Jan Rutta (TBL) – 0+1, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 22:43
    Erik Černák (TBL) – 0+1, +1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 7:37

Pavel Francouz (COL) – jako druhý brankář do utkání nezasáhl

Andrej Vasilevskij (TBL) – 35 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,1 %, odchytal 71:59
    Darcy Kuemper (COL) – 38 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,0 %, odchytal 71:59

Střely na branku – 39:38 (17:4, 9:17, 10:6 – 3:11)
    Zblokované střely – 35:20
    Vyhraná vhazování – 35:35
    Trestné minuty – 4:4
    Hity – 29:41

Hokejisté Colorada vítězí na ledě Tampy 3:2 v prodloužení a v sérii vedou již 3:1 na zápasy! Získat Stanley Cup tak mohou už v dalším duelu v domácí aréně. Bolts přitom v základní hrací době dvakrát vedli. Už po 36 sekundách je poslal do vedení Anthony Cirelli a v polovině duelu odpověděl na přesilovkovou trefu Nathana MacKinnona obránce Victor Hedman. V úvodu třetí třetiny ovšem srovnal na 2:2 Andrew Cogliano. V prodloužení byly Laviny lepší, Tampu několikrát podržel brankář Vasilevskij. V čase 72:02 už byl však proti naprosto přesné střele Nazema Kadriho i on bezmocný.

Stav série – 1:3

72:02 Nazem KADRI - 2:3

72:02
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Laviny nakonec vítězí v prodloužení! Artturi Lehkonen našel na pravém křídle rozjetého NAZEMA KADRIHO. Navrátilec do sestavy Avs přebruslil unaveného Sergačjova, který nestihl vystřídat, a tváří v tvář Vasilevskému rozhodl střelou pod horní tyčku. Zamířil tak přesně, že kotouč zůstal zaražen v brankové síťce – 2:3. Asistence: Artturi Lehkonen a Darcy Kuemper.

71:51
    Sergačjov nakonec vyhodil. Navíc tak, že to není icing a hráči Tampy tak mohou střídat.

71:27
    Velký nápor hostí! Obrana Lightning odolává s vypětím všech sil!

70:46
    Rantanenovu další střelu tečoval Nathan MacKinnon. Vasilevskij domácí opět podržel!

70:38
    Po střele Rantanena byl puk sražen do ochranné sítě. Hosté alespoň získávají buly v útočném pásmu.

70:24
    Střely na branku v prodloužení – 3:8

70:13
    Josh Manson zatáhl puk dopředu na pravé straně. Z ostrého úhlu pak střílel do boční síťky.

68:49
    Nyní střílel Byram od modré. Vasilevskij má puk v lapačce.

68:40
    Hosté zahodili další obrovskou příležitost! Skvěle to udělal Ničuškin, který si stáhl puk na levou stranu. Odsud našel krosem Bowena Byrama, který z pravého kruhu netrefil odkrytou polovinu branky Bolts!

67:32
    Střela Jana Rutty byla zastavena ve změti těl před brankou. Toews pak odehrál volný puk do bezpečí.

66:56
    Puk vypadl z hrací plochy. Vhazování ve středním pásmu.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 1. Cirelli (Černák), 31. Hedman (Rutta) – 26. MacKinnon (Rantanen, Makar), 43. Cogliano (Sturm, Helm), 73. Kadri (Lehkonen, Kuemper)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), Bogosian, Sergačov – Kučerov, Stamkos (C), Palát – Killorn, Cirelli, Hagel – Perry, Paul, Colton – Nash, Bellemare, Maroon.
    Tréner: Cooper

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – Makar, Toews, Manson, J. Johnson, E. Johnson, Byram – Ničuškin, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Rantanen (A), Kadri, Lehkonen – L. O'Connor, Compher, Newhook – Sturm, Helm, Cogliano.
    Tréner: Bednar

Rozhodca: Sutherland, McCauley – Barton, Murchison

Diváci: 19 092