Pittsburgh – NY Rangers 3:5 (kon.) | Washington – Florida 3:4 (po pr.) | Dallas – Calgary 4:2 (kon.)
Carolina – Boston 3:2 (kon.)
Dallas Stars
4:2 (1:0, 2:2, 1:0) Stav série: 3:3
Calgary Flames
cz Sobota 14.05.2022, 03:30 • American Airlines Center, Dallas • Play-off NHL • Štvrťfinále Z. konferencie

2. Jacob Markström (CGY) – 36 zákroků, úspěšnost 92,3%
    3. Miro Heiskanen (DAL) – 1+0 (06:36:17)

Dallas Stars díky dobrému výkonu v tomto zápase vyhrává dnes 4:2 a stav série srovnává na 3:3. Následovat tedy bude sedmý duel na ledě Calgary, jehož vítěz postoupí do dalšího kola.

Dallas v zápase vedl o dvě branky, hosté dokázali srovnat, ale pak se znovu prosadili domácí, kteří si náskok pohlídali a trefili se také do prázdné branky.

59:46
    Vyloučení v týmu Dallas Stars:
    Vladislav Naměstnikov – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Calgary Flames:
    Matthew Tkachuk – 2 min., hrubost,
    Milan Lucic – 2 min., hrubost,
    Nikita Zadorov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

59:46
    Strhla se potyčka, bude se vylučovat.
    59:18 Tyler SEGUIN - 4:2

59:18
    Dallas právě vstřelil branku!
    Domácí celek k velké radosti fanoušků tento zápas vyhraje, kotouč do prázdné branky snadno a z dobré pozice poslal TYLER SEGUIN. Asistence: Roope Hintz a Michael Raffl.

58:44
    Jacob Markström kryje další domácí střelu. Chtěl z branky, ale zase se vrátil.

58:36
    Michael Raffl výborně udržel puk v útočném pásmu a šetřil cenné vteřinky.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:28
    Matthew Tkachuk pálil, jeho pokus byl obránci zblokovaný do ochranné sítě nad brankou.

57:00
    Jacob Markström rozehrává od své branky, puk má Johnny Gaudreau, který rychle otáčí směr hry.

56:33
    Domácí se pokouší hrát aktivně a drží hru co nejdál od vlastní branky.

56:13
    Hra je nyní přerušena, Flames vybojovali buly v útočném pásmu.

56:00
    Jake Oettinger se dostal do kontaktu se soupeřem, ale sudí nechávají hru plynout dál.

55:40
    Komerční přestávka.

55:10
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, John Klingberg v poklidu rozehrál.

54:50
    Hosté rozehrávají od své branky, následně ale domácí otočili směr hry.

53:10
    Jake Oettinger nekontroloval kotouč, ale podařilo se mu jej udržet před brankovou čárou.

52:33
    Hostující celek je nyní lepší, má převahu, snadněji se dostává do šancí. Domácí se musí spolehnout na dobrou obranu.

52:24
    Jamie Benn nahodil kotouč do útočného pásma, ale jeho tým si výraznější šanci vypracovat nedokázal.

50:30
    Nyní měli šancí také hosté, ale rána od modré čáry byla zblokovaná.

50:11
    Roope Hintz se objevil před brankou, tečoval střelu spoluhráče, ale brankáře prostřelit nedokázal.

49:31
    Hraje se spíše ve středím pásmu, následně John Klingberg pálil a hostující brankář zasáhl.

48:17
    Domácí hokejisté sehráli přesilovku dobře, ale nedokázali se prosadit.

48:10

47:23
    Jacob Markström kryje kotouč a zachránil prakticky jistý gól. Joe Pavelski netrefil odkrytou část branky.

46:41
    Domácí hokejisté hrají přesilovku, ale nemohou se stabilněji usadit v útočném pásmu.

46:13
    Nikita Zadorov – 2 min., podrážení.

44:48
    Erik Gudbranson vypálil, jeho střela byla před brankou tečovaná, a pak se puk od tyče odrazil pryč.

44:24
    Andrew Mangiapane dostal puk před branku, kde byl jeho spoluhráč. Následná rána byla zblokovaná.

44:06
    Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není.

42:29
    Oliver Kylington pálil od modré čáry, s jeho projektilem neměl brankář Jake Oettinger výraznější problémy.

41:37
    Jason Robertson se dostal do šance, ale Erik Gudbranson předvedl velmi dobrý obranný zákrok,

41:00
    Radek Faksa se dostal do šance, z levého kruhu vypálil a jeho pokus kryje brankář.

40:19
    Jacob Markström si poměrně snadno poradil se střelou, kterou vyslal domácí hráč.

40:01

Čtyři branky přinesla druhá třetina. Domácí si vypracovali dvoubrankové vedení, hosté dokázali srovnat. Zatím poslední branku dal Miro Heiskanen. Jeho tým vede 3:2.

40:00

39:00
    Poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:51
    Michael Stone dvakrát zakončoval, oba jeho pokusy končí vedle branky.

38:32
    Joe Pavelski pálil z první, jeho pokus tak tak dokázal Jacob Markström vyrazit.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, fanoušci vytvářejí pěknou atmosféru.
    37:32 Miro HEISKANEN - 3:2

37:32
    Aktivní a trpělivá hra se domácím vyplatila a znovu se dostávají do vedení, ránou z mezikruží se dokázal prosadit MIRO HEISKANEN. Asistence: Radek Faksa a Ryan Suter.

37:02
    Jacob Markström musí být nyní pozorný, domácí hokejisté hrají aktivně a tlačí se do zakončení.

36:30
    Joe Pavelski připravil střeleckou pozici pro spoluhráče, Roope Hintz následně trefil jen brankáře soupeře.

36:02
    Jamie Benn rozehrává, čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně John Klingberg pokračoval v akci, ale nedokázal přesněji zakončit.

35:01
    Mikael Backlund rozehrává od své branky, nyní sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není.

34:10
    Radek Faksa se po pěkné individuální akci uvolnil, obkroužil branku, ale jeho akci chybělo výraznější zakončení.

33:40
    Domácí vybojovali buly v útočném pásmu, po vhazování rychle pálil Jani Hakanpää. Jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě nad.

33:10
    Domácí celek je střelecky pasivnější v tomto zápase, v tomto ohledu prohrává 18:25 a navíc přišel o dvoubrankové vedení.
    32:00 Mikael BACKLUND - 2:2

32:00
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Přesilovka je využitá a máme srovnáno. MIKAEL BACKLUND vypálil a jeho střílenou přihrávku si před brankou do své branky nešikovně ztečoval Miro Heiskanen. Asistence: Michael Stone a Rasmus Andersson.

31:22
    Jacob Markström vyjel před svou branku, rozehrál na spoluhráče. Následně se hosté rychle dostali do útočného pásma.

30:48
    Calgary se usadilo v útočném pásmu, následná rána byla zblokovaná, a pak hráči Stars vyhodili.

30:22
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, Elias Lindholm nedokázal zakončovat z bezprostřední blízkosti.

29:58
    Ryan Suter – 2 min., nedovolené bránění.

29:37
    Milan Lucic hledal spoluhráče v útočném pásmu, následně pálil od modré čáry Michael Stone. Jeho rána končí vedle.

29:13
    Dallas se usadil v útočném pásmu, následně je hra přerušená a domácí vybojovali buly v útočném pásmu.
    28:09 Michael STONE - 2:1

28:09
    Hostující celek velmi rychle snižuje, po situaci dva na jednoho zakončuje po dobré přihrávce spoluhráče Gaudreaua MICHAEL STONE. Asistence: Johnny Gaudreau a Matthew Tkachuk.

26:30
    26:04 Michael RAFFL - 2:0

26:04
    Domácí celek se v zápase dostává do dvoubrankového vedení, důrazu před brankou využil MICHAEL RAFFL. Po skvělé akci spoluhráče dokázal dotlačit kotouč za brankovou čáru. Asistence: Joel Kiviranta.

25:03
    Buly v útočném pásmu Dallasu, domácí se však k puku nedostali. Směr hry se rychle otáčí.

24:38
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji propracovat do útočného pásma.

23:26
    John Klingberg rozehrává od své branky, následně ale neměl komu, a tak se píská zakázané uvolnění.

22:55

22:37
    John Klingberg ani Tyler Seguin nedokázali dobře vypálit od modré čáry, Flames akci zblokovali.

22:24
    Ryan Suter rozehrává od své branky, na výraznější šanci domácí hokejisté v této přesilovce čekají.

22:04
    John Klingberg rozehrává od své branky, následně se dostal do útočného pásma, ale obrana Flames je pozorná.

21:34
    Flames nyní dokázali vyhodit přes všechny čáry, Stars musí bojovat o útočnou třetinu.

21:15
    Přesilovku hraje domácí celek, který se rychle usadil v útočném pásmu.

20:54
    Christopher Tanev – 2 min., vysoká hůl.

20:01
    Zápas pokračuje druhou třetinou, lepší výchozí pozici mají hráči Stars.

20:01

Roope Hintz se stal zatím jediným střelcem, a tak v tomto šestém zápase série vede Dallas na svém ledě těsně 1:0 po první třetině.

20:00

19:46
    Už se pravděpodobně nic nestane v této třetině.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině, zároveň se píská zakázané uvolnění proti Flames. Buly před jejich brankou.

18:44

18:30
    Flames rozehrávají od své braky, vedou střelecky 11:10.

18:06
    Tyler Seguin mohl nahrávat, ale rozhodl se pro střelu, Jacob Markström si dokázal poradit, dobře přečetl hru.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:03
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, delší dobu se hrálo bez přerušení.

16:29
    Michael Raffl se probojoval k zakončení, z druhé vlny vypálil, ale jeho pokus končí nad brankou.
    14:52 Roope HINTZ - 1:0

14:52
    Domácí celek se k velké radosti fanoušků dostává do vedení, po výborných zákrocích brankář Jacob Markström inkasuje. Střelou mezi betony, možná mezi ruku a tělo, se prosazuje najetý ROOPE HINTZ. Asistence: Joe Pavelski a Jason Robertson.

14:01
    Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí se nyní rychle dostali do útočného pásma, ale střela nevyšla. Zakončující hráč nechal puk za sebou.

13:25
    Miro Heiskanen zakončoval rychlou domácí akci, puk našel brankář Calgary ve své výstroji.

13:18
    Michael Raffl pálil a brankář Jacob Markström si s jeho pokusem dokázal poradit.

13:10
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

13:06
    Branka vypadla ze svého postavení, komerční přestávka.

12:30
    Přes sedm minut se hraje bez přerušení.

12:03
    Hosté se usadili v útočném pásmu, Elias Lindholm zakončil a minul branku.

11:42
    Noah Hanifin pálil od modré čáry, jeho střela rozhodně nebude patřit mezi povedené momenty tohoto zápasu.

11:12
    Andrew Mangiapane připravil pozici pro spoluhráče, Johnny Gaudreau však poskakující puk nezkrotil.

10:50
    Více než pět minut se hraje bez přerušení, sledujeme velmi rychlou pasáž hry.

10:30
    Trevor Lewis bojoval o puk v útočném pásmu, ale přes dva obránce se k zakončení dostat nedokázal.

10:01
    Mikael Backlund rozehrává od své branky, ale jeho spoluhráči myšlenku nepochopili a šli střídat.

09:44
    Sledujeme klidnější pasáž hry, pomalu se dostáváme do druhé poloviny první třetiny.

08:03
    Hostující brankář rychle rozehrál od své branky, hrát mohli jeho kolegové v obraně. Ti se rychle dostali do útočného pásma.

07:44
    Přesilovka Flames nevyužili, ale v tomto zápase střelecky vedou 6:4.

07:23
    Andrew Mangiapane dostal puk před branku, měl čas na střelu, v rozhodující chvíli ovšem promáchl.

06:50
    Michael Stone dostal výbornou přihrávku, ale jeho ránu skvěle vyrazil Jake Oettinger. Pak hráli jeho kolegové.

06:17
    Hostující celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry.

05:36
    Dallas, hrající první oslabení v tomto zápase, vyhodil přes všechny čáry. Následná rána Flames končí vedle.

05:30
    Marián Studenič – 2 min., podrážení.

05:30
    Hra je přerušena.

05:13
    Flames si vynutili faul, ponechaná výhoda.

04:48
    Matthew Tkachuk ani Brett Ritchie nedokázali proměnit své obrovské šance. Obrana Stars si tak tak poradila.

03:58
    Domácí hokejisté hrají aktivněji, snaží se něco vymyslet v útočném pásmu, zatím ale marně.

03:39
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

02:49
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou hostů. Ti následně střelu na branku nedovolili.

01:49
    Domácí vedou na střely na branku 2:0, na výraznější šanci čekáme.

01:08
    Sledujeme rychlý hokej v úvodu první třetiny, Ryan Suter rozehrává od své branky.

00:01

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Suter, Heiskanen, Harley, Klingberg, Lindell, Hakanpää – Raffl, Hintz, Pavelski – J. Robertson, Ja. Benn, Seguin – Kiviranta, Faksa, Glendening – Peterson, Naměstnikov, Studenič.

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Tanev, Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, Tkachuk – Mangiapane, Backlund, Toffoli – Dubé, Järnkrok, Coleman – Lucic, Lewis, Ritchie.

Zápas začne o něco později.

Vítěz této série postoupí do dalšího kola, ve kterém se utká s vítězem série Edmonton vs Los Angeles. Zde je stav 3:3 na zápasy, Kings po výhře v prodloužení v Edmontonu v domácím prostředí prohospodařili možnost postoupit a hrát se bude sedmý duel.

Jedná se o sérii ve které mnoho branek nepadá, maximálně šest v jednom zápase. Úvod mač vyhráli Flames 1:0, následně výhrou 2:0 srovnal Dallas stav série na 1:1. Pak šel do vedení znovu Dallas (4:2), nicméně Calgary znovu srovnalo (4:1). Zatím poslední zápas vyhrálo domácí Calgary 3:1 a v sérii se poprvé dostalo do vedení. Pokud dnes vyhraje, postoupí do dalšího kola.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Dallas Stars a Calgary Flames.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 15. Hintz (Pavelski, J. Robertson), 27. Raffl (Kiviranta), 38. Heiskanen (Faksa, Suter), 60. Seguin (Hintz, Raffl) – 29. Stone (J. Gaudreau, Tkachuk), 32. Backlund (Stone, R. Andersson)

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Suter, Heiskanen, Harley, Klingberg, Lindell (A), Hakanpää – Raffl, Hintz, Pavelski – J. Robertson, Ja. Benn (C), Seguin (A) – Kiviranta, Faksa, Glendening – Peterson, Namestnikov, Studenič.
    Tréner: Rick Bowness

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Tanev (A), Zadorov, Gudbranson, Stone – J. Gaudreau, E. Lindholm, Tkachuk (A) – Mangiapane, Backlund (A), Toffoli – Dubé, Järnkrok, Coleman – Lucic, Lewis.
    Tréner: Darryl Sutter

Rozhodca: O'Rourke, Pochmara – Mills, Pancich

Diváci: 18 532