Ružomberok – Sereď 3:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Žilina 2:2 (kon.) | Trnava – Dunajská Streda 1:0 (kon.)
Pohronie – Senica 1:0 (kon.) | L. Mikuláš – Zlaté Moravce 0:2 (kon.) | Trenčín – Michalovce 2:2 (kon.)
MFK Ružomberok
3:1 (3:1)
ŠKF Sereď
Sobota 21.05.2022, 17:00 • Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok • Niké liga • 10. kolo

Je dobojované. V druhom polčase sa už na výsledku nič nezmenilo a Ruža vyhráva nad Sereďou 3:1. Domácich hráčov teraz čakajú strieborné oslavy, naopak Sereď sa týmto momentom lúči s najvyššou súťažou.

Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch. (18:47:24)

90+1

90+1
    Po rohovom kope prichádza domáce zakončenie, ktoré však nerobí brankárovi väčšie problémy.

90+1
    Nadstavovať sa bude jedna minúta.

90
    Madleňákovu hlavičku vyráža Chudý pred Macjeka, ktorého dorážku taktiež vyráža na rohový kop.

87
    Úradník sa ocitol v ďalšej šanci na prvý gól vo Fortuna lige, ale jeho strelu zneškodnil Chudý.

85
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok:
    z ihriska odchádza Štefan Gerec, prichádza Alexander Selecký.

85
    z ihriska odchádza Martin Regáli, prichádza Adrián Macejko.

82
    Striedanie v tíme ŠKF ORION TIP Sereď:
    z ihriska odchádza Daniel Iglesias, prichádza Do Amaral Olavo Matheus.

82
    z ihriska odchádza Moses David Cobnan, prichádza Amar Tahrić.

82
    Domonkos našiel pred bránou Úradníka, ktorý pohotovo páli mimo brány.

81
    Ružomberčnia držia loptu na svojich kopačkách. Prihrávajú si a nikam sa neponáhľajú.

79
    Center hostí odvrátil Luka, hostia odcentrovali ešte raz, no Liptáci aj túto loptu odvrátili spred svojej brány.

75
    Žltá karta pre tím ŠKF ORION TIP Sereď (Matúš Katunský).

74
    Regáli potiahol útok po ľavom krídle, následne prihrával na hranicu šestnástky, kde loptu zachytáva defenzíva hostí.

73
    z ihriska odchádza Oliver Luterán, prichádza Viktor Úradník.

73
    Domonkos strieľa z vnútra veľkého vápna nepresne.

72
    Na Regáliho smeroval zaujímavý dlhý center, všetko však dobre číta Chudý, vybieha a posiela loptu do bezpečia.

71
    Madleňák hľadal centrom Rymarenka, ktorého si dobre postrážil obranca.

69
    Liptáci sa snažili o útočnú akciu, ale hostia si na nich dali pozor.

68
    Domáci fanklub sa vo svojom sektore naďalej dobre baví a vytvára výbornú atmosféru.

67
    Fabiš hľadal pred bránou Regáliho, ten však bol mimo hry.

65
    Žltá karta pre tím MFK Ružomberok (Oliver Luterán).

64
    z ihriska odchádza Roman Haša, prichádza Matúš Katunský.

64
    z ihriska odchádza Adam Morong, prichádza Sanusi Ridwan.

64
    z ihriska odchádza Mihajilo Popović, prichádza Denis Potoma.

64
    Hašovu strelu blokuje obranca.

63
    Lichý prihral Rymarenkovi, ktorého strelu spoza šestnástky chytá Chudý.

62
    Morong sa snažil niečo vymyslieť na pravej strane, tam ho však odzbrojil Mojžiš.

60
    Dnešné stretnutie sleduje 2011 divákov.

58
    Domonkos sa podujal rozohrať následný priamy kop, ale strieľa nad brvno.

57
    Červená karta pre tím ŠKF ORION TIP Sereď (Edin Osmanovic). Hráč hostí fauloval Domonkosa v gólovej šanci. Sereď bude preto dohrávať v početnej nevýhode.

56
    Teraz sa už hostia dostali do zakončenia, no tomu chýba razancia.

56
    Mornog poslal z pravej strany center do domácej šestnástky, odkiaľ Luterán odvrátil loptu.

54
    Z rohového kopu hostia neohrozili bránu.

53
    z ihriska odchádza Tomáš Bobček, prichádza Martin Rymarenko.

53
    Sereď získala rohový kop.

51
    Frühwald sa poriadne natiahol pri strele hostí, no situácii predchádzal ofsajdový verdikt.

49
    Na druhej strane sa Fabiš preštrikoval až k strele, tú blokuje obranca.

48
    Popović hlavičkoval z vnútra veľkého vápna mimo brány.

46
    Center hostí z ľavej strany odvrátil Luka hlavou preč zo svojej šestnástky.

46
    Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase vyhráva Ružomberok nad Sereďou 3:1, keď strelil dva rýchle góly Štefan Gerec, neskôr premenil pokutový kop Andrej Fábry a v závere prinavrátil domácim dvojgólové vedenie Martin Regáli.

45
    Prvý polčas sa skončil.

43
    Ružomberok dal gól!
    Prihrávka od Štefana Gereca sa dostala až k Jakubovi Lukovi, ktorého strelu ešte tečoval MARTIN REGÁLI a končí v sieti!

42
    Žltá karta pre tím ŠKF ORION TIP Sereď (Moses David Cobnan).

41
    Frühwald dobre prečítal situáciu, vybehol zo šestnástky a odvrátil nebezpečnú loptu.

39
    Mojžiš postrážil dlhý nákop hostí a bude nasledovať Frühwaldov odkop od brány.

37
    Sereď dala gól!
    Loptu si postavil na biely bod ANDREJ FÁBRY a prekonal Tomáša Frühwalda!

35
    Sereď získava pokutový kop!

35
    Bobček si nabehol na center do stredu veľkého vápna a jeho hlavičku kryje Chudý.

33
    Ružomberčania sa snažili rýchlo vysunúť Domonkosa, no ten bol mimo hry.

33
    Hostia si teraz vpredu počínajú nedovolene.

30
    Dias sa pokúšal o pekné nožničky, ale loptu netriafa podľa svojich predstáv a tak loptu odvracajú Liptáci.

29
    Todoroski sa snažil predrať do šance v ružomberskej šestnástke, ale tam si na neho dali domáci pozor.

27
    Regáli vošiel s loptou do šestnástky hostí, následne prihral dozadu a Luterán spoza veľkého vápna strieľa vysoko nad.

26
    Na opačnej strane ihriska teraz Domonkos páli nad bránu.

26
    Hostia sú aktívni a snažia sa čím skôr streliť kontaktný gól. Teraz si však na útočnej polovici počínajú nedovolene a strácajú loptu.

25
    Todoroski vyslal spoza šestnástky krížnu strelu tesne vedľa vzdialenejšej žrde domáce brány.

21
    Po rohovom kope hostia neohrozili bránu . V sektore ružomberského fanklubu prebieha choreografia s pruhmi v klubových farbách a mávacími vlajkami.

20
    Fábryho nebezpečnú strelu vyráža Fühwald na rohový kop.

19
    Yao to skúsil spoza obrancov, ale málo razantné zakončenie bez problémov berie do rúk Frühwald.

18
    O atmosféru sa naďalej stará fanklub Concordia 1906, ktorý sa dnes môže naplno tešiť zo zisku ligového striebra svojich miláčikov a zatiaľ aj z priebehu dnešného duelu.

17
    Fábryho center od rohovej zástavky odhlavičkoval spred brány Luka.

16
    Center hostí z pravého krídla odvracia Lichý z vlastnej šestnástky na rohový kop.

13
    Na opačnej strane hostia vyslali zaujímavý center pred domácu svätyňu, kam si nebezpečne naskakoval hráč Serede, no asistent rozhodcu signalizoval ofsajd.

12
    Ružomberčania zahrávali rohový kop, no tentokrát neohrozili bránu.

10
    Nebezpečná prihrávka domácich sa napokon dostáva popri bránkovej čiare až k ŠTEFANOVI GERECOVI, ktorý dokopol loptu do brány a dal svoj druhý gól v zápase!

6
    Fanúšikovia v sektore hostí transparentom ďakujú hráčom za štyri roky vo Fortuna lige. Futbalisti ich mohli aj potešiť vyrovnávajúcim gólom, lenže ich strelu spoza šestnástky kryje Fühwald.

5
    Center Lukáša Fabiša z priameho kopu odvrátili hostia pred ŠTEFANA GERECA, ktorý hlavou upratal loptu do siete!

4
    Gerec sa snažil dostať do šestnástky cez presilu v bielych dresoch a nakoniec si vypýtal faul. Ruža bude zahrávať priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti.

2
    Stretnutie sa hrá vo výbornej atmosfére, o ktorú sa starajú domáci fanúšikovia. Do svojho sektoru našlo cestu aj niekoľko fanúšikov hostí.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

-4
    Dnes končí svoju dlhoročnú kariéru delegát Štefan Hodoško, ktorý momentálne preberá ocenenia na ružomberskom trávniku.

-5
    Hráči nastupujú na trávnik. Hostia budú hrať v bielych a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.

-7
    Na hlavnom ihrisku ružomberského štadióna pred chvíľou dostali slovo Antonín Panenka, Karol Dobiaš a Jozef Chovanec, ktorí budú po stretnutí odovzdajú domácemu mužstvu strieborné medaile.

-36
    Úvodné zostavy:

MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš, Luka, Mojžiš, Madleňák – Luterán, F. Lichý – Gerec (C), Domonkos, Regáli – T. Bobček.

Náhradníci: Krajčírik – Maslo, Mrva, Macejko, Múdry, Selecký, Rymarenko, Ďungel, Úradník.

ŠKF ORION TIP Sereď: M. Chudý – Todoroski, Dias, Osmanovic, Popović – Iglesias – Morong (C), Haša, Fábry, P. Yao – Cobnan.

Náhradníci: Bolek – Katunský, Šulek, Košťál, Tahrić, Potoma, Ridwan, Matheus.

Rozhodca: Ochotnický – Vass, Kuba.

V centre dolného Liptova budeme sledovať zápas posledného desiateho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy medzi Ružomberkom a Sereďou.

Hostia zo Serede privítali minulý víkend na trnavskom štadióne Slovan Bratislava, ktorému po dvoch góloch Tigrana Barseghyana a jednom presnom zásahu Samuela Mráza podľahli 0:3. Sereď má na svojom konte 39 bodov a sezónu ukončí na piatej pozícii. Napriek sympatickému umiestneniu sa však musí z dôvodu nesplnenia licenčných kritérií rozlúčiť s najvyššou súťažou. Paradoxom je, že svoj prvý ligový duel odohrala Sereď v júli 2018 práve v Ružomberku, kde sa predstaví aj v svojom poslednom súboji vo Fortuna lige.

Domáci Ružomberok cestoval v minulom kole na Žitný ostrov a prítomní diváci videli zaujímavé meranie síl. Už v 2. minúte otvoril skóre Milan Dimun, no po štyroch minútach prišiel vyrovnávajúci gól Martina Regáliho a v 20. minúte dokonal obrat Alexander Mojžiš. Po zmene strán DAC zatlačil Liptákov, tí však odolávali a paradoxne v 76. minúte Tomáš Bobček zvýšil ich náskok. O osem minút síce Nikola Krstović vrátil Dunajskú Stredu do zápasu, no Ruža ustála záverečné minúty a zvíťazila 3:2.

Ružomberčania vďaka výhre nielen zaokrúhlili svoj bodový zisk na šesťdesiat bodov, no zároveň si aj definitívne zaistili konečnú striebornú priečku vo Fortuna lige, čo je druhé najlepšie umiestnenie v klubovej histórii. Záverečný domáci súboj bude preto v znamení osláv. Klub spod Čebraťa pripravil pre svojich fanúšikov viaceré zaujímavé akcie a hráčom po stretnutí odovzdajú medaily futbalové legendy Antonín Panenka, Karol Dobiaš a Jozef Chovanec, ktorý v minulosti pôsobil v centre dolného Liptova.

Po predchádzajúcich troch vzájomných dueloch z aktuálneho ročníka môžu byť podstatne spokojnejší Ružomberčania, keďže vo všetkých prípadoch zvíťazili. Raz 3:2 a dvakrát 3:1.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.