Taliansko – Kanada 1:6 (kon.) | Nórsko – Veľká Británia 4:3 (2:1 po s.n.) | Francúzsko – Kazachstan 2:1 (kon.)
Rakúsko – USA 2:3 (po pr.) | Dánsko – Švajčiarsko 0:6 (kon.) | Česko – Švédsko 3:5 (kon.)
po s.n. (2:1)
Nórsko
4:3 (1:0, 2:0, 0:3 - 0:0)
Veľká Británia
Nedeľa 15.05.2022, 11:20Majstrovstvá sveta • Skupina B

Nóri víťazia nad Veľkou Britániou 4:3 po samostatných nájazdoch. Z jasného zápasu bola napokon dráma. Nóri ešte do 53. minúty vyhrávali 3:0, no Briti v rozpätí niečo vyše dvoch minút vyrovnali a zápas dospel až do samostatných nájazdov, v ktorých boli úspešnejší hokejisti zo severu Európy. (14:00:35)

Michael Haga (NOR) - 4:3

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Nórsko.

Samostatné nájazdy začínajú.

Po krátkej úprave ľadu budeme svedkami samostatných nájazdov.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:35
    Rosseli Olsen sa preštrikoval do zakončenia, jemu ani jeho spoluhráčom sa nepodarilo dostať puk do brány.

63:53
    Ešte väčšia šanca Moseyho, ktorého strelu Haukeland neudržal, Mosey sa takmer presadil z dorážky.

62:59
    K. Olimb znova prihrával a vytvoril dobrú pozíciu pre Lilleberga. Ďalšia veľká šanca Nórov.

Daniela Mesíková

Góly a asistencie: 17. Klavestad (Trettenes, Hoff), 27. M. Olimb (Johannesen), 36. M. Olimb (K. Olimb, Rosseli Olsen), rozh. náj. Haga – 53. Dowd (Lake, Batch), 54. Perlini (Mosey, Conway), 57. Richardson (Perlini, Tetlow)