Burkardta.

8
    Dlouhý nákop Trappa končí na kopačkách domácích.

10
    Mohuč právě vstřelila branku! Hráči Frankfurtu nedokázali odklidit míč ze šestnáctky, kterého se poté zmocnil MARCUS INGVARTSEN, jenž vyslal nechytatelnou střelu a posílá domácí tým do vedení.

12
    Hosté uklidňují hru na své půlce.

13
    Mohuč je momentálně jasně lepším celkem a hra se odehrává převážně na polovině hostů.

14
    Míč se dostal až k Dahmenovi, který pomáhá domácím rozehrát.

15
    Daleký odkop končí v zámezí. Vhazovat bude Mohuč.

15
    Frankfurt ztrácí míč ve středu hřiště.

16
    Po souboji zůstal ležet na trávníku jeden z domácích hráčů, ale hra pokračuje bez přerušení.

17
    Balón mají na kopačkách domácí hráči.

18
    Po špatné přihrávce získal míč Frankfurt.

19
    Rode odehrál míč do zámezí.

19
    Mohuč uklidňuje hru a míč míří až k Dahmenovi.

20
    Na trávníku zůstal ležet Burkardt, ale faul se nepíská.

21
    Mohuč měla problémy s rozehrávkou, která nakonec končí dlouhým nákopem na polovinu soupeře.

23
    Kostić zblokoval centr, který mířil do předbrankového prostoru.

25
    Po rychlém protiútoku hostů se k míči dostal Kamada, ale ke střele se nedostal.

26
    Frankfurt právě vstřelil branku! Po centru se k hlavičce dostal jeden z frankfurtských hráčů a z následné dorážky se prosadil TUTA.

28
    Střela Sowa nemířila mezi tři tyče.

29
    Po nepřesnostech ve středu hřiště získali míč hosté.

30
    Knauff se dostal s míčem až do šestnáctky, kde o něj přišel.

30
    Z protiútoku se mohl prosadit Burkardt, ale hostující obránce mu nedovolil vystřelit.

31
    Po hlavičce Kamady končí míč v zámezí.

32
    Mohuč zahrávala rohový kop, odraženého míče se zmocnil Trapp.

33
    Knauff se dopustil faulu na polovině domácích.

34
    Hra je přerušena, protože se na hrací ploše objevil druhý míč.

35
    Frankfurt právě vstřelil branku! Hosté otáčí utkání a dostávají se do vedení. Po přihrávce Knauffa se ocitl před Dahmenem zcela osamocený RAFAEL BORRÉ, jenž se z dobré pozice nemýlil.

37
    Po souboji ve středu hřiště končí míč v zámezí. Vhazovat budou hráči Frankfurtu.

39
    Trapp posílá míč až na polovinu soupeře.

41
    Centr Knauffa nemířil na žádného z jeho spoluhráčů.

42
    Stach byl faulován ve středu hřiště, ale po následné rozehrávce získali míč hosté.

43
    Sow zahrál rukou. Domácí budou rozehrávat ze středového kruhu.

44
    Knauff byl v hlavičkovém souboji úspěšnější. Hosté drží na své polovině.

45
    Trapp nemusel zasahovat proti střele Stacha, která končí vysoko nad.

45
    Hauge se šikovně uvolnil, ale vystřelit nedokázal.

45
    Rozhodčí nastaví v prvním poločase 1 minutu.

45+1

Druhý poločas začne přibližně v 16:35.

V prvním poločase byly k vidění celkem tři branky. Mohuč poslal v desáté minutě do vedení Ingvartsen. Za Frankfurt se prosadil Tuta, který z dorážky srovnal na 1:1. Ve 35. minutě našel Knauff přesnou přihrávkou Borrého, jenž se nemýlil a poslal Frankfurt do vedení.

Fauly: 3:6.

Hráči jsou na hřišti. Čeká se na hvizd rozhodčího, jenž zahájí druhý poločas.

46

46
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
    ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Kristijan Jakić.

46
    Míč mají na kopačkách hráči Frankfurtu.

47
    Po špatné rozehrávce se k míči dostal Boëtius, kterého zastavil nedovoleně Jakić.

48
    Mohuč bude zahrávat rohový kop.

49
    Burkardt měl možnost srovnat, ale jen těsně nedosáhl na míč před odkrytou bránou.

49
    Mohuč právě vstřelila branku! Máme opět srovnáno! MARCUS INGVARTSEN si našel míč v pokutovém území a srovnává na 2:2.

51
    Míč končí za čárou. Trapp bude rozehrávat od své brány.

51
    Žlutá karta pro tým 1. FSV Mohuč 05 (Aaron Martín).

52
    Hosté se již radovali z gólu, ale jejich radost překazil odpískaný ofsajd.

53
    Pro centr z levé strany si vyskočil Trapp.

55
    Po nepřesné přihrávce ze středu hřiště získali míč hráči Mohuče.

55
    Aaron Martín mohl domácí poslat do vedení, ale míč zastavila tyč!

56
    Na hranici šestnáctky se dopustil faulu Bell. Hosté mají možnost si vzít vedení opět na svou stranu.

57
    Střela Kostiće byla zblokována za brankovou čáru. Bude se kopat roh.

58
    Trapp posílá daleký odkop od své brány.

59
    Mohuč bude vhazovat na polovině soupeře.

60
    ze hřiště odchází Jens Hauge, přichází Ajdin Hrustic.

60
    ze hřiště odchází Almamy Touré, přichází Makoto Hasebe.

60
    ze hřiště odchází Tuta, přichází Stefan Ilsanker.

62
    Domácí mohli jít do vedení, ale nevyužili několik příležitostí ke skórování.

63

64
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
    ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Kevin Stöger.

64
    ze hřiště odchází Anton Stach, přichází Leonardo Barreiro.

65
    Bell zastavil Kamadu čistě v pokutovém území a domácí poté získali míč.

65
    Centr Kostiće odklízí jeden z domácích hráčů.

66
    Hosté odkopávají míč do zámezí, protože na trávníku zůstal ležet jeden z frankfurtských hráčů.

68
    ze hřiště odchází Evan Ndicka, přichází Christopher Lenz.

69
    ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází I Če-song.

69
    ze hřiště odchází Daniel Brosinski, přichází Niklas Tauer.

72
    Mohuč hraje s míčem na své polovině.

72
    Střela Burkardta končí mimo.

73
    Po gólu Burkardta se šel rozhodčí podívat na video!

75
    Domácí se již radovali ze třetí branky, ale gól není uznán, protože Burkardt se dopustil faulu, po kterém Trapp nebyl schopen zasáhnout.

77
    ze hřiště odchází I Če-song, přichází Paul Nebel.

78
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

79
    Mohuč rozehrává od své brány.

81
    Martín byl faulován. Domácí budou rozehrávat ze středu hřiště.

81
    Po špatné přihrávce získali míč hráči Frankfurtu.

82

83
    Mohuč kombinuje na vlastní půlce.

84
    Trapp vyběhl až za šestnáctku, aby odklidil míč do bezpečí.

85
    Frankfurt zahrával rohový kop, který skončil odkopem od brány.

87
    Hosté budou vhazovat na polovině domácích.

88
    Trapp pomáhá hostům rozehrát.

88
    Hrustic přišel o míč u rohového praporku.